Pensje w rękach radnych

15

Zgodnie z rozporządzeniem ws. wynagradzania pracowników samorządowych, przyjętym kilka dni temu przez Radę Ministrów, z dniem 1 lipca 2018 r. o 20 procent mają zostać obniżone pensje m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców. Jak się jednak okazuje, stan konta lokalnych włodarzy zależy teraz od woli radnych -jeśli pensja rządzących jest wyższa niż przewidują nowe „widełki płacowe”, radni mogą ją obniżyć. Żaden jednak przepis nie nakłada na nich takiego obowiązku.(…)

Czy widmo niższych pensji zagląda w oczy naszym lokalnym włodarzom? Burmistrz Zielonki nie chce się w tej sprawie wypowiadać. Wizji pojawienia się na sesjach Rady Miasta ewentualnej uchwały obniżającej pensje nie obawia się za to wiceburmistrz Wołomina. – Przyjęliśmy ten pomysł do wiadomości, jak każdą decyzję władz centralnych. Nic ona jednak nie zmienia w naszym działaniu dla mieszkańców Wołomina. W dalszym ciągu skutecznie pracujemy na rzecz dynamicznego rozwoju naszej gminy – zapewnia Edyta Zbieć.

Na pytanie czy zdaniem władz gminy Wołomin tutejsi radni skorzystają z prawa jakie daje im rozporządzenie, wiceburmistrz odpowiada: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

15 KOMENTARZE

 1. Burmistrz ma zarabiac 5-6 tys na rękę? Uśmiałem się. Jako kierowca ubera (moja pierwsza praca) co miesiąc, bez wysiłku za prace w klimatyzowanej kabinie zgarniam od 4,5 tys do 7 tys. Ojciec jest tynkarzem (dla mnie na razie praca za ciężka i niszcząca) jak nie przyniesie do domu 20 000 miesiecznie to ma doła.

  • p.s. fachu tynkarza się oczywiście uczę i raz na jakiś czas jadę na zlecenie, ale na co dzień, do czasu, aż nie skończe studiów i się nie ożenię planuję 80% czasu spędzać w uberze wożąc ludzi. Ojciec pracuje z byłym wójtem/burmistrzem miasta (nie naszego), ten prowadzi teraz firmę budowlaną. Ostatnio w czasie spotkania powiedział tak: panowie ten kraj idzie w złą stronę, płacimy burmistrzom którzy zarządzają setkami milionów, tak jak każdemu kierowcy spychacza na tej budowie.

   • Uważam,ze nowy burmistrz dostaje pensję minimalna ok 5,6 tys. i jeżeli w ciagu roku pokaze swoimi dokonaniami że zasłużył na podwyżkę to ja dostaje. A nie jak bylo teraz pani Radwan dostala12 tys. narobila długów w gminie,zatrudnila bardzo dużo niepotrzebnych ludzi w urzędzie 185 osob, w spoklach kolejne osoby, zwozi śmieci z Warszawy, nie potrafi pozyskać kasy na dobre przedsięwzięcia zeby cos ulepszyć w gminie i dostaje takie pieniądze, pytam za co?! Zamiast robic oszczędności robi dlugi…to jest burmistrz to jest złodziej i oszust?!?!?!tyle w temacie

   • Burmistrz Radwan nie chodzi o pieniądze,ale tlucze sie za nasze pieniądze po sadach i prawnikach (jak Waltz) zeby odzyskac to co jej zabrali. I bardzo dobrze na taka pensję trzeba zasłużyć,a nie nic nie robić,gadac bzdury na festynach i przy byle jakim święcie,ze sie tyle zrobiło go.no zrobilas kobieto, jak ci nie wstyd tak zadluzac miasto i tak trwonic pieniądze podatników na jakies pierdoly,albo remonty które sa bublami?! Powinnaś za to partactwo oddac kase ze swoich prywatnych pieniędzy

   • Tej kobiecie nigdy nie chodziło ,ale tlucze sie za nasze pieniądze po sadach i prawnikach (jak Waltz) zeby odzyskac to co jej zabrali. I bardzo dobrze na taka pensję trzeba zasłużyć,a nie nic nie robić,gadac bzdury na festynach i przy byle jakim święcie,ze sie tyle zrobiło go.no zrobilas kobieto, jak ci nie wstyd tak zadluzac miasto i tak trwonic pieniądze podatników na jakies pierdoly,albo remonty które sa bublami?! Powinnaś za to partactwo oddac kase ze swoich prywatnych pieniędzy

  • i bardzo dobrze każdy na odpowiednią pensję powinien sobie zasłużyć, pani Radwan za dużo miała pozwolone od samego początku. Nazatrudniała od groma ludzi ponad 185 osób w samym urzędzie rozdaje nagrody na prawo i lewo w wys. 20 tys. imprezy na pokaz,śmieci z Warszawy, afera internetowa gdzie toczy się sprawa w prokuraturze-za same takie przewinienia powinna zostać dawno wyrzucona ze stołka. Wstyd

  • Wołomin przez ostatnie 4 lata pokazał jak panie Radwan jest bezpartyjna (PSL) i jak nie zatrudnia ludzi (w samym urzędzie ponad 185 osób) każdy myślał,że będzie burmistrzem z prawdziwego zdarzenia, a okazała sie klapą. Długi w Wolominie bardzo szybko poszły w górę, zatrudnianie „swoich” również, i mnóstwo innych afer. żenujące i masakryczne jest to co się dzieje. Nie zależy jej n kasie,a walczy jak lwica w sądzie i pozywa sama siebie to dopiero trzeba być tempą osobą,żeby nie znać sie na podstawowych przepisach?!

 2. Mało zarabiają? Od kandydatów na burmistrza opędzić się nie można. W tym roku będzie ich sześciu albo i więcej. Nie pieniądzach im nie zależy ale o nie się procesują i rezygnują z dobrze płatnych stanowisk w spółkach. Wszystko z „miłości” do wyborców. Władza to profity o których się nie pisze, pieniądze są do nich dodatkiem.

  • To, że kandydatów będzie nawet 15 nie zmieni mojej oceny dziadostwa tego państwa. Burmistrz 6 tys na rękę, ja podwykonawca w firmie która pracuje min na terenie Wołomina (hale) 15 tys do łapy co miesiąc.

 3. A co stoi na przeszkodzie aby burmistrzowie poszli do ubera bądź do innego prywatnego pracodawcy.Bardzo dobrze, Za pracę bez odpowiedzialności to i tak dużo zarabiają.Przykład Wołomina, 15mln RIPok, 3 mln Internet i cisza.Zatrudnianie nieudaczników z klucza partyjnego. bądź tzw swoich na stołki dyrektorsko- prezesowskie tak to jest odpowiedzialność ;-).

  • za poprzednich burmistrzów za bardzo ilość pracowników się nie zmieniła,ale Pani Radwan która miała zakończyć zatrudnianie „swoich” dopiero pokazała jak to się robi. W urzędzie w Wolominie pracowało 120 osób za pani Radwan jest już 185, spółki również zaczynaja pekać w szwach i co chwile nagrody po 20 tys. pytam się za co?! teraz jeszcze w nagrode zwozi nam śmieci z Warszawy,żeby było weselej.

 4. Tak – macie racje – burmistrz powiatowego miasta to powinien minimum 50 000 brać do łapy.

  A gó…no ! Jego pensja bazowa powinna wynosić 5000zł PL. I nie więcej . A wzrost tej pensji powinien być uzależniony od wzrostu gospodarczego gminy – za którą odpowiada i którą włada. Ja więcej powiem – i wzrost i spadek pensji – też.
  Kierowca ubera : twój tata jest tynkarzem i kładzie tynki w nowych domach gdzie mają mieszkać ludzie czy chlapie pustaki w chlewniach oborach i stodołach ?? Podejrzewam – że dwie dychy szarpie za solidnie wykonywaną i ciężką pracę – tynkując w domach a nie ochlapując obory byle jak byle czym i byle do przodu.. Ciężko tyra – to mu sie należy. Wie – za co robi. To samo burmistrz: – Wyprowadza gmine do ludzi – niech ma chajs. Robi z „domu” obore – niech dziaduje. 5000zł – i nie więcej na dzień dobry. Gmina odniosła wzrost gospodarczy o 1% – to wzrost pensji u burmistrza o 10% . I dalej. A jak za władania – mamy deficyt w gospodarce – to i pensja burmistrza powinna być niższa. I była by sprawiedliwość i byłoby widać kto ma pomysł na gmine i rozwój i kto przyszedł do koryta dla kasy a kto jest samorządowcem – od serca. A nie – czy sie stoji czy sie leży – 10 tysi sie należy. I tak 4 lata. Za dłubanie raz w nosie a raz niżej. Za to że Wołomin jest w gospodarczym ogonie mazowsza – to naszym włodarzom nie należą sie pieniądze a kary stosowane w średniowieczu w okresie wydania młota na czarownice. I nie chodzi mi wcale o ostatnie 4 lata ale o 20. A Legionowo – pretenduje do miana najlepiej rozwijających sie gmin i najlepiej pozyskujących środki zewnętrzne z UE. To dla mnie – niech ich prezydent zarabia i 100 000zł. Jest tego godzien. Wystarczy wybrać sie za miedze i zobaczyć

  • Ja chcę Wam podnieść wynagrodzenie, jesteście niesamowici. Interesujecie się problemami mieszkańców, dokładacie wszelkiego wysiłku, żeby nam żyło się coraz lepiej. Dziękuję.

   Upps, to chyba nie w tym mieście powinno się umieścić taki post:)))))))

   • Burmistrz powinien zarabiać zero złotych. Niech sobie handlem truskawkami pod urzędem zarabia. Dorośnięcie dzieciaki .

 5. Wszystkich chętnych którzy pragną wyremontować zawieszenie w swoim aucie NA KOSZT STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO , pragnę obwieścić iż na ul Kasprzykiewicza w Leśniakowiźnie , około 400 m od ronda w Majdanie na jedni w kierunku Warszawy umieszczono malowniczą dziure-loche na pół koła która skutecznie niszczy amortyzator sworzeń sprężyne wahacz kielich. Także – jak by miał ktoś coś w tym guście do naprawy, jedną z tych rzeczy – zapraszam – Starosta pokryje koszty . Policja akurat stoji pod szkołą w Leśniakowiźnie i na pewno spisze zeznanie, gdzie auto sie uszkodziło i potwierdzi fakt istnienia lochy w asfalcie i obecność waszego auta.
  Pozdrawiam !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj