RIPOK: Jest pomysł, nie ma terminów

190

W tym tygodniu do rąk mieszkańców Wołomina trafi biuletyn, związany z planami zagospodarowania instalacji w Lipinach Starych, u podnóża starej zwałki. Władze miasta planują wybudować tam Wołomińskie Centrum Recyklingu, jednak jako termin jej uruchomienia podaje się dopiero rok 2018.

Jak czytamy w ulotce, założenia Centrum Recyklingu w Lipinach Starych opierają się na następujących założeniach:

 • system gospodarki odpadami oparty o selektywnie zbierane odpady komunalne
 • maksymalne wykorzystanie tego, co już zostało wybudowane
 • wypełnienie zobowiązań umowy o pożyczkę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • ograniczenie kosztów przetwarzania odpadów – zagospodarowanie odpadów segregowane jest tańsze
 • rozwijanie przez MZO Wołomin działalności w sektorze odpadów innych niż komunalne, pochodzące np. z marketów, instytucji, usługi…

Pomysł byłby zgodny z wytycznymi Lokalnego Komitetu Dialogu, ma wykorzystać potencjał instalacji, wykorzystać technologie przyjazne dla ludzi i środowiska oraz uniezależnić Wołomin w zakresie gospodarki odpadami. (…)

I choć w biuletynie pojawia się informacja, że uczestnicy LKD, z wyjątkiem pracowników MZO, nie widzą konieczności uruchomienia nowej kwatery dla funkcjonowania MZO, zatrudniona przez miasto firma doradcza (oprócz recyklingu i budowy kompostowni) na spotkaniach stanowczo rekomendowała wykorzystanie potencjału obecnej instalacji: – Moim zdaniem na korzyść gminy Wołomin byłoby wykorzystanie całego dostępnego potencjału, a nowa kwatera składowiska wykorzystana byłaby na zasadach obecnego prawa. Moim zdaniem poprawna eksploatacja w nowych warunkach nowej kwatery do składowania odpadów, może być bardzo ważnym elementem długoterminowym. Nie chodzi o to, by ją zasypać w trzy lata, tylko wykorzystać jako zasób infrastrukturalny w systemie gospodarki odpadami – zaznaczała ekspertka.

Ponieważ lada dzień uprawomocni się zdobyte przez spółkę pozwolenie zintegrowane, jak dowiedziały się Wieści, prawdopodobnie w pierwszym kwartale nowego roku ciężarówki rozpoczną zwożenie na instalację w Lipinach St. stabilizatu, czyli podsuszonych, zmieszanych śmieci komunalnych z innych RIPOKów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. Redakcja, jako jedyny administrator strony, nie będzie akceptować prób wmieszania Wieści w toczącą się właśnie walkę lokalnych samorządowców.

190 KOMENTARZE

 1. Jest jedno ale w tej sprawie. Okoliczni mieszkańcy ani członkowie LKD nie zgodzili sie na uruchomienie nowej kwatery składowiska.

 2. „Jak dowiedziały się Wieści PRAWDOPODOBNIE(…)”.
  „NA PEWNO” czy „PRAWDOPODOBNIE”? To chyba różnica? Dlaczego siejecie zamęt? Macie PEWNE informacje, czy PRAWDOPODOBNE?
  A co do rekomendacji LKD – tam nie jest napisane, że „uczestnicy LKD, z wyjątkiem pracowników MZO, nie widzą konieczności uruchomienia nowej kwatery dla funkcjonowania MZO”, tylko „Nie ma zgody uczestników LKD, z wyjątkiem pracowników MZO, na uruchomienie nowej kwatery składowiska, w związku z powyższym LKD (z wyjątkiem pracowników MZO) wnosi o wycofanie wniosku o pozwolenie zintegrowane na prowadzenie instalacji do składowania odpadów” .
  Niby mała różnica a jednak jakże inaczej brzmi, prawda? Dokument „Rekomendacje LKD” jest ogólnie dostępny. Spodziewałabym się bardziej rzetelnego dziennikarstwa po najbardziej poczytnym tygodniku w mieście.

 3. „uczestnicy LKD, z wyjątkiem pracowników MZO, nie widzą konieczności uruchomienia nowej kwatery dla funkcjonowania MZO” , to cytat z ulotki urzędowej

 4. Słowo prawdopodobnie pojawiło się może specjalnie bo tak naprawdę śmieci zwiozą już w lutym. organizuje się spotkania z mieszkańcami lipin i nie mówi się im takich ważnych rzeczy? Wszyscy pracownicy już dawno o tym wiedzą

 5. Nie lada problem został po poprzednikach. Nie ma tu dobrych rozwiązań. Co chwila zmienia się prawo związane z gospodarką odpadową. Najlepszym pomysłem byłoby cofnąć czas i wymazać ten projekt. Od początku wszystko poszło tu nie tak jak powinno. Nikt nie zaczyna budowy domu jak nie ma pozwoleń. Dobrze, że ktoś próbuje wypracować rozwiązania w oparciu o dialog społeczny. Sądzę, gdyby takie rozmowy zostały podjęte przez poprzedników, obecnej sytuacji można było uniknąć. W tej kwestii każde rozwiązanie niesie za sobą, dyskomfort dla jednej ze stron. Co by nie zostało ustalone, znajdzie się pokrzywdzony.

 6. Burmistrz Radwan jeszcze odpowie za dzialanie na szkode spolki .Od dwoch lat markuje dzialania, Urzad wydal olbrzymie pieniadze na maskowanie swiej niekompetencji ( analizy ,opinnie, mediatorzy,biuletyny,pseudo konsultacje) dalej jestesmy w tym samym miejscu gdzie bylismy przed dwoma laty. Partactwo doskonale.

  • To ze tak bedzie było pewne juz ponad rok temu.Te wszystkie działania na przestrzeni prawie 2 lat to bezproduktywne wydawanie publicznych pieniedzy i pokłosie samorzadowej kampani wyborczej z 2014r.. Byli tacy co przepowiadali trafnie taki koniec sprawy/o ile ma byc tak jak pisza WP/

  • Mieszkańcu, zanim cokolwiek napiszesz o odpowiedzialności za działania na szkodę spółki, to przeczytaj kodeks spółek handlowych. To samo szczerze polecam wszystkim osobom, które związane są z miejskimi spółkami. Dotyczy to także obecnej burmistrz, która markuje świadomość swojej funkcji w miejskich spółkach, a tak naprawdę nie do końca wie, co robi i co robić powinna.

   • Wy się czepiacie Ryśka ale to nie on się zajmował tą sprawą. Oddelegował urzędnika tu cytat:

    Były burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz S. J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

 7. Działania na szkodę spółki a to dobre. Przypomnijmy, że działania poprzedników Ryszarda i Sylwestra miały zapewne doprowadzić do upadku tego przedsiębiorstwa. Nikt o zdrowych zmysłach nie ładuje 15 mln w tak wątpliwy interes. Nikt wtedy nie pytał mieszkańców, pracowników czy im się to podoba czy nie. Mam wrażenie jakby ktoś szykował ją parę lat temu do przejęcia za bezcen Nie doszło to do skutku, dzięki działaniom burmistrz Radwan.

 8. Zabrakło rozmów, zabrakło dialogu i wyszło co wyszło wiata za miliony a problem na lata. Nie rozumiem tych oskarżeń pod adresem obecnej władzy. Taki śmierdzący spadek po poprzedniku został pozostawiony obecnemu włodarzowi. Do tablicy proszę wywołać zasłużonych dla tej inwestycji. Podpisy są jednoznaczne.
  Oskarżania @mieszkańca co najmniej śmieszne i zupełnie bezpodstawne.
  Proszę przejrzeć najpierw dziesiątki teczek z dokumentacją, zapoznać się z aktualnym stanem prawnym a później rzucać oskarżenia.

  • Zielony, jeśli ktoś chce się zapoznać z dokumentacją prawno-organizacyjną miejskich spółek to może to uczynić, bo jest wolnym człowiekiem w wolnym kraju. Jednakże dla właściwej i obiektywnej oceny zarządzania spółkami z poziomu właścicielskiego konieczna jest znajomość kodeksu spółek handlowych. Przejrzałam w sądzie akta jednej spółki i mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że nasza władza lokalna ma poważne braki w wiedzy dotyczącej spółek, a i prawnikowi, umocowanemu do pilnej rejestracji spółki, też ksh jest bardzo obcy. A za jego pracę na rzecz spółki płaci cała gmina, a co to jest gmina to każdy mieszkaniec wiedzieć powinien.
   I mieć świadomość kogo wybiera i jak wybranego może oceniać i kontrolować.

 9. Czy Radni miejscy wyrazili zgodę na powstanie Centrum Recyklingu? Bo jeżeli nie to nie ma co ogłaszac jakiegoś przełomu. Czytałem pełny materiał to to jest tak propagandowy materiał, skonstruowany na zamówienie, że aż oczy bolą od tej wazeliny. I jeszcze jedno pytanie! Kiedy i o ile podrożeje opłata za odpady? Mam więcej niż pewność, że ta stawka musi ulec zmianie.

 10. Ja po raz kolejny proponuje wywozić śmieci do winowajców tej afery. Będzie za darmo i bez podwyżek.

  A tak na poważnie to nigdzie nie ma wzmianki o podwyżce. Z dnia na dzień panu nie zmienią ceny. Oczywiście nie zapominajmy, że nasi radni zawsze mogą zabrać głos więc bez obaw. Większość, którą reprezentują praworządni wyrażała zachwyt nad inwestycją ziomka Ryśka ciekaw jestem jakie teraz stanowisko mają w tej sprawie.

 11. Ale z tego co się orientuję RIPOK utrzymał by 7 zł za segregowane, a jezeli go nie będzie to możemy płacić ok. 14 zł za segregowane. Mam wielu znajomych, którym taki obraz się nie kalkuluje przy rodzinie 5 osobowej lub 6 osobowej. To się tylko tak wydaje, że jest to niewiele, a dla niektórych domowych budzetów będzie to obciążenie. Wysypisko gdzie zawsze musi być.

 12. Jak to dobrze że od takiego pana @Trutnia mogę uzyskać logiczne informację wysnute na podstawie luźnych rozmów. Poza tym wydawało mi się, że MZO jest spółką gminną i nie podlega staroście. Panie konkrety a nie strachy na lachy.

 13. Proszę Pana w starostwie luxno rozmawiałem z ekspertami na ten temat, którzy znają realia gospodarki odpadami, jasno powiedziele, że podwyżka jest nieunikniona. Może sobie Pan wierzyć albo nie.

 14. z jakimi ekspertami? czy ci eksperci analizowali akurat naszą spółkę czy to też ich logika oderwana od dokumentacji? Konkrety a nie luźne domniemania

 15. A Pan skąd wie i tak zażarcie broni Pan tych podwyżek? Pan ma zapewnienie że na pewno ich nie będzie? Bo ja takich zapewnień nie widziałem. Czy dokumenty księgowe MZO są dostępne dla zwykłych obywateli? Wydaje mi się, że kondycja spółki jest w opłakanym stanie to już wiem od radnych gminnych

 16. Ja nie wiem więc nie pisze bzdur. Pan nie jest w stanie przedstawić poparcia tej tezy. Co? Gdzie? Kiedy? Ile?
  Pytam się po co wprowadzasz pan ludzi w błąd? Ja tu chce konkrety a nie pana luźne przemyślenia i dywagacje na rogatce miejskiej.

 17. Radny z mojego obwodu też twierdzi, że będą podwyżki. Pytanie o ile? Na to nie znał odpowiedzi, ale mówi, że będą. tłumaczy to brakiem wysypiska w Wołominie już i że trzeba wozić gdzie indziej.

 18. Logika a przed chwilą pisał pan o luźnych dywagacjach pod starostwem? Najpierw byli to eksperci, teraz już radni? Jakich to ekspertów od śmieci zatrudnia starostwo?

  Logika mi podpowiada, że zamotał się pan w tych luźnych przemyśleniach.

 19. Szanowny obywatelu nie musze Ci się tłumaczyć z niczego, więc nie próbuj udowadniać jakiś dywagacji. Panie weź się Pan za robotę a nie Pan tutaj akatkujesz. Ja zabieram głos w danej sprawie, jeżeli ma pan inne zdanie na ten temat to Pan niech to napisze a nie mnie opluwa o jakieś krętactwo i motanie…

 20. MZO ma prezesa, jest nim Igor S. Wydaje mi się, że to on powinien powiadomić o podwyżce a nie kto inny. Nie jest to zadanie ani radnego ani eksperta spod starostwa.
  Jak prezes ogłosi będziemy wtedy rozmawiać.

 21. @karlos wiele osób już o tym mówi, podwyżki są nie uniknione w obecnej sytuacji. Bez wysypiska będziemy płacić podobnie jak Zielonka , Kobyłka czy Ząbki i to chodzi. I nikt mi nie zamydli oczu, że podwyżek nie będzie skoro nie będzie wysypiska.

  • A to dobry straszak jest ta Kobyłka i Zielonka czy Ząbki 🙂
   W Zielonce odbiór odpadów selektywie zebranych jest w cenie identycznej jak w Wołominie, komunalnych o 50 groszy lub 1 zł droższy, w Kobyłce na podobnym poziomie co w Wołominie. Ząbki płacą inaczej bo od gospodarstwa domowego a nie od osoby ale przy 4 osobach zamieszkujących daną nieruchomość cena identyczna jak w Wołominie. Pójdę dalej, cena śmieci w Radzyminie i Markach na podobnym poziomie.
   Więc cena większa o 50 groszy lub 1 zł miesiecznie za brak wysypiska w miescie na kolejne 30 lat to niewygórowany wydatek, a ceny okolicznych gmin świadczą tylko o tym że utrzymanie miejskiej spółki kosztuje i nie jest konieczne do zachowania niskiej ceny.

 22. Obywatel więc czekamy na deklarację prezesa w tej sprawie. Może aby rozwiać wątpliwości prezes mógłby dac do gazet jasną deklarację, że podwyżek nie bedzie i ludzie nie macie się o co bać?

  • Właścicielem odpadów jest gmina i to na gminie ciąży obowiązek odbioru. Robi się przetarg, wygrywa najtansza oferta i wcale nie jest powiedziane że musi to być wołomińskie mzo, a cena wynika z oferty złożonej w przetargu.
   Kto wie ile gmina Wołomin dopłaca rocznie do utrzymania mzo?

 23. Rozum postardaliście? Za śmieci co roku na roku płacimy drożej. W 2016 wydano z naszych podatków 6,9 mln, a na rok 2017 zaplanowano 7,2 mln. Radny Paziewski mówiąc o prześcieradłach, które zniknęły z płotów przy wysypisku nadal przyjmującym śmieci nie mijał się z prawdą. Gwałtu na ekologii już nie ma. Równie prawdziwa jest wypowiedź Jagodzińskiego o Wołominie śmieciowisku dla okolicznych RIPOK-ów.

 24. A ja mam pytanie: czy ten raport pisał pełnomocnik Radwanowe, Bartłomiej Rajchert? Bo jeśli tak to prawdopodobnie, jest to stek bezsensownych informacji oraz obwieszczanie o konsultacjach do konsultacji.

  Druga sprawa. Burmistrz Radwan „pracuje nad problemem” zgadza sie , ta praca trwa już dwa lata a ja nie widziałam najmniejszego efektu. To jest parodia i całkowita żenua . Ile czasu kobiecie jeszcze potrzeba? Mogę założyć sie o dobre wino, że 4 lata kadencji to zdecydowanie dla niej za mało. W roku 2018 będziemy w tym samym miejscu.

  A tak zmieniając temat, czy ktoś może wie , czy w Wołominie jest już chirurgia dziecięca w szpitalu.?

 25. Łamie sie prawo unijne o ochronie wód – a jednak inwestycja ( Boże przebacz mi za to słowo ) – powstanie. ciekawe….
  Jeśli ktoś zbada, że do zalewu spływa shit – cała tablica mendelejewa – a zbada na pewno – to ta ynwestycje która kosztuje nas teraz 14 a będzie kosztować 30 – utopi w długach cały powiat. Za długi kupi nas Pcim Pasłęk albo Kościesze – gdziekolwiek to nie jest.

 26. Za tę inwestycje odpowiedzialność powinni ponieść Madziar i Jagodziński, dziś ich nie ma w Wołominie, a śmierdzący problem pozostał dla mieszkańców i dla Radwan.

 27. A przepraszam, a kto wydał zgodę na budowę tego „czegoś”? jakoś Ci, którzy atakują obecna władzę o tym zapominają? Kto wydał zgodę na zaciągniecie kredytu? Z pełna świadomością? Po wizjach lokalnych? czy nie byli to radni poprzedniej i – częściowo obecnej kadencji? Obarczanie obecnej pani burmistrz błędami poprzedników to zrzucanie na nią odpowiedzialności za to co się dzieje jest moim zdaniem zwykłą i niezbyt udaną nagonką przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.
  A co do wzrostu cen za śmieci – proszę sobie poczytać ostatnie rozporządzenie ministra środowiska. Właśnie jak największy odzysk u źródła, czyli w gospodarstwach domowych pozwoli uniknąć drastycznych podwyżek za śmieci.
  I pierwsze słyszę, żeby edukacja ekologiczna przestała się opłacać. Zapominacie państwo również o innych wymiarach, nie tylko finansowych. Zdrowie? Wycenicie zdrowie swoje i swoich rodzin?

 28. A przepraszam, a kto wydał zgodę na budowę tego „czegoś”? jakoś Ci, którzy atakują obecna władzę o tym zapominają? Kto wydał zgodę na zaciągniecie kredytu? Z pełna świadomością? Po wizjach lokalnych? czy nie byli to radni poprzedniej i – częściowo obecnej kadencji? Obarczanie obecnej pani burmistrz błędami poprzedników to zrzucanie na nią odpowiedzialności za to co się dzieje jest moim zdaniem zwykłą i niezbyt udaną nagonką przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.
  Mieliśmy już efekty pochopnie podjętych decyzji. A teraz się wałkujemy.
  A co do wzrostu cen za śmieci – proszę sobie poczytać ostatnie rozporządzenie ministra środowiska. Właśnie jak największy odzysk u źródła, czyli w gospodarstwach domowych pozwoli uniknąć drastycznych podwyżek za śmieci.
  I pierwsze słyszę, żeby edukacja ekologiczna przestała się opłacać. Zapominacie państwo również o innych wymiarach, nie tylko finansowych. Zdrowie? Wycenicie zdrowie swoje i swoich rodzin?

 29. Ty sobie poczytaj – o strefach ochronnych dla wód podskórnych powierzchniowych. Te strefy zostały przekroczone . Instalacja łamie prawo – my za to zapłacimy – wszyscy – słonoooooo !

 30. Kto nie przerwał i zakończył budowę czegoś takiego za 14 baniek? Kto uznał bezprawie i nie dotrzymuje zobowiązań? Kto wystawił na pośmiewisko konsultacje i uczestników? No i kto zamknął buźki oraz ściągnął z płotów szmaty po zmianie władz.

  Konsultacje, hihihi, i co jeszcze się śni, a konsekwencja jak proweniencja.

  Radwan? Nigdy więcej i jak najszybciej zapomnieć.

 31. Podziękujcie tatuśkom za smród i długi a nie macie pretensje do tych co teraz muszą łatać dziury po karierowiczach!

  ,, (..) Były już burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz Sylwester J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

  wiesci. sprawa-ripok

 32. Zaczął kręcić to poszedł na zbity pysk. To samo spotkało rycha tylko ze strony mieszkańców.
  Ojcowie smrodu i długów Rychu i Jagusia!

 33. Drogi ten pomysł i do bani, a winnych nikt nie ukarał w tej i poprzedniej kadencji. Obecna burmistrz tak samo winna jak poprzednik i podwładni.

 34. co ty pleciesz człowieku? spadły zobowiązania długi po poprzedniku.
  Poczytaj sobie dokumenty. Ryszard wyszedł sam z pomysłem stworzenia tego bajzlu a pomagał mu nie kto inny jak Sylwester J, który był przydzielony do nadzoru nad tą inwestycją

 35. A czemu jest winna obecna burmistrz? Bo nie za bardzo rozumiem. Wysnuć mogę że chodzi o usunięcie Jagody i jego rodziny ze stanowisk a nie o błędy formalne.
  Podjeliście panowie decyzję o budowie wiaty nie mając kasy ani pozwoleń, nikt nie pytał mieszkańców o opinię, co więcej straszyliście ludzi sądami. A teraz zwalacie winę na innych. Brawo panowie, ani przyzwoitości ani odwagi cywilnej!

 36. Podziękujcie tatuśkom za smród i długi a nie macie pretensje do tych co teraz muszą łatać dziury po karierowiczach!

  ,, (..) Były już burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz Sylwester J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

  wiesci. sprawa-ripok

 37. Temu jest winna – że zamiast przeciąć gordyjski węzeł – ratować NASZĄ kase i środowisko, ukarać winnych niegospodarności wiaty za 14 baniek – postawionej bez uzgodnień i prawa ( cena 28 domów z działkami ) i internetu dla wsi ( za kolejne 2 domy z działkami ) – to pani burmistrz topi to miasto i powiat – po uszy w długach z zapóźnieniu. Temu jest winna. Nosi okulary – ale ślepa nie jest.

 38. @mark widziałeś te zobowiązania co je Rychu z Sylwkiem zaklepywali? Znasz sprawę bo nie wydaje mi się.
  Uważasz że przerwanie inwestycji z dnia na dzień nie wnosi żadnych kosztów i kar? Budowa wiaty rozpoczęta a tu wjeżdża urząd i stopuje??? Na to potrzeba większości w radzie miasta a większość miał/ma pis. Z jakiej racji PiS miałby wyrazić zgodę na zakończenie realizacji dzieła ich wielkiego Rycha???
  W 2011 Rychu wyszedł do marszałka z propozycją a w 2014 przyklepywali interes, który nie miał na tamtą chwilę zgody choćby na utylizację niedopałka marnego peta.

 39. ale marszałek wiedział – że lada chwila zamyka radiowo – a śmiecie zostaną. Po zmianie warty w wołomińskim urzędzie można było do sprawy inaczej podejść a nie ciągnąć dalej wóz gnoju. ale tu chodziło raczej o powyborcze rozgrywki, zoboiązania burmistrz- za które cały powiat zapłaci – teraz. Ta instalacja to łamanie prawa – każdy bardziej ogarnięty prawnik zajmujący się chemią i środowiskiem ci to powie.

  • Takim samym bezprawiem jest przyzwolenie na jego kontynuację. Kiedy E. Radwan wypowiedziała się negatywnie o budowie RIPOK i uruchomieniu. Dorze pamiętem, złem było stare wysypisko i jego zagrożenia. Została burmistrzem w połowie budowy RIPOK i mogła ją przerwać.

 40. a zaprzęganie zewnętrznych firm do prowadzenia konsultacji jest jak powoływanie wewnętrznych audytów. Wiadomo jak wyjdą i co mają ukryć.

 41. Brawo panowie!! jakie złote myśli dziś powstały!!! Przerwać budowę RIPOKU!!

  Weź sobie pan kredyt pod budowę domu, wybuduj połowę a później sobie przerwij zabawę bez strat!!!
  Bank oczywiście szanownemu panu pójdzie na rękę i już odsetek i kosztów kredytu nie weźmie???
  A robotnicy na własny koszt uprzątną teren i forsy też nie wezmą???

  Czytał, który umowę czy tak na poczekaniu głupotami sypiecie???

  • Teksty umów są jawne i dostępne. Zawarta przez MZO nie różni się od standardu, w którym z przyczyn społecznych można odstąpić od budowy. Nie budowano domu tylko coś co trudno jest nazwać, a w dodatku w atmosferze afery. Wojewoda warszawski zalecał jej przerwanie. Lepiej stracić połowę niż całość. Teraz to nieszczęście znana wszystkim współbudowniczka stara się uruchomić wbrew woli mieszkańców.

 42. Szanowni Państwo burmistrz sama nie może wejść i przerwać rozpoczęte już prace. Niezbędne jest tu poparcie radnych miejskich a Ci jeszcze za kadencji Ryszarda uważali to za dobry projekt. W obecnej kadencji PiS ma większość i panowie nadal opowiadają się za tą inwestycją więc proszę zejść na ziemię i nie rzucać bezpodstawnych oskarżeń. Jest to odwracanie uwagi od prawdziwych problemów i próba kamuflażu prawdziwych winowajców : Ryśka i Sylwka.

 43. A tu nikt ich nie kamufluje. wskazałeś winowajców. Jakie ponieśli konsekwencje? Ciepłe stołki w samorządowych spółkach??? Kto ich tam nazatrudniał?? Sami ??
  Wołominiacy zabulą za to – nikt nie wie ile – ale płacenie będzie trwało pokolenia. Licz od dziś.
  Jak ci twój pies na chodnik narobi to kto sprząta? ty czy sąsiad? Twój pies – ty sprzątasz. To samo z niegospodarnością. Oni nazaciągali kredytów – niech spłacają. Dlaczego to Wołomin ma płacić za ich widzimisię – w końcu konsultacji w tej sprawie nie było, pozwolenia załatwiane na lipe – to dlaczego wołominiacy mają płacić za ten shit? Nie odkręcajcie kota ogonem. szmaty na płotach wisiały i protesty były – przeciw – nie za. Bo wołomin nie chiał tego pasztetu. Kto go chciał – niech za niego zapłaaci – najlepiej z wlasnej kasy.

 44. Jestem za tym żeby ci panowie odpowiadali własnym majątkiem za niegospodarność. Tylko w tym kraju za kradzież cukierka prędzej odpowiesz niż za wielomilionowy szwindel.

 45. maksymalne zadłużenie MZO prowadzące do jego upadku a następnie wejście prywatnej firmy, która nałożyłaby swoje nie małe opłaty

  • hahaha kokosie, jak przeprowadza się likwidacje widać po SKOK. W tym przypadku wierzycielami instytucje państwowe i samorządowe. Nie do przejęcia przez kogoś innego. Nie pieprzyć od rzeczy.

  • Wysokość oplat za odpady ustala Rada Miasta. Ta sama Rada Miasta uchwala Regulamin Utrzymania Porządku i Czystości w mieście. Jeśli ktokolwiek jest wladny podnieść stawki za odpady to tylko Rada.
   Kto ma większość w Radzie Miejskiej? No właśnie PiS. Jeśli będą podwyżki to tylko dzięki prawym i sprawiedliwym.

 46. to sobie Sylwuniu, Sylwusiu czy jak wolisz poczytaj dokładnie ze zrozumieniem papiry. Jak inwestycja wchodziła w życie zmieniały się przepisy obowiązujące tego typu przedsięwzięcia. Żeby był to ripok zgodny z wytycznymi środowiskowymi itp itd trzeba by w to wsadzić nie 15 a 35 baniaków!!!

  • kokos vel karlik, jak chcesz się uwiarygodnić napisz jakie. Nie łap się za każdą fuchę, nie znasz się na dyscyplinie i środowisku.

 47. Tak z Ciekawości co Burmistrz Radwan załatwiła w ciągu dwóch lat w sprawie MZO ????
  Czy ktoś może merytorycznie odpowiedzieć …
  Mam wrażenie jak większość mieszkańców Wołomina …..mówi że załatwi i tak od 2 lat….
  Wieści tylko napiszą to samo co zawsze tylko inaczej ….. i czas leci od pierwszego do pierwszego

  • Widzę, że jesteś nie w temacie a niby taki uważny.
   Przeczytaj najnowszy biulety NASZ WOŁOMIN to wszystkiego się dowiesz.
   Dokładnie opisano jakie kroki podjęto, jakie muszą jeszcze zostać podjęte oraz co nawywijali w poprzedniej kadencji Rychu z Jagodą. Zapraszam do lektury 😉

   • Burmistrz udawała zainteresowanie doprowadzeniem konsultacji i rozwiązaniem sporu do końca. W gruncie rzeczy cały czas przedłużała procedury, oczekiwała na zintegrowane pozwolenie i uruchomienie RIPOK.

 48. Widzieliście te gazetkę – tubę urzędu? Gwiazdorstwo! Ciekawe kto i za ile to wydrukował. Cudo…. dla naiwnych. Brakuje jeszcze przełożenia ton śmieci na tony złota.

 49. Tak siedzę i czytam i czytam i nie mogę wyjść ze zdumienia.
  3/4 wpisów w tej dyskusji jest typową polityczną nawalanką. Jedynie kilka jest konkretnych i na temat. Pozwolę sobie i ja odnieść się do tematu.
  1. To prawda że to Rada Miasta ustala stawki za odbiór odpadów od mieszkańców. Do tej pory płacimy po 7 zł za sortowane i 14 zł za zmieszane. Rocznie z budżetu miasta dotacja do mzo wynosi ok. 1,5 mln zł, nie wiem ile idzie na rekultywację składowiska. Inne miasta nie dokładają żadnych kwot ze swoich budżetów ani do spółek ani do utrzymania składowiska.
  2. Z tej sytuacji nie ma rozwiązania które zadowoli wszystkich. Albo trzeba poświęcić spółkę i ją mocno zreorganizować albo trzeba poświęcić mieszkańców i narazić się na ich protesty. Po ilości zainteresowanych tematem czy to na Lipinach czy na osiedlu Niepodległości i Hibnera widać że temat wciąż żyje.
  3. Bezwzględnie należy wskazać nieprawidłowości i ukarać winnych bez względu czy był to miś czy misia szwagier. Mieszkańcom się to należy.
  4. Pozostaje jeszcze kwestia przekręcenia przez redakcję Wieści jednego z punktów wypracowanych przez LKD rekomendacji.
  Sprawdziłem na Bipie urzędu i faktycznie jest tam że „uczestnicy LKD, poza pracownikami mzo, nie zgadzają się na uruchomienie nowej kwatery składowiska…..”. Wieści napisały że „nie widzą konieczności uruchamiania nowej kwatery….”
  Jest mała różnica. Mała ale jednak wielka, prawda?

 50. Teraz widać jaki charakter miał protest Zielonego Wołomina. RIPOK rusza, a działacze siedzą cicho. Wystarczło kilka stołków w spółkach i zmienili zdanie. Okazuje się, że balast nie śmierdzi.

   • Nazwiska działających oraz wspierających ZW zatrudnieni w spółkach i urzędzie: Ufnal, Mikulski, Lipski, Sulich i Ciepielewski z namaszczenia Kozaczki.

  • Luizo jest tak czy nie, plakaty znikły, odpady nadal są składowane, a protesty umilkły. Wysypisko już nie śmierdzi, nie pyli i nie zatruwa. Jak to się odmienia po zmianie władzy.

   • Najważniejsze to że szmaty czy plakaty znikły? Powieś sobie prześcieradło na płocie zobaczymy czy powisi w całości 2 lata? W marcu będzie 3 lata jak się zajmujemy tym tematem, od dawna przestałam komentować te bzdury które tu się pisze, szkoda mi czasu i energii. Siedzi tu 20 trolii i pisze różne bzdury a my tymczasem cały czas się sprawą zajmujemy. Nadal mamy obawy co z tego wyniknie. Nie ma naszej zgody na otwarcie składowiska i przemawiają za tym ekspertyzy. Każdy potrafi usiąść za klawiaturą i pisać bzdury i oceniać,że nic nie robimy a tymczasem nadal siedzimy w sprawie po uszy, kosztem własnych rodzin, własnego czasu i pieniędzy a wy oczekujecie tylko efektów z założonymi rękami.

   • Pani Luizo w waszym imieniu głos zabrał na jednej z sesji ojciec ripoku jagoda, po takim występie można liczyć na wielkie przyspieszenie 😉

   • Odpady nie są obecnie składowane.
    Przyjmuje się tylko tą część odpadów którą można używać do obsypywania zboczy.
    Warto sprawdzić zanim zacznie się bić pianę.

   • Tak na poważnie, udało się coś wykonsultować z pania Burmistrz? Widzę konsekwencję ZW w milczeniu o swoich działaniach i osiągnieciach, a ze strony władz konsekwencję w pozorowaniu działań.

 51. Tutejszy, punkt 14 rekomendacji LGD brzmi: „Uczestnicy LKD, z wyjątkiem pracowników MZO,nie widzą konieczności uruchomienia nowej kwatery dla funkcjonowania MZO” Nie doczytałeś?

  • Polecam bardziej rzetelne podejscie do tematu i nie przedstawiania tylko wygodnych sobie faktów.
   Chwilę przed cytowanym punktem rekomendacji znajduje się punkt 13 w którym zapisano:
   pkt. 13 ” Nie ma zgody uczestników LKD (poza pracownikami MZO) na uruchomienie nowej kwatery składowiska, w związku z tym uczestnicy LKD (poza pracownikami MZO) wnoszą o wycofanie wniosku o pozwolenie zintegrowane”.
   Nikt niczego nie zmieniał jak widać, a chodzi jak zwykle o zrobienie zadymy.
   Boli to odspawanie od stołków oj boli 🙂

 52. Jak myślicie, po co w konsultacjach zredagowano punkt 14 , że LGD nie widzi konieczności uruchomienia nowej kwatery? To jakaś furtka?

  • Nie pij wiecej bo już mieszasz Lokalną Grupę Działania z Lokalnym Komitetem Dialogu, zdrowszy będziesz, zaoszczedzisz parę złotych na terenowkę.

 53. Jeszcze bardziej poprawi sie obiektywność Zycia Powiatu.Gratulujemy Pani Burmistrz dobre ruchy wykonuje.Pogoniła troche ludzi , którzy wspierali przy wyborach, a teraz tworzy nowy układ,bardziej scementowany i oddany.No i aż 32 milinoy na inwestycje w roku przedwyborczym to bardzo dobre ruchy,reelekcja murowana.

  • Podobna naiwność, przewrotność i głupota nie spełni się wielokrotnie. Doświadczenie uczy, zdrada też bywa zdradzoną.

 54. Mam pytanie . Redaktor naczelny w Życiu P. nijaki Edzio U. jest pracownikiem urzędu d/s osób kombatantów i osób represjonowanych jest to urząd państwowy a pan Edzio w Życiu wali takie antypisowskie teksty . Co jest również bardzo ciekawe pan Edzio kiedyś w Urzędzie d/s itd pracował z obecnym posłem Sasinem i panią Jakubiak dawna UW . Czy panom posłom Sasinowi ni Uścińskiemu nie przeszkadza reklamować się u pana Edzia w gazecie ? Czy ustawa o zatrudnieniu przewiduje prace na dwu etatach ? Dalej syn pana Edzia jak i redaktorki w Życiu P. jak ktoś pisze powyżej został zatrudniony w Urzędzie miejski w dziale propagandy. mam pytanie to kto teraz będzie wystawiał zlecenia reklam syn dla mamy i taty. Coś tu nie gra. Były red. naczelny faktów – teraz dyrektor w Ossowie – też ciekawe. Wybory już się zaczęły a przedpole jest przygotowywane i skrupulatnie czyszczone.

  • Jeśli prawdą jest co napisał Tadeusz i nastąpiła unia personalna między gazetkami wołomińskimi a urzędem miejskim to bardzo źle świadczy zarówno o szefach gazet jak i o włodarzach. Takie tytuły już chyba nie będą traktowane poważnie. Dobrze że nie wszyscy poszli utratę niezależności. Wieści pozwalają nam pisać prawdę i artykuły są w miarę obiektywne. Również mam nadzieję że Patria dalej będzie niezależna.

   • hahaha, o tej konsekwencji burmistrz Radwn w biuletynie nie pisze, bo jawnie śmierdzi manipulacjami i wyborami.

 55. Oj czuję, że Radwanową na taczce ludzie wywiozą z tego urzędu nie za dwa lata a już w przyszłym roku. Ta kobita już sobie tak nagrabiła że nic jej nie pomoże. Rysiek to był przy niej celebryta wielbiony na mieście. Nawet Jerzy po 8 latach rządzenia miał większe poparcie. A ta tylko chodzi po mieście i nadaje na innych. Żenua.

 56. Zaraz…zaraz…. Przecież ,,fachowcy” od wiatraków są tą elitą urzędników według Burmistrz Radwan,którzy przyśli do urzędu i spółek razem z ,,Elżbietą Nieudolną” wnieść nową jakość przypomnę
  ,,Aferę internetową” i utratę ponad 500 000 zł dofinansowania…

  • Początek afery z ripokiem jak też internetowej ma swój początek za panowania lovelasa. Obie te inwestycje zaklepywał vicek Sylwester. Dobrze, że wyciągnięto konsekwencje i zwolniono niekompetentnych urzędników. Rysiu takich wniosków nie potrafił wyciągać. Poza smrodem i długiem ripoku ściągnął jeszcze bandę spadochroniarzy. Czystki jakie zostały ostatnio przeprowadzone można bez wątpienia nazwać nową jakością. Niezależnie kto był z kim została rozliczona fachowość i dotychczasowe efekty pracy. Tam gdzie efektywność była niska poleciały głowy. Odwaga, determinacja w oczyszczaniu życia publicznego – tak mogę ocenić ostatnie posunięcia burmistrz Wołomina. Tak jak większość mieszkańców uznaje te kroki za niezbędne i idące w dobrym kierunku.

   • i bardzo dobrze ciągle tylko wypływają afery z tymi panami w roli głównej, zwalniać niekompetentnych i tyle

 57. Afera internetowa zatopi Elżbietę nieudolną. Wróżka realizowała inwestycję, Nieudolna nadzorowała a Pani od jazdy bez siodełka zapłaciła za fakturę za niezrobiony internet. I to jest cała prawda. Urzędnicy do dzieła poprawić w internecie notowania upadającej.

  • nie na temat piszesz Rafał. Ciągle mamy wałkować temat wywalonych szwagrów i ich afer?
   Za internet podobnie jak za Ripok odpowiada twój szwagier Sylwester. Jego podpisy tam widnieją.
   Tak patrzę, że to ty Rafał masz jakąś niską frekwencję i próbujesz zabłysnąć tylko nie ma czym.

   Ciągle jak odgrzewany kotlet krążą w sieci afery w których główną rolę odgrywa Ryś i Sylwuś.
   Notowania próbujecie sobie panowie podbić zwalaniem winy na innych?? Kiepsko wam to idzie Wołomin pamięta 🙂

 58. jak pisze pan @czystki : ,,Początek afery z ripokiem jak też internetowej ma swój początek za panowania lovelasa. Obie te inwestycje zaklepywał vicek Sylwester. Dobrze, że wyciągnięto konsekwencje i zwolniono niekompetentnych urzędników. Rysiu takich wniosków nie potrafił wyciągać. Poza smrodem i długiem ripoku ściągnął jeszcze bandę spadochroniarzy. Czystki jakie zostały ostatnio przeprowadzone można bez wątpienia nazwać nową jakością. Niezależnie kto był z kim została rozliczona fachowość i dotychczasowe efekty pracy. Tam gdzie efektywność była niska poleciały głowy. Odwaga, determinacja w oczyszczaniu życia publicznego – tak mogę ocenić ostatnie posunięcia burmistrz Wołomina. Tak jak większość mieszkańców uznaje te kroki za niezbędne i idące w dobrym kierunku’
  Słusznie pan pisze, lecz jeszcze wiele do zrobienia. Trzeba wyciągnąć listy zatrudnienia spółek i sprawdzić kto i dlaczego za prezesowania dwóch panów dostał robotę. Powiem więcej trzeba pilnie przeanalizować umowy zlecenia wystawiane przez nich oraz jakie firmy lub osoby były beneficjentami tych zleceń.

 59. Przez dwa lata nie udało się nic zrobić z RIPOKIEm, podwyżki są nieuniknione. Ciekawe kiedy się o nich dowiemy. Kiedy padnie MZO i pracownicy znajdą się na bruku czy wtedy kiedy prezes coś na ten temat w koncu powie? Ba co do wróżek to mam taką nadzieję, że pani zastepca burmistrza nie ustawia tarota przy zarządzaniu Wołominem.

 60. Ani prokuratury ani sądu labidzenia na forum Wieści nic nie będą interesowały. Śledztwo wbrew nadziei szwagrów nie umarło, ale nabiera rozpędu. Spokojnie czekamy.

 61. A tak w ogóle, to czy po nędznych i oślizgłych niby-drogach tej paździeżastej dziury – jeździ jakaś piaskarka, solarka, traktor z piachem????? Ktoś widział? Bo ja nie – a zrobiło sie ciekawie.
  Bo miejscami – szklanka – ślepce z urzędów – jak zwykle nic nie widzą – a za chwile – znów nieszczęście!!!! Tylko tym razem – trzeba oskarżyć o zaniedbania tych cieci od dróg- co nic nie robią nie dbają, nie posypują.
  1- go maja – ślisgo ! Niepodległości – szklanica – facet jakimś srebrnym kombi siedział w patykach – bo sie zawinął na szkle. Gdzie służby drogowe tej zatęchłej dziury, ja sie pytam, kto za to odpowiada????

 62. A tak w ogóle, to czy po nędznych i oślizgłych niby-drogach tej paździeżastej dziury – jeździ jakaś piaskarka, solarka, traktor z piachem????? Ktoś widział? Bo ja nie – a zrobiło sie ciekawie.
  Bo miejscami – szklanka – ślepce z urzędów – jak zwykle nic nie widzą – a za chwile – znów nieszczęście!!!! Tylko tym razem – trzeba oskarżyć o zaniedbania tych cieci od dróg- co nic nie robią nie dbają, nie posypują.
  1- go maja – ślisgo ! Niepodległości – szklanica – facet jakimś srebrnym kombi siedział w patykach – bo sie zawinął na szkle. Gdzie służby drogowe tej zatęchłej dziury, ja sie pytam, kto za to odpowiada????

 63. Opłaty za śmieci muszą wzrosnąć dlaczego? Ponieważ nie będziemy mogli zwozić smieci na swoje wysypisko. Jak podatki się zwiększą będziecie wiedzieli komu podziękować Nieudolnej Elżbiecie i Zielonemu Wołominowi.

  • Nieudolny Rafale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Wróżka Małgorzata w szklanej kuli ci przepowiedziała?
   Teraz płaczesz? Podziękuj szwagrowi 😉

   • Ripokowy syf będzie za panami lovelasem i łyskiem ciągnął się i ciągnął… Kary jeszcze dla panów nie było więc czują się bezkarnie…

 64. @czystki, cytujesz samego siebie!
  Nazywanie Jagodzińskiego, Wiatraka i Biesiadę niekompetentnymi urzędnikami nie podnosi kwalifikacji ich następców. Zmieniając dziennikarza na policjanta o nowej jakości i poprawie ma mowy. Podobnie z pozostałymi t.j. Jaczewskim, Ciepielewskim, Urbanowskim i innymi. Doboru kadr dokonuje się w/g polityczno-towarzyskiego klucza, potwierdza to obecność powiatowych radnych i skoligaconych. Branżowi fachowcy z nich jak z koziej d…y trąba, kwieciście opowie weterynarz Solis. Fachowość zarządów w wołomińskim spółkach oraz zakładach skończyła się wraz z odejściem Piróga, Maślanego, Grochockiego i Olszowego. Na dobre zagościły polityczne układy i powiązania. Burmistrz Radwan zmienia ludzi, ale nie praktyki, a o dobrym kierunku nie ma mowy. Bez prześwietlania list w komentarzach można przeczytać kto, gdzie i za co się pojawił.

 65. Ja jestem bardzo ciekawa aby ktoś wymienił porażki lub niekompetencję lub cokolwiek innego dlaczego zostali zwolnieni lub odeszli z pracy? Czy ktoś jest tutaj taki, że to potrafi osądzić lub ma informację z pierwszej ręki?

 66. No i odkryłem. Manifestuje PiS. Manifestuje KOD. Nawet ubecy 13 wyszli na ulicę. A mimo to czuć pustkę. Czemu Wołominem nie przetacza się wiec solidarnych ze Szwagrami? Przecież stała im się taka krzywda, a każdy mieszkaniec wie, że ma dobry obowiązek ich utrzymywać, pieścić i podziwiać. Ludzie opamiętajcie się.

 67. Za wszystko nad czym ma pieczę w urzędzie, mieście i gminie odpowiada burmistrz. Nie widze powodów do zwalniania z odpowiedzialności Pani Radwan za zaniedbania i przeciąganie działań związanych z RIPOK i szerokopasmowym internetem. Oczywiście przy okazji do odpowiedzialności pociągnąć można kogoś jeszcze. Wymienianie w biuletynie i przywoływanie bezowocnych działań niczego nie rozwiązuje.

   • lovelasie pomyśl o wziętej, wypłaconej i zwrócnej kasie. Każdy dokument, a szczególnie finansowy wymaga podpisów więcej niż jeden. Dyscyplinkę finansową naruszyła burmistrz.

   • Syfku jaką dyscyplinkę montażyście szerokopasmówki proponujesz? To sprawa związana bezpośrednio z tobą? Gryziesz gryziesz Ripokowy papuciu i nie wiesz już jak masz zaszkodzić . Schowaj się z tymi kłamstwami albo weź się za robotę jaką.

   • Skoro lovelas jeszcze w dyscyplinie i finansach nic nie kuma, kiepsko to widzę. Rychło przyjdzie się z posadką pożegnać. :)))))))

   • Lovelas już dawno pożegnał się ze stołkiem, przytulił go do serca burmistrz Ząbek. Ten drugi kolega z ławki z ubogim owłosieniem też poleciał na kopsie, tylko jego oficjalnie nikt nie przytulił. Chyba za dużo nawywijał…

 68. Przeczytałam ten raport od „dechy do dechy” i teraz wiem, że;
  – RIPOK-u nie spłodził Jagodziński. Ojcem od 2011 roku jest Madziar,
  – szumnie zapowiadane i komentowane konsultacje w oczach uczestniczki to pic na który więcej nikt jej nie namówi „Dla mnie była to strata czasu i brak szacunku do mnie oraz innych członków zespołu – nadmienię, że było to kilka, a może kilkanaście bardzo długich spotkań, do tego długie godziny na przygotowanie się do rozmów, czytanie raportów, dokumentów, poszukiwanie informacji, a na koniec dowiedzieliśmy się, że prezes ma swoje zdanie i go zmienić nigdy nie chciał 🙁 policzek w twarz. Drugim elementem negatywnym jest dla mnie finał – nieobecność pani burmistrz na spotkaniu przedstawiającym efekt spotkań LKD, cisza co do dalszych kroków, jakieś słuchy o kolejnych konsultacjach… Ja osobiście jestem zdegustowana i pomimo dobrej pracy całego LKD oraz panów prowadzących, nie chcę uczestniczyć w innych tego typu społecznych akcjach.”,
  – Burmistrz Radwan niczego konsekwentnie nie doprowadziła do końca.

  • Bardzo rzeczowe podejście do pracy społecznej i lekceważenia aktywności mieszkańców przez lokalne władze. Ostatnie zdanie – w punkt.

  • Bardzo dziękuje Pani Burmistrz E. Radwan za opublikowanie w Raporcie pisma Burmistrza Madziara do Marszałka woj. mazowieckiego z wnioskiem o wpisanie RIPOK Stare Lipiny do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Zdejmuje tą publikacją odium „ojcostwa” RIPOK-a z Pana Jagodzińskiego. Jeszcze raz dziękuję, jest za co.

   • Podziękujcie tatuśkom za smród i długi a nie macie pretensje do tych co teraz muszą łatać dziury po karierowiczach!

    ,, (..) Były już burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz Sylwester J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

    wiesci. sprawa-ripok

   • Ojczulkowie i mamuśki sukcesów E. Radwan, przejdźcie do gabinetu obok i ją zapytajcie kogo obciążała w podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie RIPOK. Wszystkiego nie sprawdziła zanim doniosła i oskarżyła?

   • Syfek bez podniet. Syfek w obronie Syfka. Cóż za obiektywizm. Prawda taka że jakbyś roboty za 20 tysięcy nie stracił, jakby roboty nie stracił szwagier, rodzinka, towarzysze, znajomkowie, to nie pyszczyłbyś tu tymi kłamstwami. Piszesz że kto był tym monterem? Bo tu akurat fakty są inne i dobrze o tym wiesz. Tanie pieniactwo! Prawda taka, że gdzie nosa nie przytknąć tam afera z dwoma panami w roli głównej. Mieszkańcy w takie przypadki nie wierzą.
    Jeszcze rok temu podniecałeś się co to nie będzie z tego Ripoku, sam się chwaliłeś że to ty nadzorowałeś a teraz co??? winnych szukasz??? Smród i długi tyle panom R &S Wołomin zawdzięcza. Dzięki wielkie!

   • … syfkiem zagrożony jest lovelas i cienias. Afery pojawiły się wraz z oskarżeniami, pazernością, popisami skutecznością, strachem, szukaniem kozłów ofiarnych i lipnymi konsultacjami.

   • Karlik – a to się trafnie Ralfi oceniłeś 😉

    lepiej było jak poprzednicy straszyli mieszkańców sądami?
    a później borówka na występy przybył z ,,faktami” z fejsa ;))) sami się pogrążacie ;)))

   • … jak zwykle podstarzały lovelas zmartwienie ma jedno i to samo, ale jego to problem. Niestety bbciążeniem dla miasta i gminy jest ekipa nimi zywiąca się i żyjąca. Wiecznie krótko u niej i cienko, nawet z dowcipem.

   • Dwa „Michały” ze soba tańcują, a Raport leży odłogiem. Być może na to zasługuje. Ciekawostką jest pismo ojca RIPOK Madziara i opinie uczestników konsultacji, które stawiają Burmistrz Radwan w mało ciekawym swietle manipulatorki.

   • Buahaha! Jak miło że aferzyści znowu na jednym pokładzie 😉 układanka zaczyna się składać w całość 😉 Borówka wystawił przyjaciela Ryśka a teraz Tomuś na klęczkach z Rafim pocałunki sobie składają, panowie Ripokowcy jak jedna wielka rodzina;) cmok cmok 😉

   • Ty o Marynie, oni o dupie. Chłopcy może by tak coś w temacie Raportu. Nie interesują mnie układanki, które jeszcze przed wyborami się posypią. Do rzeczy, czego wart ten Raport. Gniot to, czy objawienie?

  • Przy okazji Radwan zadała kłam pomocnikom od czyszczenia urzędu i spółek lovelasom. Twiedzą, że pod wszystkim podpisany jest Jagoda, a tu taki przypał. Nie jest ojcem RIPOK-a, to dopiero obciach i wstyd, nie sposób z tym ma żyć.

   • Buahaha szwagier co tu wypisujesz? Syfek zaklepywał Syfek pilnował a teraz niewinny? Komu oczy mydlisz?

   • Podziękujcie tatuśkom za smród i długi a nie macie pretensje do tych co teraz muszą łatać dziury po karierowiczach!

    ,, (..) Były już burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz Sylwester J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

    wiesci. sprawa-ripok

   • hahaha, a Radwan nie zrzuca odpowiedzialno\sci za szerokopasmowy na innych. Jak zawsze Burmistrz nie winien tylko jego podwładni.

   • Cóż historia internetu szerokopasmowego to dłuższa sprawa. Najwidoczniej nie zna pan wszystkich wątków. Niech się pan zapyta pana jagody kto był monterem szerokopasmówki bo ta kwestia jest doprawdy interesująca.

   • Podwykonawcy, byli i co z tego? Dotację wzięła Burmistrz, zapłaciła za co nie powinna Birmistrz i zwróciła za przekręt też Burmistrz.

   • Ralfi a to bardzo ciekawy temat jak aferzyści mają smaka na kaskę i stołki.
    trop na kolejną sprawę 😉 mieszkańców bardzo to interesuje – z radością przyjeli dymisję ekipy i powtórki nie chcą 😉

   • Jako mieszkaniec chcę wiedzieć co zmienił Raport w kwestii odpowiedzialności za gów…y interes, a jako wyborca kogo w przyszłości nie popierać. Wychodzi mi na to, że poprzednia ekipa i obecna tak samo do bani. Fikcyjne konsultacje gorsze od ich braku.

 69. Omówienie Raportu ciąg dalszy. Część uczestników konsultacji przy podziękowaniach za możliwość wyrażenia zdania zapomniała podsumować ich wynik. W gruncie rzeczy zostali perfidnie wykorzystani do ocieplenia wizerunku władzy, która od kampanii ani na jotę nie zmieniła swojego zadania. Dla burmistrz Radwan jedyną przeszkodą był i pozostał problem starej zwałki, który zamierza rozwiązywać przy użyciu nowych technologii i zewnętrznych środków. W tym samym czasie urośnie obok druga góra śmieci przywożonych z całego województwa.
  I co, zaśmiecony Wołomin ucieszy się nieudolną Radwan i jej śmieciowymi konsultacjami?
  Otumaniony podczas wyborów stryjek zamienił przysłowiową siekierkę na kijek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj