Następca abp H. Hosera

4

14 września Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem koadiutorem diecezji warszawsko-praskiej dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej Romualda Kamińskiego.Tytuł ten daje prawo następstwa na urzędzie biskupa diecezji, po śmierci lub awansie poprzednika.

 

4 KOMENTARZE

  1. …”po śmierci lub awansie poprzednika.”…To czego mu życzyć? Skoro śmierć to dla biskupa pewny awans? … Niebo i tak ma zapewnione Przy takich koneksjach…

  2. Znaczy dzienniki ogólnopolskie- i tak o tym doniosą. To po co o tym trąbić w lokalnej prasie??? Ani mnie ten pan ziębi ani grzeje. Zakładu pracy tu nie otworzy, ulicy nie wybuduje, taniej farby do malowania płotu nie sprzeda. Więc co mnie to??? Napiszcie kiedy pani burmistrz tunel otworzy albo jakie plany rozwoju miasta wymundrował były burmistrz- który szczyci sie tym zacnym stołkiem. Bo jak sie nie szczyci albo nic nie wymundrował- to za co masze pieniądze bierze???

  3. Nie po śmierci, lub awansie- chociaż takie sytuacje się zdarzają, tylko po ukończeniu przez wypełniającego urząd poprzednika 75 lat. I w tym w/w przypadku, to jest b.dobra zmiana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj