Nauczyciele składają wymówienia

Nauczyciele składają wymówienia

Informacja o tym, że dwoje nauczycieli ze szkoły w Poświętnem postanowiło nagle złożyć wypowiedzenia z pracy, zaniepokoiła wiele osób. Sprawę szeroko skomentowano na facebookowym Forum mieszkańców gminy Poświętne. Zaczęto zastanawiać się nad tym, co mogło być przyczyną tej decyzji.

– Brak słów i żal okropny, że tacy nauczyciele odchodzą. Uczyli moje dzieci i wiem, że to nauczyciele z powołania – napisała na forum pani Agnieszka.

– Wielka szkoda, bo jest to dwójka wspaniałych nauczycieli. Jestem absolwentem szkoły – dodała inna osoba. Temat nauczycieli zdominował też posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Poświętne, które odbyło się 7 czerwca. – Nigdy do mnie nie dotarła jakaś informacja o tym, żeby był konflikt między dyrekcją a nauczycielami. To osobista sprawa. Może sobie lepszą pracę gdzieś znaleźli. To pewnie już wie dyrektor. My nie mamy umocowania żeby się za tymi ludźmi wstawiać. To są ludzie dorośli, sami decydują w własnym losie – powiedział członkom komisji oświaty wicewójt gminy Poświętne Lech Sędek.

– Pytał się pan dlaczego oni odchodzą? – zapytał radny Sylwester Niźnik.

– Ja nie jestem pracodawcą tych nauczycieli. Pracodawcą jest dyrektor – odparł wicewójt Lech Sędek.

– Pan nadzoruje pracę dyrektora. Pytał pan dyrektora ile osób się zwalnia ze szkoły? Nie ma pan w tym temacie żadnej wiedzy? Dziwię się – drążył radny Niźnik.

– To są ludzie, którzy są znani i mają dobrą reputację. W interesie społeczności lokalnej jest to, żeby tych nauczycieli starać się przekonać do tego aby zostali. Wydaje mi się, że skoro odchodzą, to mają ku temu jakieś powody – dodał radny Marek Szławia. Radni wraz z zastępcą wójta udali się do szkoły w Poświętnem, gdzie mieli okazję porozmawiać z dyrektorem Grzegorzem Michalczykiem. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(15) Comments

 1. rodzic

  Niedługo nie będzie mia kto uczyć bo albo rodzice albo władza używaja sobie na nauczycielach. To co dzieje się teraz w szkołach to jakiś kataklizm. Przepełnienie, brak nauczycieli. Dyrektorzy rezygnują ze stanowisk. W Radzyminie totalny chaos. W Klembowie dwóch dyrektorów zrezygnowało ze stanowiska. Słyszę od kuzyna, że w Wołominie też kilku nosi się z tym zamiarem. Dalej nieszanujmy nauczycieli to sami będziemy chyba uczyć. A radni i wszelakie komisje zamiast zainteresować się problemami martwią się o to kto przy kim siądzie na imprezie przedwyborczej.

  1. zbigniew

   To fakt ,ze na przestrzeni ostatnich ok.20 lat Nauczyciele wiele utracili ze swojego szacunku. Ale społeczeństwo idzie w takim kierunku,ze nastepuje zanik autorytetów, to idzie nowe-czy to jest dobre??? Za moich szkolnych lat a, ato było jeszce w latach 80 tych nauczyciel to był ktoś zasługujacy na szacunek i rodzice ogólnie wierzyli nauczycielom i mało kto z rodziców nie trzymał ich strony nawet w zestawieniu ze swoim dzieckiem. Co dzis jest wiadomo. Kazdy przypadek rezygnacji z zawodu a tym bardziej z funkcji dyrektora to inna sytuacja i ja bym tu nie uogólniał, ze nastepuje jakas fala zwiazana np. z buntem tych osób.To sa kazdorazowo indywidualne decyzje dyrektorów, oczywiscie na to maja wpływ kwestie relacji z burmistrzami, wójtami, kwestie finansowe, zdrowotne itp.swoja droga na pewno to nie jest łatwa funkcja. Jednakowoz na ich miejsce do konkursów staja kandydaci, wiec bez przesady z demonizowaniem zjawiska bardziej lub mniej naturalnych ruchów kadrowych.

 2. obywatel

  W szkole rządzi dyrektor (kumpel wójta), który w Otwocku dostał posadę dyrektorską ale tylko na rok (nie odbierał telefonów z umówieniem się na zaprzysiężenie) bo miał zbyt małe doświadczenie, ale na Poświętne się nadał na 5-letnią kadencję już? Poświętnę może się kierować gorszym poziomem? Dyrektor w sposób karygodny odnosi się do uczniów (gdyby tylko go któryś nagrał...), w sposób bezczelny kłamał nauczycielom, każdemu mówi co innego. Uwala wyjazdy klasowe!!! Dlaczego zerówka zdobyła nagrodę za ilość wyjazdów szkolnych? Bo tylko zerówce ich nie uwalał! Jak inne klasy chciały jechać to zasłaniał się albo podstawą programową albo tym że nie wszyscy uczniowie by jechali. Gdzie się podziały wyjazdy do Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauk Kopernik, Sejmu? Nie wspominając o wyjazdach do teatru czy opery. Podzielił nauczycieli, ewidentnie podejmuje decyzje o tle politycznym (pozbywanie się nauczycieli nieprzychylnych wójtowi). O nieznajomości kodu pocztowego szkoły przy wystawianiu ogłoszenia na nowego matematyka zaraz po otrzymaniu wypowiedzenia od Dziugła nawet nie wspominając. Dyrektor do wymiany. Wójt do wymiany. I kierownik przychodni do wymiany. WSZYSCY WON!!!

  1. Rumcajs

   Jak to w polityce. Oświatę wójt chce na niski poziom sprowadzić? Po co? Bo słabo wykształconymi lepiej sie manipuluje. Dlaczego wójt wybiera swoich radnych z wykształceniem zawodowym i po przyuczeniu do zawodu? Odpowiedź każdy zna. Z dyrkiem, to tak. Nabór był ogłoszony w bip. Skąd taki pan z Otwocka dowiedział się, że jest miejscówka i to tak daleko od miejsca zamieszkania. Tak intuicyjnie natknał się na bip u wójta Cymermana? W to nikt nie uwierzy. Nadaja na tych samym światłowodzie Rozdzielnia jest znany Lech od oświaty. Jego powinno się wywalić najpierw. Miesza i doradza, ale może niech to robi gdzie indziej. Czemu tu tkwi? Dlaczego nie odejdzie? Pewnie nigdzie go już nie chcą a i pensji tyle by nie dostał. .

 3. Edek

  Zróbcie jeszcze porządek z proboszczem co przed wyborami doradzał na kogo głosować z ambony. No chyba że jest inny.

 4. Koloniak

  Tamtego proboszcza, co z ambony nagabywał na kogo głosować a na kogo nie juz nie ma. Wraz z nim odeszły płonne nadzieje na propagande przedwyborczą. Proboszcz obecny nigdy nie pozwoli sobie na to by pochwalać z ambony wójta i jego radnych podwładnych. Nagrabili sobie długimi językami i pięknymi listami niepochwalnymi jakie kierowali na tego ksziedza, który jest. Tamten odszedł w zapomnienie i wójt powinien pójść takim śladem. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

 5. jogi

  Szanowni Państwo jest artykuł o nauczycielach a wy tu teksty o księdzu, wójcie. Podobno sami radni z Niżnikiem na czele nic nie zrobili odnośnie Dziugła, a i podobno na księdza pisał a mówią, że bronił. To Poświętne to tylko zaorać, bo hołota jaka tu mieszka toby nic nie robiła, a wszystko by chciała i żeby Janek im wszystko dał jak na tacy.

  1. Kugelbitz

   Złociutki Jogi. To należysz waść do hołoty? Janek tace zbiera, to niech z niej coś robi. A pan rozumie się, robi dużo i jeszcze więcej i nie potrzebuje waść aby na tacy jemu podawano? Co Niznik miał zrobić w sprawie nauczycieli pana zdaniem a czego nie zrobił. Co zrobił wójt i chłodny Lech w sprawie Pana Dziugła? Może Pan Jogi wie?

 6. Jola

  Jogi, ty wiedzę o świecie czerpiesz chyba tylko z gazetki wydawanej przez wójta. Coś tam dzwoni, tylko pytanie w którym kościele? Fakty są takie, że tutejsza hołota faktycznie fabrykowała skargi na księdza do kurii ale akurat Niźnik księdza bronił i zbierał podpisy pod listami poparcia.

 7. jogi

  A ja słyszałem, że za pokutę Niżnik dostał pomaganie przy kościele tylko ciekawe ile kasy z tego ma. Cymerman nie musi nic robić samochód w niedzielę na plebani trzyma a i ksiądz sztamę z nim trzyma bo władza kościelna i gminna w parze chodzą.

  1. Kugelbitz

   Miał waść odnosić się do artykułu. Co spowodowało nagle zmianę frontu. Jak było z księdzem i władzą, to wszyscy wiedzą, pamiętają i pamiętać będą. Tym którzy zapomną, to przed wyborami inni przypomną.

 8. Kugelbitz

  Jogibabu, ja nie musiałem odstąpić, bo u mnie to był wątek wiodący. Gorzej z Tobą. To co z tymi czynami Niżnika i wójta w sprawie nauczycieli? Wiesz coś?

 9. Sie dzieje

  A patrzac po zdjeciu juz sie tlila nadzieja na to ze artykul dotyczy innej szkoly bardzo blisko Wolomina w ktorej od Paru lat jest nowa Pani dyrektor ktora wziela się z nikad,konkurs byl otwarty ze nawet z Krakowa można bylo głosować...patrzac na sytuację w szkole i mase obowiązków Pani dyrektor tylko oklaski chce zbierać a nauczyciele maja Zapierdziel od rana do nocy dosłownie i co chwila jako rodzice widzimy i słyszymy ze kolejny nauczyciel odchodzi,przychodzi następny i po roku szkolnym odchodzą a inni maja w to miejsce tyle zastępstw ze az dziwne ze daja radę a czas pracy maja chyba nielimitowany...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *