Każdy chce otworzyć tunel

15

Tunel w Zielonce już otwarty, ale daty uruchomienia kolejowej inwestycji nie znały do ostatniego dnia nawet władze miasta. Ponieważ jednak to budowa przełomowa dla miasta i powiatu nie dziwi, że zarówno wstęga, jak i nożyce do jej przecięcia niecierpliwie czekały w urzędniczym biurku. W chwili wydania zgody Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na otwarcie kolejowej inwestycji, zarówno władze Zielonki, jak i starosta natychmiast zjawili się przed tunelem, ochoczo pozując do zdjęć.

Otwarcie pierwszego w historii Zielonki bezkolizyjnego przejazdu drogowego pod torami kolejowymi nastąpiło w piątek 26 maja. Wstęgę przecinali głównie samorządowcy jednego ugrupowania co nie dziwi, bowiem wywodzą się z niego zarówno burmistrz Zielonki, jak i starosta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

 1. Termin był jak najbardziej znany i wyznaczano go właśnie na dzień 26 maja 2017 r. jednakże nie do końca było wiadomo czy na zmianę zaplanowanego termin nie będzie miała wpływ decyzja PINB.

 2. Wygląda jakby Wspólnota przywłaszczyła sobie całe show. Teraz ludzie będą wdzięczni za tunel burmistrzowi i staroście, a nie PKP. Ale kij ma dwa końce, jak się zacznie coś psuć albo przeciekać, winą za fuszerę mieszkańcy obarczą właśnie włodarzy ze Wspólnoty

 3. Eeeeejjjj – moglibyście coś zbudować??? cokolwiek – to sie pod tym podpisze i powiem – że to ja????? Jak będzie trzeba to pod czyimś majątkiem – też moge sie podpisać – że mój….

 4. Tragedia narodowa! Otworzyli tunel i przecieli wstążkę! Temat wart nagłośnienia we wszystkich dziennikach.

  A że tak zapytam kto miał otworzyć ten tunel żeby było poprawnie politycznie? Dozorca ruchu kolejowego czy kto?

  Normalna sprawa, inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców nie tylko Zielonki ale i okolic więc trudno żeby burmistrz nie miał w tym udziału. Obecność starosty również wydaje się naturalna. Jakby sprowadzili proboszcza czy innego duchownego też nie mam nic przeciwko – niech z Bożą łaską służy jak najdłużej!

 5. A co w Wołominie? Żaden tunel nie jest otwarty. To i burmistrz chowa się w urzędzie. Co do Zielonki, to zapytam co władze zrobiły, by otworzyć/przyspieszyć budowę wiaduktu nad torami? Dwa lata każdy z urzędasów cicho siedział. A korki jak były tak są.

 6. Do tunelu PKP PLK Gmina Zielonka nie dołożyła złotówki. Podobnie Rakowski nie dał z powiatu ani złotówki. Co więcej i jedni i drudzy mogli np. spowodować, że na powstałyby stacje z kasami, a nie wiaty kolejowe, a inwestycje trwałyby krócej. To zdjęcie śmieszność lokalnych kacyków, co lecą z gębą na pączki. Ale spokojnie, lokalne media dopilnują żeby ludzie dowiedzieli się czyją zasługą jest tunel w Zielonce.

 7. Starosta przez kilka kadencji wójtowania w gminie Klembów osiągnął największy sukces bo zdążył skanalizować rejon w którym sam mieszka. Oczyszczalnia została zbudowana tak mała, że nie nadaje się do podłączenia większejj liczby mieszkańców gminy. Nie potrafił pozyskiiwać środków unijnych na inwestycje. Pozyskał tylko na zwodociągowanie części gminy. Inne gminy wprost szaleją za unijne pieniądze a Klembów …… bieda aż piszczy. Za to Pan Rakowski doskonale się ulokował za jeszcze większą kasę. Może teraz by zadziałał aby pomóc obecnemu wójtowi .

  • Co ma piernik do wiatraka. Obecny Wójt pracuje na swoje konto., Obecny Starosta a poprzedni Wójt tez pracował bez pomocy starostów i innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj