Będzie kolejna afera?

17

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o. poprzez próbę uzyskania wpływu na rozstrzygnięcie przetargu na budowę Centrum Recyklingu w Wołominie!

Sprawa została przekazana do prokuratury już w kwietniu, ale władze miasta nie poinformowały o tym nawet radnych miejskich. Radni dowiedziawszy się o tym fakcie kilka miesięcy później, zapytali burmistrz o szczegóły tej sprawy na sesji w dniu 27 czerwca. W odpowiedzi na pytanie usłyszeli, że zgłoszenie do prokuratury zostało dokonane na prośbę burmistrz, po tym jak wiceprezes Igor Sulich zgłosił władzom miasta pewną nieprawidłowość. – Nie widzimy innej możliwości, że jeżeli jest podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, to trzeba reagować do odpowiednich organów. To domniemanie o popełnieniu przestępstwa, nie przeciwko komuś ale w sprawie, i nie wiem czy jest wszczęte postępowanie czy nie, więc nie mogę mówić o pewnych faktach – oznajmiła burmistrz.

– Czego sprawa dotyczy? – dopytywał radny Bogdan Sawicki.

– Może wyręczy mnie nasz kierownik nadzoru właścicielskiego – zaproponowała burmistrz.

Ale jak się okazało, kierownik wyznał radnym, że również nie ma informacji o wszczęciu postępowania i nie może nic powiedzieć, bo to przedmiot objęty tajemnicą śledztwa. Dziwi takie podejście do sprawy. Wygląda to jakby organ właścicielski nie interesował się tym, co dzieje się ze sprawą domniemanej próby doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w gminnej spółce. Wieściom bez trudu udało się bowiem natychmiast zdobyć oficjalną informację, że prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, i to już na początku czerwca, a dokładnie 19 dni przed sesją. (…)

Więcej na łamach Wieści.

17 KOMENTARZE

 1. Będzie Afera???
  Już Jest !!!
  Jeszcze nie rozpoczęli inwestycji a już jest sprawa w prokuraturze Brawo Burmistrz Radwan i jej Ekipa

  Ludzie ratujmy co się jeszcze da w tym mieście – CZAS NA REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA ,,NIEUDOLNEJ ELŻBIETY”

  ,,usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Miejskiego Zakładu Oczyszczania Miasta w Wołominie Sp. z o.o. poprzez próbę uzyskania wpływu na rozstrzygnięcie przetargu na budowę Centrum Recyklingu w Wołominie! „”

  • mieszkaniec – przecież to nie obecna burmistrz opiniowała i budowała Centrum Recyklingu. Chyba prawidłowo robią skoro jest tyle pytań dotyczących tej inwestycji i podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. Niech nasze „sprawiedliwe sądy” rozstrzygną… a radni i tak będą bronić poprzedniej ekipy

 2. ,,Chyba prawidłowo robią skoro jest tyle pytań dotyczących tej inwestycji ” – nie ma dymu bez ognia – Prokuratura wszczęła dochodzenie więc ,,coś” jest na rzeczy.
  – To pokazuje jacy ludzie znajdują się w Ekipie Burmistrz Radwan

 3. 15 milionów za dach z blachy na ośmiu słupach- postawione bez konsultacji z mieszkańcami??? Oj – Riczi galotami trzepie a łysemu wyłażą kudły. tylko z czego? i elka tego nie ucieła – i też już łysieje – bo nabrała wody w paszcze.

 4. Biedny marku weź tabletkę…
  Jak widać do inwestycji Ricziego prokuratura nie ma uwag, natomiast do obecnych inwestycji Burmistrz Radwan w MZO jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, jest wszczęte dochodzenie Prokuratorskie…Brawo Ekipa ,,Nieudolnej Elżbiety”

  • Wszyscy mieszkańcy są dumni z dokonań Madzi i Syfka – wiata za 15 melonów spowita wonią sukcesu to jest to !!!

 5. Poprzedni burmistrz i obecna burmistrz odpowiadają za brak nadzoru w spółce miejskiej, w której reprezentują jedynego wspólnika, czyli gminę. Za wszelkie działania związane z bieżącym funkcjonowaniem spółki miejskiej odpowiada zarząd. Za ewidentną niegospodarność przy projektowaniu i budowie instalacji RIPOK, czyli kawałek dachu na kilku słupach, jak to obrazowo opisał Mark, nie odpowiedział jak dotychczas nikt, i najpewniej nawet dochodzenie nie było nigdy wszczęte. Jeśli ktoś nawet z ostrożności zawiadomił o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na zagospodarowaniu tej kosztownej „substancji”, to chyba nie ma w tym nic złego. Podobno jest w urzędzie ktoś, kto ma się zajmować nadzorem właścicielskim, ciekawe, czy złoży sprawozdanie ze swoich poczynań i jaka będzie wartość merytoryczna tego sprawozdania.

 6. MASAKRA !!!
  ,, kierownik (nadzoru właścicielskiego) wyznał radnym, że również nie ma informacji o wszczęciu postępowania”
  Pani Redaktor Wieści Podwarszawskich wie więcej o spółkach miejskich niż pobierający dużą kasę z miasta Kierownik .
  – Karolu Ciepielewski wstyd!!!

  A miało być tak Pięknie a wyszło jak zawsze….
  https://www.zyciepw.pl/nadzor-wlascicielski

 7. Burmistrz Radwan nigdy nic nie wie co się w mieście dzieje i zawsze zwala na kogoś, by ktoś inny opowiedział o problemie, że zawsze ktoś inny był winien. A ona, przepraszam, co robi? I dlaczego problem składowiska śmieci nadal jest nierozwiązany? Ile to lat się już ciągnie?

 8. W tym artykule jest jakaś nieścisłość. Sprawdzałem nigdzie nie ma żadnej wzmianki o przetargu na budowę Centrum Recyklingu, ba nie udało mi się znaleźć nawet projektu. Skoro nie ma przetargu to nie mogło być nieprawidłowości przy nim, prawda szanowna redakcjo? Osobiście uważam że po raz kolejny Wieści przekazują nie do końca sprawdzone informacje.

  • A przepraszam kto postawił ten zasmrodzony wychodek tuż przy Wołominie? Czyżby wielcy innowatorzy Riczardinio i Syfkolinio nie wiedzieli czym grozi wystawienie Rynsztoka za grube miliony? Panowie teraz w imieniu mieszkańców występujecie? Nie rozśmieszajcie ludzi hipokryci!

 9. Janku kochany to się pan prokurator zdziwił jak mu kłamstwo publicznie zarzuciłeś. Bo Wieści zacytowały słowa prokuratora. Uuu będzie ostro

 10. Czy to Ten Pan Sulich działając z umocowania Burmistrz Radwan jako Prezes zostawił Spółkę MZO z minusem 230 000 zł ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj