Kolejny protest w Kobyłce!

38

Mieszkańcy ulicy Nadarzyn są przeciwni budowie parkingu wielopoziomowego przy stacji PKP Kobyłka Ossów. Wydawać by się mogło, że parking na który miasto pozyskało ponad 5 milionów złotych to inwestycja wyczekiwana przez wielu mieszkańców Kobyłki. Tymczasem około 40 osób podpisało się pod protestem, który trafił teraz do urzędu.

Oto treść tego pisma: „Protestujemy przeciwko budowie parkingu w granicach naszych posesji, trójkąta ulic Nadarzyn, Turowska, Poniatowskiego w Kobyłce. Wygoda jednych nie może zagrażać zdrowiu, bezpieczeństwu i życiu innych. Konsultacji społecznych nie było. Budynki mieszkalne maja po 60 lat, a są i starsze. Nie wytrzymają tej inwestycji zwłaszcza, że poniosły szkody przy modernizacji kolei. Nasilony ruch samochodów zwiększy straty i szkody. Powietrze na stałe będzie nasycone oparami benzyny z zabójczym ołowiem i innymi dodatkami chemii. Firanki, a nawet nasze posiłki nie unikną zanieczyszczenia. Uprawa ogródków stanie się niemożliwa, gdyż zamiast życiodajnych witamin warzywa będą zawierały benzynę i jej trucizny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

38 KOMENTARZE

  • Po pierwsze,ochłoń i nie ubliżaj, a jak już koniecznie chcesz szukać głąba,to szukaj u siebie. Po drugie, jak nie podoba Ci się to, że miasto sie rozwija to wyprowadź sie do Białowieży, będziesz miał spokój.

 1. W takim razie mieszkańcy osiedla Mareta, a w szczególności ulicy Zagańczyka, Kordeckiego, Nadmeńskiej, Przyjacielskiej powinni też złożyć protest i zablokować przejazd tymi ulicami. To dopiero by się działo. Cały ruch skierujemy na ulicę Napoleona i Poniatowskiego. Państwo demokracji mniejszość zniszczy większość. Wolność Tomku w swoim domu, a reszta niech sobie radzi. Więc walczmy Mieszkańcu Kobyłki Ty o swoje my o swoje.
  Bądźmy Gminą jak za PRL – u, zacofana i prosta.

  • @Grazia Kłamiesz za PRL gmina Kobyłka rozwijała się wspaniale ,powstało kilka ładnych osiedli mieszkaniowych np.vKordeckiego,Moniuszki,Ręczajska,Rumuńska ,rocznie w Kobyłce budowano około 300 domów ,ośrodek zdrowia remiza,Urząd Miasta,2 szkoły to ty jesteś zacofana i prosta(y)

  • W Kobyłce było kilka zakładów produkcyjnych np.BUDOR ,TELKOM,RUCH-PROD ,PIT ,BISTYP, i kilka innych zatrudniały około pięciu tysięcy ludzi.Jesteś głupia(i)

 2. Ludzie mieszkajacy przy glownych ulicach miasta, nie powinni miec prawo do narzekania czy blokowania tak waznych inwestycji. to chore. ktos chce spokoju, to niech sie przeprowadzi zdala od glownych ulic. Nie moze byc tak, ze cale miasto cierpi bo jeden domek, 100lat temu ktos sobie postawil przy glownej ulicy miasta i teraz mu zle. trzeba myslec w zyciu.

 3. Protestuje przeciwko temu by w Kobyłce budowano cokolwiek, a ostatnio powstałe inwestycje zburzyc: nową halę sportową, zburzyc obie nowe stacje PKP. Zablokowac budowę trzeciego kościoła w Kobyłce na Maciołkach, budowę nowej biblioteki, zwinąc nowo położone nawierzchnie asfaltowe, rozebrac nowe chodniki by kur.. żyło wam sie lepiej i wygodniej mieszkańcy Kobyłki. A władze samorządowe niech uchwalą,że Kobyłka to zapadła dziura z ciemnotą, pierdo…..skansen w którym nic ma nie byc bo tak się podoba niektórym.

  • Pokażcie mi jedną posesję gdzie uprawia się warzywa. Tacy zacofani, że nawet wygody dla siebie blokują.
   Często z zawiści aby sąsiad nie miał lepiej. Słusznie ktoś napisał, że powinni blokować budowę następnych kościołów oraz muzeum w Ossowie. Tam to dopiero wyrzucanie kasy w błoto.Nie lepiej do starców dla tych co to teraz wojują z tunelem pod przejazdem pkp i parkingiem podziemnym ?
   Mam nadzieję, że Urząd Gminy nie usłucha tych nawiedzonych co to protestują przeciwko wszystkim i wszystkimi oprócz ojca z Torunia.

   • Pokażcie mi jedną posesję gdzie uprawia się warzywa. Tacy zacofani, że nawet wygody dla siebie blokują. Często z zawiści aby sąsiad nie miał lepiej. Słusznie ktoś napisał, że powinni blokować budowę następnych kościołów oraz muzeum w Ossowie. Tam to dopiero wyrzucanie kasy w błoto.Nie lepiej DOM starców dla tych co to teraz wojują z tunelem pod przejazdem pkp i parkingiem podziemnym ? Mam nadzieję, że Urząd Gminy nie usłucha tych nawiedzonych co to protestują przeciwko wszystkim i wszystkimi oprócz ojca z Torunia.

 4. Jeszcze nie dopuśćmy do budowy ścieżek rowerowych, zdejmijmy światełka z ulicy Jana Pawła i skweru przy Kościele, Choinka spod MOK- też do likwidacji, autobusy linii 26 i 27, oznakowanie ulic, śmietniki. Wszystko do likwidacji. Zostawmy tylko domki jednorodzinne i bloki mieszkalne, bezpańskie psy i koty.

 5. Ci ludzie mieszkają w mieście i muszą być świadomi, że w miastach buduje się budynki użyteczności publicznej. Niech nie przesadzają, parking to nie zakład przemysłowy. Spalin będzie tyle samo co teraz. Sami mieszkają w starych chałupach opalanych piecami węglowo-śmieciowymi. Przejdźcie się pod wieczór i powąchajcie powietrze. Poczujecie jak im zależy na ochronie powietrza.
  Ten protest to kolejna próba dla burmistrza. Mam nadzieję, że teraz nie da dupy jak przy przejazdach kolejowych.

 6. Chcą spokoju to niech się wyprowadzą na wieś. Miasto się rozwija i to jest normalne ale niektórzy nie mogą się z tym pogodzić. Nie może być tak, że banda oszołomów w liczbie 50-100 osób blokuje decyzje, które dotyczą tysięcy mieszkańców.

 7. Zamiast parkingu „Parkuj i Jedź” w Kobyłce proponuję akcję „Wyłącz i pchaj” czyli by było spokojniej, ekologicznie by żyło się lepiej to po przekroczeniu znaku wjazdowego Kobyłka należy się zatrzymac wyłączyc silnik pojazdu i przepchac go pod dom lub blok do miejsca zamieszkania w Kobyłce. Albo po przejechaniu znaku wyjazdowego Kobyłki ponownie się zatrzymac i można już uruchomi silnik i jechac dalej. Oczywiście dotyczy to także pociągów – na stacji Zielonka a z drugiej strony Wołomin wszyscy wysiadamy z pociągu i pchamy go po cichu przez Kobyłkę i Kobyłkę – Ossów. No i wtedy będzie cisza,spokój. Kto jest za to może podpisac już w najbliższa niedzielę petycje w tej sprawie. Trzeba przecież chronic naszą ziemię.

 8. Banda oszołomów blokuje, władza nie wykazuje wystarczającej inwencji w dociągnięciu tematu tuneli i parkingów do końca i Kobyłka zostanie oazą czystego powietrza. Wokół smogi, dymy ale co tam Kobyłce to nie straszne, tuneli nie będzie wszyscy przesiądą się na rowery. Rogatki pozostanie zamknąć i bronić zasieków.

  • Podpisało się 1500 ludzi z tego wynika że mamy mandat społeczny do walki przeciw tunelom i wiaduktom, odpowiadamy przed naszymi przodkami za to aby nie rozjechali do końca naszej ojcowizny, a jak wam się to nie podoba to wracajcie tam skąd przybyliście.My się nie wtrącamy do waszej ziemi którą osierociliście.Precz !

   • Do kogo mówisz precz oszołomie?
    Ten mandat to sobie wsadź tam gdzie słońce nie dochodzi!

   • Jaki społeczny mandat? Jeśli dla Ciebie 1500 podpisów to mandat społeczny, to nie widzę problemu aby zebrać podpisy popierające tą inwestycje i wtedy te Twoje 1500 podpisów bedzie wyglądało marnie. Po drugie nie mam gdzie wracać, bo mieszkam tu od urodzenia( zresztą to,kto skąd pochodzi jest akurat najmniej istotne), wiec daruj sobie takie teksty.

 9. A skąd tam 40 domów to wszystkie są obok planowanego parkingu, to na ile aut ten parking. Jakaś masakra. Proponuję zablokować ulicę.
  Nie może być lepiej. Tragedia.

 10. „precz od mojej ziemi” uważaj bo ci z emocji żyłka pęknie. A wracając do meritum to przypomnę 1500 podpisów zebranych pod kościołem to było zwykłe oszustwo. Mieszkańcy podpisywali protest bo otrzymali informacje, że TIRy rozjadą Kobyłkę. Znam kilka osób, które podpisały, a później zorientowały się ,że zostały z premedytacją oszukane. To była celowa akcja i dodatkowo miała jeszcze cel wyborczy, miała byc kijem wyborczym w 2014 roku na władze miasta. Jak się później okazało sami inicjatorzy dostali tym kijem od wyborców. Ten numer już nie przejdzie. Kobyłka to ponad 21 tys mieszkańców damy sobie z wami radę.

  • Masz absolutną rację!!!!!!!
   Powiem więcej – te oszołomy dołączyły do nowego protestu podpisy, które były zbierane pod kościołem.
   Czyli maczało w tej kupie swoje łapy stowarzyszenie nasza ziemia.
   Jeszcze jeden powód żeby ich odizolować od normalnych ludzi!!!

 11. To emigranci z Warszawy których ostatnio wielu zagnieżdziło się w Kobyłce chcą się tu szarogęsić usiłują nam narzucić swoją wolę z Kobyłki chcą zrobić dzielnicę Warszawy zakłócić naszą ciszę,rozjechać nasze miasteczko,albo się dostosujcie do istniejącej tu rzeczywistości albo won !

 12. Może mała lekcja angielskiego na święta People say <> instead of <>.
  A tak na serio to Marcin Załuski to Kobyłczanin z wyboru.

 13. Tak samo mieszkańcy okolic stacji Ossów oprotestowali wiadukt i teraz dopiero mają gigantyczną dawkę spalin, produkowanych przez pojazdy stojące przed szlabanami. Gratulacje dla mądrych głów.

 14. This is a very bad proposal. Very badly thought out and no consideration for the local residents that have been there for decades. I have been coming to visit family for years now. I love the atmosphere of the small town and friendly community. Quiet and one of the few places left in the region.

  With this structure the area will go down in various ways:

  First it will bring down the value of the properties around it.

  It will bring more crime to the area, especially at night. When there are no cars in the structure, drug dealers, and criminals will use the building for no good.

  There are families with children all around and near this area. Do you really want the wrong type of people around? It will make the nearby homes targets for breaking, and thefts.

  Noise levels will be much higher, as well as pollution from more cars. Just to make it more convenient for outsider or people who don’t want drive into Warsaw!!!

  Local residents would have a big ugly building to look at. This is a residential area, how is it that this is now looking to be turned into a commercial area. There is a difference between locally owned small businesses to then having a big commercial structure. Who is really making money by approving this structure?

  I am sure a different location can be found where it will not have such a negative impact. Why not use the land for a better product like a childrens playground, or a daycare.

  The city council and the mayor should be getting approval first from the nearby and local residents before they could allow a large building to be built. If the land is sold and used for a home that is different.

  Please reconsider this proposal, it is a bad, bad, bad idea. I have seen this in other areas and it has brought more crime, noise, traffic and pollution instead of benefits.

  I urge the local residents to really fight this proposal.

 15. Ja znam Burmistrza tego miasta jest przesympatycznym człowiekiem, na pewno nie skrzywdzi mieszkańców tylko dojdą do porozumienia. On moze kupic działkę na przeciwko po drugiej stronie, wszystko mozna zrobic dla dobra ludzi!!!
  O to nam chodzi Polak nie moze byc wielkim dla Polaka!

 16. Przez moje podwórko nie zrobią autostrady żadne pacany ,mieszkam tu od pokoleń i nikt nie będzie rządził moją własnością

 17. Szanowny panie burmistrzu zasmuciłes nas bardzo ze na nic cię nie stać tylko na Rycha z nowoczesnej. Idź liej do diabła to będziesz miał ciepło bo u Rycha to zginiesz. Zabierz ze sobą zastępców będziecie miec weselej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj