Oddajcie nam nadzieję

14

Tak licznej reprezentacji mieszkańców komisja wołomińskiej Rady Miejskiej nie gościła już dawno. Ponad dwadzieścia osób w miniony poniedziałek przyszło do urzędu, by zaprotestować przeciwko zabraniu z budżetu na 2018 r. pieniędzy przeznaczonych na remont ul. Lipiny Kąty.

Jak mówiła przedstawicielka przybyłych na komisję mieszkańców, radni zabrali pieniądze z ulicy, która ma już kompletną dokumentację, wszystkie pozwolenia i ogłoszony pierwszy (nieudany) przetarg na wybór wykonawcy, przeznaczając tę sumę na ulice, które nie mają nawet sporządzonych planów. Mieszkańcy ul. Lipiny Kąty apelowali o to, by dokonać korekty w budżecie gminy, zdejmując kwoty z innych ulic, celem jak najszybszego ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia budowy ul. Lipiny Kąty.

W odpowiedzi radni zauważyli, że każde przesunięcie w budżecie środków z jednej ulicy na drugą rodziłoby kolejne protesty lokalnych społeczności. Przypomnieli, że po zeszłorocznym, nieudanym poszukiwaniu wykonawcy ul. Lipiny Kąty, burmistrz Wołomina nawet nie wnioskowała o dołożenie środków by ponownie rozpisać przetarg. Środki z ulicy Lipiny Kąty zostały więc rozdysponowane na inne potrzeby. W propozycji do nowego budżetu burmistrz wpisała tylko część pierwotnej kwoty – 500 tys. zł, która nie wystarczy na remont ulicy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

 1. ,,W propozycji do nowego budżetu burmistrz wpisała tylko część pierwotnej kwoty – 500 tys. zł, która nie wystarczy na remont ulicy”
  Burmistrz Radwan w żywe oczy robi sobie Jaja z mieszkańców. Dodatkowo nie było jej na komisji Rady miejskiej, aby spotkać sie twarzą w twarz z mieszkańcami -pytam dlaczego ucieka.
  same slogany potrafi mówić żadnych konkretów.

 2. Na zdjęciu widzę kilka twarzy które biegało z ulotkami Elżbiety Radwan a dziś … biegacie za nią z prośbą o spotkanie ot macie za swoje,
  jak się wyłącza myślenie w czasie wyborów to trzeba teraz włączyć chodzenie po urzędach i proszenie o swoje.

  • DOKŁADNIE – pieniądze zostały ulokowane na inwestycje , które są w obrębie radnych PiS. Inwestycje z innych okręgów wyborczych nie maja możliwości realizacji ( w radzie zasiada większość radnych PiS , WIĘC MAJA WIĘKSZOŚĆ GŁOSÓW MOGA ROBIC CO CHCĄ )
   Budzet gminy na inwestycje został tak rozczłonkowany , aby jak najwięcej środków finansowych mogło być w czasie przyszłym na kolejnych sesjach – przenoszene jako niemożliwe do wykonania na cele założone przez w/w partię. dla przykładu:
   Budowa ulicy Niskiej w Nowych Lipinach- 30 000,00 kto za takie pieniądze ją wybuduje.
   Budowa ul. Wiosennej – 300 000, 00 – brat pozwolenia na budowę .
   Budowa ulicy Diamentowej – 300 000,00 – brak pozwolenia na budowę.
   Przebudowa ulicy Traugutta – 810 000,00 – na ulicy jest oświetlenie, chodniki, utwardzona powierzchnia.
   Przebudowa ulicy Sikorskiego – no tam to poszły milion-y tez ma oświetlenie, chodniki , utwardzona powierzchnię. Jak DOBRA RADA MIASTA – wnosi cos takiego do budżetu gminy. Pieniądze są tracone.
   Malo tego niektóre inwestycje ujęte w planie finansowy gminy na 2018 ( pieniądze są zabezpieczone w planie )nie maja uregulowanych spraw prawnych gruntów. .
   Wyborcy powinni otworzyć oczy !!!!!

   • Niestety ale Pani Burmistrz ma tą przykrą przypadłość, że co innego mówi, co innego myśli a jeszcze co innego robi. Każdemu kto do niej przyjdzie to obiecuje gruszki na wierzbie i że nieba by uchylila tylko radni jej nie pozwalają a prawda jest taka, że te działania mają na celu szczucie jednych mieszkańców na drugich tylko po to żeby Ci przychodzili na sesję i sie awanturowali. Sama zaś nawet swoich obietnic nie uwzględni w propozycji budżetu a potem nie przychodzi na sesję bo boi się konfrontacji z mieszkańcami i zawsze winni są radni. Niestety to miasto nigdy nie miało szczescia do dobrego gospodarza ale obecny to największa porażka w jego historii.

 3. Lipinioki powinni złożyć wizyte nie w liczbie 20 a 200. Pani burmistrz wbija
  kij w mrowisko. Ci ludzie- to jedna rodzina. Trzeba nie być z wolmina żeby tego nie wiedzieć. Przy nich słonie to mają amnezje. A jak sie im krzywde wyrządzi- odpłacą i wnukom. Ale niech jątrzy dalej….
  A tak na serio : ta ulica ma prawie tyle lat co Wołomin. A jej stan jest obrzydliwy- dzìęki radzie i włodarzom.

 4. Tak burmistrz Radwan dziękuje za poparcie w wyborach mieszkańcom ulicy Lipiny Kąty dając 25 % kwoty wymaganej do realizacji inwestycji po niemal czterech latach rządów, teraz głosujemy na Madziara, który zrobił pobliską ulicę Lipiny B za kilka milionów bez kombinowania.

 5. Madziar to już nam zrobił śmietnisko pod nosem a to kto zabrał pieniądze na naszą ulice to już wiemy, koledzy z partyjnej ławy!

 6. Kas…Wysypisko funkcjonuje od ponad 40 lat więc jak Madziar możne odpowiadać za powstanie wysypiska nie powtarzaj bzdur.
  O ile dobrze pamiętam to przed kilkoma tygodniami mieszkańcy Wołomina protestowali przeciwko zwożeniu śmieci z Warszawy, które zwożono za zgodą Burmistrz Radwan, która nie skonsultowała tego z mieszkańcami. Tyle w temacie.

 7. Teraz nie popuścimy ! Trzecie pokolenie czeka na ulice ! Dosyc mamy spychania naszej ulicy z roku na rok przez kilejnych burmistrzów . Bedziemy walczyc !!!!!!

 8. Mam ogromną prośbę nie uprawiajcie polityki. W Polsce wszystko jest upolitycznione nawet suma kątów w trójkącie.
  Widać od razu, że nikogo nie przekonacie. Ci którzy są przeciw Eli zostaną przeciw Eli. Ci którzy są przeciw Pis zostaną przeciw Pis. A im tylko o to chodzi, żeby nami zagrać i upolitycznić swoją nieudolność. Widać to dobrze na przykładzie składowiska. Dla pisowców winna Ela dla niepisówców winny Rychu niezależnie od faktów w tej sprawie. Praktycznie nie da się rozmawiać o bezsensowności lokalizacji RIPOKa bo zaraz jesteś posądzony o to, że jesteś polityczny.
  To że ta ulica weszła to był sukces mieszkańców i wynikał ze współpracy Rady i Burmistrzowej. Teraz spadła bo na wojna pomiędzy radą a Elą wybuchła ze zdwojoną siłą i każdy z nich będzie się starał udowodnić, że ten drugi jest zły nawet za cenę braku realizacji tej inwestycji. Nasze zadanie jako mieszkańców to walczyć do końca o tę inwestycję unikając za wszelką cenę angażowania się politycznego.

 9. to wygląda mniej więcej tak
  Radni powiedzieli myśmy dać chcieli
  idźcie z pretensją do Eli
  Ela mówi nikt ci tyle nie da
  co naobiecuje ci Bereda
  Idźcie do Rady albo kupcie sobie kłady.
  hej matoły omijajcie dziury doły.

 10. Ja mam jednak nadzieje panie mieszkaniec, że z tym głosowaniem na madzie- to żart. Bo to prawdziwy niewypał niedopał i niedoróba- lewus. I chroń nas Panie przed takimi władcami fleszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj