Będzie Ogród Pamięci

2

W ramach budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie zaprojektowano także Ogród Pamięci Poległych. Pomysł wiąże się jednak z koniecznością wyburzenia obecnego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Sprawę szczegółowo omówiono na czwartkowej sesji.

Uchwała intencyjna w sprawie gotowości przekazania nieruchomości pod realizację Ogrodu została przedstawiona do opinii radnym w dniu sesji. Nie dziwi więc zdziwienie i pytania.

Jak tłumaczył naczelnik geodezji UM, wniosek architekta, przygotowującego koncepcję muzeum wpłynął kilka dni wcześniej i zawiera zmianę lokalizacji Ogrodu Pamięci Poległych, zgodną z oczekiwaniami mieszkańców Ossowa. Chodzi o wyrażenie gotowości na przeniesienie przyszłego Ogrodu ze strony północnej ulicy Matarewicza, na stronę południową. Nowa lokalizacja obejmuje działki gminne, działkę OSP i teren po starym korycie rzeki Długa, należący do Skarbu Państwa. Jak tłumaczył naczelnik: – Podstawową kwestią będzie zamiana działki OSP w Ossowie wraz przeniesieniem obiektu, który się na niej znajduje, czyli remizy strażackiej na drugą stronę ul. Matarewicza, na działkę 175. Po prostu trzeba w jednym miejscu zburzyć, a w innym odbudować. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj