P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wołomin: Bieżnia nie w tej kadencji

Wołomin: Bieżnia nie w tej kadencji

Mamy złe wiadomości dla biegaczy, którzy z niecierpliwością wyczekują na budowę bieżni na OSiR Huragan w Wołominie. Władze miasta wnioskują o zdjęcie pieniędzy z tej inwestycji przyznając, że w tej kadencji budowa tartanowej bieżni jest nierealna.

Projektując budżet na ten rok władze miasta nie przeznaczyły na budowę bieżni żadnych pieniędzy. Zdaniem radnych to błąd, i w swoich poprawkach zrekonstruowali zapisy budżetu tak, by znalazła się w nim kwota pół miliona na tę inwestycję. W kwietniowej poprawce w sprawie zmian w uchwale budżetowej Gminy Wołomin na 2018 rok wnioskodawcy argumentują jednak: „z uwagi na to, że dokumentacja projektowa budowa bieżni na terenie OSIR Huragan w Wołominie wymaga większego zaangażowania w wykonanie projektu bieżni, gdzie oprócz bieżni jest konieczność zaprojektowania: odwonienia, oświetlenia i dodatkowego wyposażenia, tj. skocznie, rzutnie. Dodatkowo dokumentacja musi spełniać wytyczne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także wytyczne wynikające z zasad, które muszą spełnić wnioskodawcy ubiegający się o dofinansowanie zadania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszelkich formalności niezbędnych do rozpoczęcia robót uzasadnia konieczność zmniejszenia środków na zadaniu w 2018 r. i zaplanowanie budowy bieżni w 2019 r. – 400 000 zł”. Ta zmiana z pewnością wywoła na sesji dyskusję (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(3) Comments

  1. Jola

    A co mieszkańców Wołomina obchodzi bieżnia w Radzyminie ? Mieszkańcy Wołomina oczekują rozwoju swojego miasta. A jak widać, Wołomin cofa się a nie rozwija.

  2. mark

    Nie , no bieżnia najpotrzebniejsiejsza. Autobus do wawy sie po niej puści. Jest gdzie biegać tylko quady i śmiecie z lasu usuńcie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *