Myśl za kierowcę!

18

Od września na drogach powiatu wołomińskiego doszło do 57 potrąceń pieszych! Znakomita większość to osoby przechodzące przez pasy. Rozmawiamy z asp. sztab. Pawłem Majewskim z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin.

Przeglądając informacje podawane przez kroniki policyjne wyraźnie zauważalny jest wzrost wypadków z udziałem pieszych, zwłaszcza na pasach.

– W okresie wrzesień – 29 grudzień 2017 roku doszło do 57 zdarzeń z udziałem osób pieszych, w tym 46 potrąceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. W okresie wrzesień-29 grudzień w porównaniu do roku poprzedniego zanotowaliśmy o 9 zdarzeń więcej, ale porównując cały rok 2017 do roku 2016 – o 5 mniej.

Jakie przyczyny najczęściej decydują o wypadkach z udziałem pieszych? (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Nie : myśl za kierowce – tylko: myśl za wołomińskich samorządowców. Droga 634 dawno powinna zostać przebudowana. Czy wołomińscy samorządowcy którzy wydają kolejne pozwolenia na budowe, myślą że ludzie będą chcieli z drogi korzystać , przez drogę przechodzić ???/ Najlepszy tego przykład przy Mac’u między Wołominem a Kobyłką : przejście w mroku na którym piesi są nie widoczni – bo nie oświetleni a reflektory aut z przeciwnej strony – skutecznie utrudniają ich widoczność. Co wymyślili samorządowcy -NIC ! A może jakieś lampy na przejściu i żółte migające??? Co?? Za drogo??? Ludzkie życie tańsze??

  • A kto w sejmiku Mazowsza jest naszym reprezentantem? No właśnie. Jak nazywa się radny do sejmiku z naszego rejonu? Ktoś wie?

   • Przejrzałem liste radnych Sejmiku i jedynych których jakoś widziałem w Wołominie to Bożena Żelazowska z PSL i Marzena Małek z PiS. Napisze do nich zapytanie co zrobiły w temacie drogi 634.

  • Święta racja, przejścia są fatalnie oświetlone, po zmroku widoczność jest niemal zerowa, szczególnie gdy z naprzeciwka oświetlają światła innego auta. Piesi kompletnie nie dbają o swoje bezpieczeństwo i wychodzą ubrani w ciemne stroje, bez żadnego odblasku. Trzeba niemal hamować „do zera” przed każdym przejściem dla pieszych, bo nic nie widać.

   • Skoro nic nie widzisz nie powinieneś wsiadać za kółko bo stwarzasz zagrożenie na drodze i jesteś potencjalnym mordercą. Albo masz kiepskie reflektory. Ja mam LED-y i nawet jak nie ma żadnego oświetlenia ulicznego to widzę, że ktoś nawet ubrany na czarno zbliża się do przejścia. Jak bym wiedział, że nie widzę po zmroku to jeździł bym tylko za dnia. Moje zdrowie i wolność jak i życie pieszych są warte tego żebym po zmroku jeździł taksówką.

 2. A nie – jest jeszcze: Nie- bo nie albo: to nie so nasze konpetemcje albo- najlepsze: sie nie da….. Ta – bo wszyscy są od tego żeby wam dawać…

 3. Róg Brzozowej i 1go Maja zginął kolejny starszy człowiek wracający wieczorem z kościoła. Na tym przejściu ofiary idą w setki, mieszkam obok, strach wieczorem przejść, pieszy wręcz wymusza zatrzymanie się samochodów, które pędzą. Panie Andrzeju Żelezik, błagamy niech Pan coś zrobi! Burmistrzynie ślepe i głuche, wolą śpiewać kolędy na You Tubie, gdy właśnie ginie Człowiek. Panie Andrzeju prosimy…

 4. To nie so ich końpetemcje. Następny przykład: nie ich droga ( 1-go maja ) na odc od Sikorskiego do niepodległości: Sklep z mięchem , szkoła żyrandole fitnes zabawkowy —-> ZERO CHODNIKA ZERO OŚWITLENIA. TAM NIC NIE MA, TAM LUDZIE NIE CHODZĄ , TAM NIC NIE TRZA. A POZA TYM – NIE ICH KOŃPETEMCJEEEE. Pytanie: a pisał ktoś do kogoś o zmianę tego paradoksu??? Bo to jest paradoks – paranoja – prosze mi pokazać podobnie wyglądającą ulicę w centrum powiatowego miasta pod Warszawą. NIE MA TAKIEGO SKANSENU – NIGDZIE. PRZEZ 25 LAT NIE POTRAFIĄ NIC TU ZMIENIĆ.

 5. @panek: to Ty masz pisać??? Tobie ma zależeć???? Idź do sklepu kup se petardy -i postrzelaj. Jest starosta są burmistrzynie – chcesz za nich wszystkich pisma pisać??? Mają drukarki po 15tys za sztuke – niech myślą ( zakładam że wiedzą o co mi chodzi ) , niech piszą , drukują – wysyłają. Chyba przez 3 lata grzania ławy – zabiegały z zmianę sytuacji na 634….czy….sie nie da???? Kto Ty jesteś?

  • Nie rozumiem. Po co w takim razie wybieramy radnych sejmiku? Po to żeby burmistrz się z nimi kontaktował? Czy ja jako mieszkaniec nie powinienem? Czy to nie mi ma zależeć na bezpieczeństwie? Ja pisze do Posłów, pisze do radnych i pisze do burmistrza. Do każdego wg jego kompetencji. Do starosty nigdy nic nie pisałem, bo nie miałem interesu. Mam się nie odzywać do jasniepaństwa i czekać aż burmistrz będzie gadał w moim imieniu? To nie jest jego kompetencja jak coś chce w temacie dróg Wojewódzkich to pisze do województwa, a burmistrz może (jak ja będe chciał) przyłączyć się do mojej akcji.

 6. mark ma dużo racji. Większość przejść dla pieszych w Wołominie to tak naprawdę pułapki na pieszych. Zero urządzeń zwiększających bezpieczeństwo – to oczywiście jest wina marszałka. Brak doświetlenia to wina władz miasta. Moim zdaniem najlepszym przykładem pułapki na pieszych jest przejście przy stacji BP. 10 metrów od zakrętu o 90 stopni bez doświetlenia bez żadnych dodatkowych urządzeń.

 7. @Rodzic – to pisz! Tylko dla mnie – to tak jak byś poszła na łąke z petard postrzelać: efektowne – bardzo , efektywne – wcale. Po to wybieramy władze, po to dajemy im pełne koryto , nasz immunitet na 4 lata – i po to w końcu ci ludzie startują – żebyś ty pisać nie musiała. Więcej – oni cię na 5 minut przed wyborami zapewniają – że napiszą to za ciebie – i jeszcze wiedzą jak to zrobić – żeby to pismo nie powędrowało do niszczarki przed otwarciem. To ja sie pytam: ile tych pism było? Bo 634 to jedyny taki skansen-bagno-pułapka do podwarszawskiego miasta-powiatu. JEDYNY – bo gdzie nie pojedziesz -to są DWA PASY – i oświetlone – nie jak w czarnej du….. Lecz jeśli – nie ty jedna – ale nasi przedstawiciele którym – nie ty jedna – ale społeczeństwo – dało mandat, nie zabiegają o zmianę o poprawę u władz wyżej – no to ….idziemy na łakę postrzelać a ani powiat ani miasto – sie nie rozwinie i lepiej nie będzie. Przykład: Autobusy ZTM Zaczynają kursować do Czosnowa – 15 km za Łomiankami ( bo po Łomiankach to dawno jeżdżą). Sprawdź gdzie leży czosnów i ile tam ludzi mieszka. Oni będą mieli jeden bilet. TY – nie.

 8. A – jeszcze jedno – czyli ludzie z ksenonami i ledami – nie uczestniczą i nie bywają sprawcami wypadków. No no – nie wiedziałem. Rada:tani olej widziałem w biedrze – kup se bańke i wypij – może pomoże

 9. Mieszkańcy Wołomina- zorganizujmy się, zmuśmy radnych do działania. Czytam dzisiaj o tym, że powiat wołomiński należy wraz z Warszawą i kilkoma innymi powiatami do najbogatszych regionów w Polsce i oczom nie wierzę. Jak to możliwe, że mamy taką drogę 634? Piszmy pisma chociażby. Skoro nic się nie dzieje w tej kwestii, oznacza to, że nasi radni w sejmiku wojewódzkim nie kiwnęli palcem. Piszcie do Żelazowskiej i Małek. Chyba, że jeszcze jakiś radny z naszego terenu tam jest.

 10. Pisz, pisz. Radny – kominek pewnie ma. Twe listy na zimę – przydatne bardzo mu będą – i wszystkich nas – też. Starosta i burmistrz niech pisze – po to ich ludzie wybrali. Jak ślepi na potrzeby – można zrzec się stołka. Nikt tego nie broni.

 11. Wmówiono pieszym ,że mają pierwszeństwo na pasach.Skutki są tragiczne..Po ulicach jeżdżę z szybkością do 35 km.dzięki temu udało mi się zatrzymać przed pieszymi .którzy weszli na psy w odl.ok.2-. 3 m przed samochodem.
  Niektórzy z komórkami i pretensjami.Jak można wejść na jezdnię bez upewnienia się ,że droga jest wolna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj