Darmowy internet: Kolejne wydane pieniądze

22

„Internet szansą rozwoju Gminy Wołomin” – miał być projektem darmowego internetu dla najuboższych i szansą dla gminy, tymczasem z każdym miesiącem wykańcza ją finansowo. Kolejny audyt ujawnił następne niedociągnięcia, a koszty wciąż rosną. Jeśli gmina nie wyda kolejnych środków – trzeba będzie zwrócić 3 mln złotych dotacji, a internet nigdy nie zadziała. Nie pozostaje nic innego, jak ratować projekt… za bardzo wysoką cenę.

Urząd tym razem nie ujawnia ile kosztował kolejny już audyt, zmierzający do wykazania dlaczego projekt nie działa. Argumenty za tym, by nie podawać opinii publicznej ceny zatrudnienia któregoś z kolei fachowca nie przekonały radnych, ale wygląda na to, że raczej brnąć w ten temat głębiej nie zamierzają. Tymczasem jeden z dwóch wykonawców sieci – firma Viatelecome ogłosiła upadłość, więc pieniądze jakie gmina zamierzała od niej odzyskać, mogą okazać się bezpowrotnie stracone. Wieści zapytały o ocenę sytuacji urzędników, którzy tak opowiadają o sytuacji, w jakiej znalazła się gmina Wołomin: (…)

Więcej na łamach Wieści.

22 KOMENTARZE

 1. Kolejny sukces burmistrz Radwan. Za osiągnięcia w dziedzinie internetu słusznie otrzymała tytuł najlepszego samorządowca

 2. Odbiór inwestycji podpisała z upoważnienia burmistrz Radwan jej zastępczyni p. Zbieć. Tylko kto nam zwróci 3 mln złotych.

 3. marku …zapewne jesteś z klanu Elżbiety Radwan i siejesz zamęt… Ale wszyscy wiedzą że odbiór inwestycji Podpisała wiceburmistrz Edyta Zbieć… i obecna ekipa odpowiada za zaniechania …więc proszę wziąć się do Pracy i rozwiązać ten problem w przeciwnym wypadku kolejne miliony uciekną z kasy miasta.. ( chociaż jak czytam artykuł to szanse są minimalne na uratowanie tych 3 milionów)

 4. VIATELECOME sp.z o.o. ogłosiła upadłość? Czemu w KRS nie ma wzmianki o tym „fakcie”? Upadłość powinna być ogłoszona w monitorze sądowym i gospodarczym, tymczasem o Viatelecome nic, cisza.

 5. ups. Czyżby pomówienie, nastąpiło przekłamanie o upadłości? Konsekwencji nizazdroszczę. Nieudolność pisarzy przerażająca…

  • Azorek, za ten wpis też premia się nie należy. Nie czujesz dyskomfortu odszczekując się tym, którzy łożą na twoją pensyjkę w urzędzie? Pewnie nie… Gryzienie ręki, która karmi… Szczerze podziwiam!

 6. Trudno,trzeba sie z tym pogodzić, ten złom rozebrać, kase oddac, a towarzystwu podziekowac przy kolejnych wyborach wyborach samorzadowych. I tyle.

 7. Zaraz…zaraz.. to był plebiscyt na najgorszego samorządowca i E. Radwan bezapelacyjnie wygrała….ok kosztowało to nas 4 000 000 zł ale chyba warto było 🙁

  • Trzeba jeszcze dodać koszt zatrudnienia wszystkich zaufanych, na etatach i w ramach umów-zlecenia, a przede wszystkim może niezbyt licznego, ale niezwykle gorliwego grona klakierów, co stanowi chyba wisienkę na torcie. Wołominiacy to najbardziej cierpliwi mieszkańcy na świecie. W każdej świadomej społeczności już dawno zapadłyby decyzje o referendum w sprawie odwołania, a może byłoby już nawet po wyborach nowego burmistrza. Ten tytuł to wielki policzek dla mieszkańców.

 8. A kto ma to referendum zorganizować słabiutka opozycja/wiekszość. System wzajemnych powiązań i układów trwa tu i w powiecie ponad 20 lat. I raczej dalej tak będzie, gdyz lud daje sie urabiać, a potencjalni konkurenci spoza układu sa uprzednio ucinani. Podobnie jest w gminach powiatu.Jak wielu byłych i obecnych włodarzy to ludzie powiązani z partiami, ale szczególnie ważne jest powiązanie z MWS.

 9. Zmiany są potrzebne od zaraz! Ja bardzo się cieszę, że o fotel burmistrza powalczy Pan Pazio. Człowiek charyzmatyczny i bardzo uczciwy. Uczył mnie na Sasina w LO, wiem co piszę.

  • Nie ukrywam, sam oddałbym głos na Pazia ale raczej nie ma szans na jego start. Choć widać, że facet robi podkład tylko czy urwie się z krótkiej linki

 10. Kasia bardzo chciałbym aby to się stało bo człowiek jest mega uczciwy, ale te układy, które rządzą w Wołominie od lat wątpię, że mu pozwolą na to. On by szybko rozwiązał problem internetu i pociągnął do odpowiedzialności.

 11. Ludziska co Wy pisujecie, przecież jak nie od dziś wiadomo Jaśnie Oświecony Pan Rafał siedzi u Radwanowej za piecem i ma się dobrze. Będzie brakowało mu jaj do wystąpienia przed szereg a to może skończyć się utrata posady w Muzeum i w Szkole.

 12. Nie to, żebym chciał deprecjonować zalety Pana Pazia, ale nie sposób też zauważyć sprzeczności pomiędzy jego poglądami a praktyką życia. Wielokrotnie prezentował się, jako korwinista-ultraliberał, a zawodowo jest związany przede wszystkim z budżetówką. Jakoś mi to nie gra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj