Będzie protest!

25

W poniedziałek 8 stycznia o godz. 12.00 na przejściu dla pieszych przy wołomińskim cmentarzu mieszkańcy zorganizują protest ostrzegawczy – jak mówią – przeciwko zwożeniu na nową kwaterę wysypiska odpadów niewiadomego pochodzenia, w niewiadomych ilościach.

25 KOMENTARZE

 1. Protetsy trwały i nie zakończą się do chwili likwidacji wysypiska. Kto wiąże je z wyborami złośliwie je deprecjonuje. Ekipa burmistrza Madziara (PiS) stworzyła podwaliny pod nową kwaterę, a Radwan (PSL, PO, Nowoczesna – tj. anty PiS) twórczo je kontynuowała. Oba środowiska nigdy nie godziły się na jego likwidację widząc w nim jedyny ratunek dla funkcjonowania MZO oraz utrzymania zatrudnienia. Ta kłamliwa teza legła w gruzach po ograniczeniu portfela usług MZO na najbliższe lata o 50%. Nikt nie mówi i nie pisze tym realnym zagrożeniu. Przewrotność włądzy realizuje socjologiczny myk wprowadzając stan zagrożenia dla załogi. Obnaża go stary dowcip o żydzie, który to, bez przyzwolenia wprowadził kozę do mieszkania, po czym ją wyprowadził i wmawia poprawę warunków bytowych.

  • Pojawił się baner o tej treści „Zielony Wołomin Oszukał Mieszkańców”. Faktycznie część bezpośrednich sąsiadów wysypiska przychylna jest tej opinii. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli Zielony Wołomin nie włączy się w obecny protest, na pewno zarzut ten potwierdzi. A to, że burmistrz Radwan wykorzystała i oszukała wszystkich, w niczym Zielonemu Wołominowi nie pomoże.

  • Czekam, na to co zrobi teraz Zielony Wołomin. Od bardzo długiego czasu milczy i kontestuje walkę z wysypiskiem kogoś innego. Widząc zbliżające się wybory zarzuca aktywnym działania o charakterze politycznym. Przepraszam bardzo, ale to samo robili działacze Zielonego Wołomina w 2014 r. Czy górę nad rozsądkiem bierze mentalność Kalego. Ludzie opamiętajcie się. Walczcie z prawdziwym przeciwnikiem, którym jest obecna i poprzednia ekipa zarządzająca naszą gminą.

 2. Jak był czas na protest [wiosna,lato – ciepło, jasno], początek kadencji, to nie było potrzeby protestu
  Jak jest zima [zimno i ciemno] to nagle chce się protestować. Gdzie logika?
  Dziękuję, nie przyjadę

 3. Alka – a kto c karze? Zajrzyj do zsypu albo sztachnij sie powietrzem z pod wiaty śmietnikowej- niebawem twe dzieci będą go miały w bród. to nie idzie ZW – tylko ludzie. Ja – pójde – bo nie chce w Wołominie radiowa albo Baniochy – jak chce jacuś o wielgachnym kifolu ze smug co chce objąć koryto po hance

 4. Kto może, iść powinien, nawet Rysiek, ten co poszedł po rozum do głowy i powraca do wsześniejszych planów. Może nawet poprawi relacje z protestującymi, jednak nie na tyle aby pozyskać poparcie w nadchodzącej kampanii. Pozostawienie lepszego wizerunku też będzie jakimś tam sukcesem.

 5. niech sie idzie utopić. to że by teraz przylazł – nie ma mocy sprawczej – żadnej . Za to wcześniejsze jego decyzje – miały. Czyli co to za wybielanie? Jak swego czasu w Hadze: wykonywał ja rozkazy – tylko. To samo rychu: wtedy mazał dwoma łapami a teraz przyjdzie i powie że nie chciał. To niech to teraz cofnie – a nie hipokryzje uprawia.

 6. Przestańcie wypisywać domysły i głupoty w stylu, Zielony Wołomin zrobił to, Zielony Wołomin nie robi tego lub tamtego. Jako naoczny świadek oświadczam, że wysypisko jak było tak jest i przyjmuje więcej śmieci niż wcześniej. W dodatku po godzinach pracy i bez kontroli co pokazano na nagraniu.
  Czołowe członkinie Zielonego Wołomina uczestniczą w komitecie nadzorującym MZO i wysypisko z opłakanym skutkiem, tak czy nie?
  Skumplowały się członkinie Zielonego Wołomina z Radwan, Sulichem i innymi protestującymi przed sądami nie w naszych lokalnych sprawach, tak czy nie?
  Wystarczy tego, czy nie, abyśmy czuli się zawiedzeni?

 7. To jest protest, mój protest (popatrz)
  To jest protest, mój protest (otwórz oczy)
  To jest protest, mój protest, wasz protest (popatrz, otwórz oczy)

 8. Obecny protest jest swojego rodzaju testem na prawdziwość intencji Zielonego Wołomina. Dowiemy się czy jego wcześniejsze akcje dotyczyły uciążliwości wysypiska czy polityki Madziara? Członkowie Zielonego Wołomina, brak konsultacji uważacie za coś gorszego od ich fikcji, kłamstw i zwodów Radwan? Kilka humorów i ambicji pozbawionych refleksji może zdominować aktywne środowisko?

 9. W spontaniczny ruch dla podniesienia frekwencji będą włączeni żąłobnicy? Ile wyprowadzeń planowanych jest na ten dzień? Czy pląsy pod cmentarzem z prześcieradłami nie naruszą powagi tego miejsca? Nie wiem jaki ma być przebieg tego barwnego eventu więc takie pytania mi się nasunęły..

 10. Proponuję protest rozpocząć od świadectwa prawdy złożonego przez ojców-założycieli wołomińskiego RIPOK-a: Madziara, Sasina, Czarnogórskiego, Czarzastego, Paziewskiego, Kuśmierowskiego. Dacie radę ich ściągnąć?

  • Najlepszym świadectwem prawdy są dokumenty oraz nagrania. Również to przed urzędem miasta, a dotyczące wysypiska, które nadal funkcjonuje. Przeciwko niemu niewielu dziś protestuje, byli przeciwnicy stali się jego strażnikami i bronią jego kondycji finansowej jak niepodległości.

   • I to jest cała prawda o liderkach Zielonego Wołomina. Zawiodły mieszkańców i członków stowarzyszenia. Kiedy potrzebowały świadectw oraz podpisów przychodziły do nas, teraz nas unikają.

 11. Co zrobi sołtys Lipin p. Ufnal? Przecież był liderem zielonego Wołomina, walczył z wysypiskiem. Smuci mnie że całkowicie zmienił postawę. Teraz tłumaczy sprowadzanie śmieci z Warszawy i popiera działania burmistrz Radwan. Ktoś napisał że otrzymał fuchę w spółce komunalnej. To by wszystko tłumaczyło. Brawa dla radnego Kowalczyka.

 12. Protest jest konieczny, ale nie rozwiąże problemu wysypiska bez podjęcia bardziej stanowczych kroków. Kto poza prezesem MZO w ramach policyjnego postępowania został wezwany i przesłuchany? Jeśli w wyjaśnieniach ograniczono się tylko do tego, władze samorządowe grają na czas i blokują podjęcie innych działań.

 13. Od jakiegoś czasu apeluję o odwołanie obecnej Pani Burmistrz. Ta funkcja ją przerosła i nie co do tego najmniejszych wątpliwości. Musimy odzyskać w mieście demokrację i zacząć wreszcie rozwijać miasto, tak jak my tego chcemy – Mieszkańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj