Bez komentarza

41

Jeden z bardziej znanych polityków Platformy Obywatelskiej, deputowany z ramienia partii w UE, w ostatnim czasie stał się gwiazdą środków masowego przekazu. Popularność zyskał nie tylko wyrażając zgodę na kandydowanie na urząd Przewodniczącego Rady Europejskiej, ale także dzięki zdaniu wypowiedzianemu do dziennikarzy w windzie. Zapytany o powód podjęcia konkretnej decyzji, nie wiedząc co powiedzieć rozbrajająco stwierdził… „Bez komentarza”

List odbity wielu kopiach ksero, pozostawiono w pokojach socjalnych i szafkach personalnych pracowników Szpitala Powiatowego w Wołominie. Oto jego treść:

„Do Starosty powiatu wołomińskiego, Kazimierza Rakowskiego.

Pracownicy szpitala, pacjenci i ich rodziny proszą o nadanie Szpitalowi powiatowemu w Wołominie nazwy „Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie”.

Przywołanie w nazwie osoby Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jest wyrazem głębokiej chrześcijańskiej tradycji Powiatu Wołomińskiego i szczególnego kultu Maryi. Jest też symbolicznym powrotem do idei troski człowieka, którego ciało wzmacnia się poprzez siłę ducha.(…)”

Więcej na łamach Wieści

41 KOMENTARZE

 1. Jestem z Wołomina, korzystam ze szpitala – wolałbym, żeby był pod wezwaniem Allacha – Boga jedynego – którego Mahomed jest prorokiem.
  Pytanie : Szpital jest jednostką samorządową, czy kościelno kurialną?? Gdzie rozdział państwa od kościoła??

  • najbardziej trafny komentarz,ale może zmiana nazwy ma drugie dno.Bo faktem jest że jak stamtąd wyjdziesz żywy to jest cud .A jak idziemy w nazwy religijne to niech będzie pod wezwaniem cudem uleczonych pacjentów (bo nie poprzez tamtejszych lekarzy)

 2. CZy jest tam naprawdę az tak źle, że jedynym ratunkiem pozostało zawierzenie się łasce bóstwom i oczekiwanie na cud??

 3. Kasę niech skombinuje na szpital z Unii , bo jest potrzebna nieustająca pomoc finansowa , a matkę Boską niech zostawi w spokoju , bo ci co wyjdą na sztywno , to mogą mieć pretensje , a tak za zaniechania odpowie właśnie wnioskodawca i reszta władzy , za brak aparatury i inne atrakcje medyczne , pajacują na salonach w Polsce i w Unii, a szpitale zostawiają pod opieką Boską . Wodę z mózgu nam robicie ? W unijnej służbie zdrowia , jak luksusowo się leczycie z rodzinami w szpitalach dla wybranych , to też tam zostawione jest to Opiece Boskiej ?

 4. Czyli kapelan zostanie dyrektorem ?????? Tak jest, jak politycy wycierają sobie d..ę Panem Bogiem. Zawłaszczanie religii powszechne w polityce, a biskupom w to graj. Moze by tak katedra zajęła stanowisko w tej sprawie, czy już zaciera ręce za kaskę za błogosławieństwo i pokropienie ?????

 5. @ obywatel: Pojade – mam nadzieje. Przecudne zabytki i żarcie.A ciebie wyślą tam z szabelką i na drzwiach od stodoły – a na piersi rozkaz maciarra – siną farbą kuty. I pocałunek śmierci od misiaka dostaniesz – na rozpęd.
  Jest rozdział państwa od kościoła. tyle Niech nazwą szpital imieniem pierwszego burmistrza tej wiochy, czy imieniem jakiegoś wybitnego lekarza – ale nie NMP – bo nie wszyscy to dobrze postrzegają. Tyle. Zaraz sie zacznie temat życia poczętego aborcji itd.Ważniejsze rzeczy są. A ogolnie – mam zlewe jak go nazwą – sam tam nie chodze i nawet swojego psa bym tam nie oddał. Znam opinie – aż za dobrze.

  • Nie strasz,nie strasz bo się…. nie strasz mnie pocałunkami smierci.Nie mam nic do Twoich fascynacji islamem. Ja wole jednak te wiare, która panuje w NASZYM PIĘKNYM KRAJU.

 6. Tadzika z Torunia ściągnijta na dyżurnego uzdrawiacza w promocyjnej cenie jednej emeryturki wszystkich postawi na nogi. Naturalna selekcja tylko prawdziwi chrześcijanie wyżyją. Tadzio ma jedną klauzulę sumienia – ,,no mniej nie mogę..”

  Wykańczalnia pod wezwaniem ,,Panie Ratuj” proponuję.

  Zaaferowana Borówka i jemu podobni dalej w radzie tego teleportu siedzą? To i nie ma co się dziwić, że taka łaska na pacjenta spływa.

 7. szpital – to miejsce gdzie powinna rządzić nauka i postęp a nie Hazan i kościół. Jak chcą nadać imie szpitalowi , to niech nadadzą imieniem Religi, Mościckiego, może Okunia czy Czartoryskiego – a wiare – niech zostawią w spokoju. Bo w czasach rycerza Okunia, Mościckiego, Czartoryskiego – wierzeń i wiar – było wiele – wszystkie tworząc różnorodność – tworzyły – te państwo – ale króla i prezydenta – mieliśmy jednego – i to spajało naród -a nie poróżniało. To miej na względzie – że sam nie jesteś. Nie wszystkich w 1968 r exportowali do syjonu i nie tylko ksześcijany przybywają do nas z lewantu. I mają do tego prawo by będąc innej wiary – czuć się polakami – jeśli tego zapragną.

  • Ochłoń io nie wmawiaj mi,że jestem za nazywaniem szpitala w Wołominie jakimkolwiek wezwaniem.Nigdy tego nie powiedziałem, a tylko sie odniosłem do Twoich porównań z pierwszego komentarza. Dla mnie osobiście szpital moze nie miec żadnego imienia i tak nawet bedziechyba lepiej. Wiele w nim do poprawy i niech nad tym sie skupia mocodawcy, Całkowicie tej placówki nie potepiam, gdyz pracuje tam wielu ludzi z pasja i właściwym podejsciem do pacjenta.

 8. mark, jak na dziecko resortowe to jesteś mało rozgarnięty. Przy twoich fobiach nie dziwię się, że musisz się leczyć.

 9. nie musze – i sie nie lecze. Fobie to mają ci – co zamiast pod opiekę medyków nauki , postępu, farmacji – zawierzają nas wszystkich Bogu nie koniecznie jedynemu.Żyjemy w Europie w europejskim kraju. Gdzie jest wolność wyznania, gdzie mamy rozdział państwa od kościoła. Skoro szpital jest pod wezwaniem Maryji – to żyd, niewierzący czy buddysta nie powinien z niego korzystać??? To też są ludzie, których godność moze zostać urażona – bo to też mogą być polacy. No to ja mam pytanie : dlaczego nie można nazwać szpitala imieniem Ariel Szarona czy Mułły Mohammada Omara lub Wisznu i Śiwy czy Dewi??????? Ludzie ich szanują i w nich wierzą. Równość mamy!!!!!!
  Ja więcej powiem – trzeba nazwaćten z łaski bożej – szpital – imieniem księcia lub króla Arabi Saudyjskiej – to co jakiś czas któryś z ich petro-książąt wpadnie tu i sfinansuje poważną operację jakiemuś maleństwu – na którą NFZ – łożyć nawet nie będzie myślał. Przemyślcie to – to znakomity plan !
  No a skoro wszyscy jesteśmy równi wobec Boga i prawa – to komu będzie przeszkadzało że wołomiński szpital będzie pod wezwaniem np jordańskiego króla Husajna???
  andy – moge być dzieckiem resortowym byle nie być dzieckiem ojca Tadeusza.

  • mark, wymagasz leczenia, ale nie w szpitalu wołomińskim lecz ząbkowskim. Uprawiasz bełkot, nie potrafisz sklecić paru zdań poprawnie. Żal mi ciebie

 10. Brniesz Waćpan . Dalej powtarzam aby było jasne ,nie jestem obecnie za jakimkolwiek nazywaniem szpitala w Wołominie. Ale dla porównania w Warszawie jest kilka szpitali pod wezwaniami np.”Przemienienia Pańskiego, o ile sie myle „Dzieciatka Jezus”, „św.Zofii” i nie sądzę aby różnym pacjentom to przeszkadzało i z tego tytułu nie chcieli lub nie mogli sie tam leczyć. Nie jest raczej najważniejsza nazwa a to jak obiekt jest wyposazony, jak persolnel leczy i jak podchodzą do pacjenta. Jezeli co by nie mówić, Polska to kraj gdzie zdecydowanie wiądąca jest religia rzymsko-katolicka/ z całym szacunkiem do innych religii/ to nie dziwne ,że propozycje takiej a nie innej nazwy. To tylko trzymajac sie faktów. Dla porównania jak wyznawca religi chrzescijańskiej będzie w kraju np. muzułmańskim i tam zdarzy mu sie wypadek , to myslisz ,że nie bedzie chciał przestapic progów ich szpitala, nawet jak bedzie miał nazwę nawiązujaca do Tej religii?Dla mnie osobiście, w moim PIEKNYM KRAJU,nie przeszkadza nazwa związana z religia, która jest wiodaca i na niej oparte było nasza panstwowość i inne kwestie.Byłbym zdziwiony zaś nazwą odnosząca sie bezpośrednio do innych religii.

 11. A mnie przeszkadza. Nie dogadamy sie. Trudno Pamiętaj, że nie jest to TYLKO TWÓj piękny kraj. Ja uważam – że to kolejny kamyczek do poróżnienia ludzi. Nie chciałbym żeby moje dzieci chodziły do szkoły imienia ojca redaktora albo mułły mohammada, Natomiast nie przeszkadza mi imie marynarki wojennej, Słowackiego Mościckiego czy MAtejki.

 12. co do tej twojej wiodącej religii : Zapytaj ile osób wokół Ciebie czytało choć ze dwie encykliki JPII albo miłość i odpowiedzialność. Tak na przykład. Katolicy…..

 13. Poza tym opierasz naszą państwowość na religii. A ona nie powinna być czasem oparta na prawdzie i prawie Bo opierając sie o religie – to sięgasz tylko do 346roku- bodajże. Tam te religie ….ustalono. Popraw mnie jeśli chcesz – ale to ludzie wtedy utalili co jest apokryfem a co kanonem – nie Bóg

 14. Od kiedy istnieje Polskie państwo i na czym ta państwowość na przestrzeni wieków była oparta. Ale to Dla Ciebie i tak nic nie znaczy. I nie zamierzam Cie przekonywać. Przy okazji skoro masz takie podejscie do chrzescijaństwa , to po co sie podpierasz encyklikami papieży. Ten kraj jest według mnie PIĘKNY , nigdy nie powiedziałem ,ze jest tylko mój. Proponuje zakonczyc naszą dyspute, gdyz mamy diametralnie rózne zdania przynajmniej w tej kwesti.

  • Z mark-em nie da się dyskutować. On jest samowystarczalny. GW napisała nową wersję historii i ona aktualnie jest dla lewaków obowiązująca.

 15. Państwo polskie…. siemomysł łoił kupców brał characze lepiej niż ci z wole-ominia albo i pruszkowa. Mieszko tylko dlatego przeżył i został królem – bo chajtnął sie z czeską dobrawą – chrześcijanką, a za to Otton wsadził mu na łeb korone. I nie zrobił tego by górnolotnie krzewić religię – ale by od szwabów i pepików nie zbierać łomotu. Inaczej z zachodu i południa takie by cięgi zbierał – że by sie Chrobry nie wykluł. Miałby wehrvolf 1000 lat przed jego powstaniem. To fakty, i spierał sie z Tobą nie będę – sam wiesz po co była nam religia w 966r. Innymi słowy – pączątki religii chrześcijańskiej nie miały w Polsce nic wspólnego z zamianą wody w wino nastawianiem policzka czy zmartwychstaniem – ale z ochroną tyłka przed silniejszą rasą.I co? nie taki piękny ten kraj……

  • Nie nie przeszkadza mi to, dalej uwazam i zawsze bede uważał ,ze mimo róznych mniejszych lub wiekszych ułomności POLSKA TO PIĘKNY KRAJ i Jestem z NIEGO DUMNY.

 16. Pani Poślada- Staruzyk niech sie robotą zajmie a nie demagogią. Czas zlikwidować koka bo za długo siedzi na stanowisku „wielkiej” dyrektorki

 17. @andy: GW mam dokładnie TAM – gdzie i Ciebie. Czytam wall street journal der spigel i komsomołskom oraz prawdę. Gw i G polską – wieszam w sławojce. Jak powiesze je na przemian – to sie robi ciepła i miło sie nimi pod…..

 18. Przypominam, jesteśmy w Polsce. Nie pomogą tupania raciczkami i bzdurne argumenty o prawach nielicznych kosztem woli większości. Ta większość to chrześcijanie. To wierzący i praktykujący katolicy. Stara Europa przez setki lat nadawała szpitalom nazwy i wezwania związane z chrześcijaństwem. Warszawskie pierwsze szpitale noszą katolickie nazwy . Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Czy może być bardziej symboliczna nazwa dla szpitala- polskiego szpitala?

 19. Może. Na przykład : szpital im. dr Religi , burmistrza Wojciechowskiego ( tak Lokalnie) , dr Franciszka Waltera ( wenerolog ), albo im dr Haliny Pilawskiej ( Epidemiolog ), mało???

 20. Zbierane są tylko podpisy osób które chcą tej nazwy. Zdanie ludzi przeciwnych się nie liczy, bo nie ma możliwości sprzeciwu, a nie dano nawet alternatywy w postaci innego patronatu.

 21. O dowartościowanie to raczej nie chodzi. Mam nadzieję, że o przemianę. Od czegoś trzeba zacząć. Matka Boża Nieustającej Pomocy to symbol niezawodnej pomocy, cierpliwej, troskliwej. Myślę, że takiej pomocy chory oczekuje też od medyków.
  Nazwa jest więc nie tylki symbolem ale i zobowiązaniem i wyzwaniem zarazem.
  Jeśli ktoś chce innej nazwy, niech nie biadoli tylko niech zbiera podpisy i forsuje swój pomysł.

 22. To może jak o niezawodność chodzi , to nazwać imieniem Toyoty albo Kraza??? One mało kiedy zawodzą???
  42 komentarze o sprawie – która nic miastu a przedewszystkim- ludziom- nie da…

 23. To Ty tak myślisz, że nic nie da. Pewnie masz tylko takie zmartwienia czy twój niezawodny samochód będzie nadal niezawodny. Chroba i cierpienie skłaniają do bardziej refleksyjnego postrzegania świata i wypatrywania symboli nadprzyrodzonej pomocy. Szpital jest przecież dla chorych, przerażonych, obolałych, a ich nie obchodzi ani toyota, ani kraza. Może warto pomyśleć o innych. Acha, jakbyś zapomiał , szpital to miejsce gdzie rodzą się, ale i umierają ludzie. Nadal sądzisz, że ta sprawa nic im nie da?

 24. Jasne że nic nie da! Po primo – zanim ktoś odejdzie – to fajnie by było żeby lekarze sie do roboty przyłożyli. A nfz nie refunduje ani nowoczesnych metod leczenia ani terapii ani leków. Przykład: rak : hemioterapia , naświetlanie i środki znieczulające. Tyle za odkładane co miesiąc składki. A dostępne są i nowe leki i terapie.
  Po sekundu: jeśli ten czas już nadejdzie – to to gdzie pójdziesz zależy od tego ile nagrzeszyłeś . Poza tym – u ludzi – pewne rzeczy są nie możliwe – ale u Boga – są.Więc to On zdecyduje czy wysyła kogoś w „dół”czy w „górę”. Imię szpitala nic tu nie da. Albo profesjonalna kadra pomoże – jeśli chce i umie – albo Bóg – ale nie imię szpitala. Według bzdur co wypisujecie – to wszyscy co umrą w Jerozolimie Betlejem albo Częstochowie – to pójdą do nieba albo nigdy nie zachorują. A chorzy – co w te mejsca przyjadą – wszyscy – ozdrowieją.
  Natomiast według tego co piszesz – głównym z oddziałów które powinno sie rozwijać i powiększać po drzwiach wejściowych – powinna być kostnica i kaplica. Brawo! No bo skoro trafia tam ktoś chory – no to MUSI umrzeć. a zanim kipnie – niech sie umartwia i modli – zamiast korzystać z nowoczesnych metod leczenia.
  No paranoja!
  Jak ktoś trafia do szpitala, to ma nadzieję – że z niego wyjdzie zdrowszy a nie sztywniejszy. Wierzy , że zanim zejdzie – lekarz zrobi wszystko by go uratować, wykorzystując nowoczesne metody leczenia a nie umartwiania się. A takie milowe kamienie w leczeniu to tworzyli Religa Ilizarow, Rendgen Curie,.. se reszte dopiszcie.

  • „…, Rendgen Curie,.. se reszte dopiszcie” – pójdź dziecię ja cię uczyć każę.
   Ps. Zgadnij – kim był Sasin, którego mamy ulicę w Wołominie.

 25. Nowoczesne terapie i technologie, oczywiście , ale jedno nie wyklucza drugiego. Też nie uważam, że szpital jest w najlepszym stanie. Dużo mu brakuje do ideału, Nazwa to może symboliczny początek przemian. No, to takie pobożne życzenia, ale Matka Boża Nieustającej Pomocy to raczej jest w randze Boskiej, więc jest szansa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj