Pensje w rękach radnych

Pensje w rękach radnych

Zgodnie z rozporządzeniem ws. wynagradzania pracowników samorządowych, przyjętym kilka dni temu przez Radę Ministrów, z dniem 1 lipca 2018 r. o 20 procent mają zostać obniżone pensje m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców. Jak się jednak okazuje, stan konta lokalnych włodarzy zależy teraz od woli radnych -jeśli pensja rządzących jest wyższa niż przewidują nowe „widełki płacowe”, radni mogą ją obniżyć. Żaden jednak przepis nie nakłada na nich takiego obowiązku.(…)

Czy widmo niższych pensji zagląda w oczy naszym lokalnym włodarzom? Burmistrz Zielonki nie chce się w tej sprawie wypowiadać. Wizji pojawienia się na sesjach Rady Miasta ewentualnej uchwały obniżającej pensje nie obawia się za to wiceburmistrz Wołomina. – Przyjęliśmy ten pomysł do wiadomości, jak każdą decyzję władz centralnych. Nic ona jednak nie zmienia w naszym działaniu dla mieszkańców Wołomina. W dalszym ciągu skutecznie pracujemy na rzecz dynamicznego rozwoju naszej gminy – zapewnia Edyta Zbieć.

Na pytanie czy zdaniem władz gminy Wołomin tutejsi radni skorzystają z prawa jakie daje im rozporządzenie, wiceburmistrz odpowiada: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(15) Comments

 1. kierowca ubera

  Burmistrz ma zarabiac 5-6 tys na rękę? Uśmiałem się. Jako kierowca ubera (moja pierwsza praca) co miesiąc, bez wysiłku za prace w klimatyzowanej kabinie zgarniam od 4,5 tys do 7 tys. Ojciec jest tynkarzem (dla mnie na razie praca za ciężka i niszcząca) jak nie przyniesie do domu 20 000 miesiecznie to ma doła.

  1. kierowca ubera

   p.s. fachu tynkarza się oczywiście uczę i raz na jakiś czas jadę na zlecenie, ale na co dzień, do czasu, aż nie skończe studiów i się nie ożenię planuję 80% czasu spędzać w uberze wożąc ludzi. Ojciec pracuje z byłym wójtem/burmistrzem miasta (nie naszego), ten prowadzi teraz firmę budowlaną. Ostatnio w czasie spotkania powiedział tak: panowie ten kraj idzie w złą stronę, płacimy burmistrzom którzy zarządzają setkami milionów, tak jak każdemu kierowcy spychacza na tej budowie.

   1. Aska

    Uważam,ze nowy burmistrz dostaje pensję minimalna ok 5,6 tys. i jeżeli w ciagu roku pokaze swoimi dokonaniami że zasłużył na podwyżkę to ja dostaje. A nie jak bylo teraz pani Radwan dostala12 tys. narobila długów w gminie,zatrudnila bardzo dużo niepotrzebnych ludzi w urzędzie 185 osob, w spoklach kolejne osoby, zwozi śmieci z Warszawy, nie potrafi pozyskać kasy na dobre przedsięwzięcia zeby cos ulepszyć w gminie i dostaje takie pieniądze, pytam za co?! Zamiast robic oszczędności robi dlugi...to jest burmistrz to jest złodziej i oszust?!?!?!tyle w temacie

   2. Aniela

    Burmistrz Radwan nie chodzi o pieniądze,ale tlucze sie za nasze pieniądze po sadach i prawnikach (jak Waltz) zeby odzyskac to co jej zabrali. I bardzo dobrze na taka pensję trzeba zasłużyć,a nie nic nie robić,gadac bzdury na festynach i przy byle jakim święcie,ze sie tyle zrobiło go.no zrobilas kobieto, jak ci nie wstyd tak zadluzac miasto i tak trwonic pieniądze podatników na jakies pierdoly,albo remonty które sa bublami?! Powinnaś za to partactwo oddac kase ze swoich prywatnych pieniędzy

   3. Aniela

    Tej kobiecie nigdy nie chodziło ,ale tlucze sie za nasze pieniądze po sadach i prawnikach (jak Waltz) zeby odzyskac to co jej zabrali. I bardzo dobrze na taka pensję trzeba zasłużyć,a nie nic nie robić,gadac bzdury na festynach i przy byle jakim święcie,ze sie tyle zrobiło go.no zrobilas kobieto, jak ci nie wstyd tak zadluzac miasto i tak trwonic pieniądze podatników na jakies pierdoly,albo remonty które sa bublami?! Powinnaś za to partactwo oddac kase ze swoich prywatnych pieniędzy

  2. Marta

   i bardzo dobrze każdy na odpowiednią pensję powinien sobie zasłużyć, pani Radwan za dużo miała pozwolone od samego początku. Nazatrudniała od groma ludzi ponad 185 osób w samym urzędzie rozdaje nagrody na prawo i lewo w wys. 20 tys. imprezy na pokaz,śmieci z Warszawy, afera internetowa gdzie toczy się sprawa w prokuraturze-za same takie przewinienia powinna zostać dawno wyrzucona ze stołka. Wstyd

  3. Elaba

   Wołomin przez ostatnie 4 lata pokazał jak panie Radwan jest bezpartyjna (PSL) i jak nie zatrudnia ludzi (w samym urzędzie ponad 185 osób) każdy myślał,że będzie burmistrzem z prawdziwego zdarzenia, a okazała sie klapą. Długi w Wolominie bardzo szybko poszły w górę, zatrudnianie "swoich" również, i mnóstwo innych afer. żenujące i masakryczne jest to co się dzieje. Nie zależy jej n kasie,a walczy jak lwica w sądzie i pozywa sama siebie to dopiero trzeba być tempą osobą,żeby nie znać sie na podstawowych przepisach?!

 2. ada

  Mało zarabiają? Od kandydatów na burmistrza opędzić się nie można. W tym roku będzie ich sześciu albo i więcej. Nie pieniądzach im nie zależy ale o nie się procesują i rezygnują z dobrze płatnych stanowisk w spółkach. Wszystko z "miłości" do wyborców. Władza to profity o których się nie pisze, pieniądze są do nich dodatkiem.

  1. Pan trzech

   To, że kandydatów będzie nawet 15 nie zmieni mojej oceny dziadostwa tego państwa. Burmistrz 6 tys na rękę, ja podwykonawca w firmie która pracuje min na terenie Wołomina (hale) 15 tys do łapy co miesiąc.

 3. katolik

  A co stoi na przeszkodzie aby burmistrzowie poszli do ubera bądź do innego prywatnego pracodawcy.Bardzo dobrze, Za pracę bez odpowiedzialności to i tak dużo zarabiają.Przykład Wołomina, 15mln RIPok, 3 mln Internet i cisza.Zatrudnianie nieudaczników z klucza partyjnego. bądź tzw swoich na stołki dyrektorsko- prezesowskie tak to jest odpowiedzialność ;-).

  1. Wieslo

   za poprzednich burmistrzów za bardzo ilość pracowników się nie zmieniła,ale Pani Radwan która miała zakończyć zatrudnianie "swoich" dopiero pokazała jak to się robi. W urzędzie w Wolominie pracowało 120 osób za pani Radwan jest już 185, spółki również zaczynaja pekać w szwach i co chwile nagrody po 20 tys. pytam się za co?! teraz jeszcze w nagrode zwozi nam śmieci z Warszawy,żeby było weselej.

 4. mark

  Tak - macie racje - burmistrz powiatowego miasta to powinien minimum 50 000 brać do łapy. A gó...no ! Jego pensja bazowa powinna wynosić 5000zł PL. I nie więcej . A wzrost tej pensji powinien być uzależniony od wzrostu gospodarczego gminy - za którą odpowiada i którą włada. Ja więcej powiem - i wzrost i spadek pensji - też. Kierowca ubera : twój tata jest tynkarzem i kładzie tynki w nowych domach gdzie mają mieszkać ludzie czy chlapie pustaki w chlewniach oborach i stodołach ?? Podejrzewam - że dwie dychy szarpie za solidnie wykonywaną i ciężką pracę - tynkując w domach a nie ochlapując obory byle jak byle czym i byle do przodu.. Ciężko tyra - to mu sie należy. Wie - za co robi. To samo burmistrz: - Wyprowadza gmine do ludzi - niech ma chajs. Robi z "domu" obore - niech dziaduje. 5000zł - i nie więcej na dzień dobry. Gmina odniosła wzrost gospodarczy o 1% - to wzrost pensji u burmistrza o 10% . I dalej. A jak za władania - mamy deficyt w gospodarce - to i pensja burmistrza powinna być niższa. I była by sprawiedliwość i byłoby widać kto ma pomysł na gmine i rozwój i kto przyszedł do koryta dla kasy a kto jest samorządowcem - od serca. A nie - czy sie stoji czy sie leży - 10 tysi sie należy. I tak 4 lata. Za dłubanie raz w nosie a raz niżej. Za to że Wołomin jest w gospodarczym ogonie mazowsza - to naszym włodarzom nie należą sie pieniądze a kary stosowane w średniowieczu w okresie wydania młota na czarownice. I nie chodzi mi wcale o ostatnie 4 lata ale o 20. A Legionowo - pretenduje do miana najlepiej rozwijających sie gmin i najlepiej pozyskujących środki zewnętrzne z UE. To dla mnie - niech ich prezydent zarabia i 100 000zł. Jest tego godzien. Wystarczy wybrać sie za miedze i zobaczyć

  1. Radni...

   Ja chcę Wam podnieść wynagrodzenie, jesteście niesamowici. Interesujecie się problemami mieszkańców, dokładacie wszelkiego wysiłku, żeby nam żyło się coraz lepiej. Dziękuję. Upps, to chyba nie w tym mieście powinno się umieścić taki post:)))))))

   1. Pan trzech

    Burmistrz powinien zarabiać zero złotych. Niech sobie handlem truskawkami pod urzędem zarabia. Dorośnięcie dzieciaki .

 5. mark

  Wszystkich chętnych którzy pragną wyremontować zawieszenie w swoim aucie NA KOSZT STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO , pragnę obwieścić iż na ul Kasprzykiewicza w Leśniakowiźnie , około 400 m od ronda w Majdanie na jedni w kierunku Warszawy umieszczono malowniczą dziure-loche na pół koła która skutecznie niszczy amortyzator sworzeń sprężyne wahacz kielich. Także - jak by miał ktoś coś w tym guście do naprawy, jedną z tych rzeczy - zapraszam - Starosta pokryje koszty . Policja akurat stoji pod szkołą w Leśniakowiźnie i na pewno spisze zeznanie, gdzie auto sie uszkodziło i potwierdzi fakt istnienia lochy w asfalcie i obecność waszego auta. Pozdrawiam !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *