Cieszmy się z tego, co mamy

3

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w minioną środę staliśmy się świadkami dość nietypowego spotkania. Po pierwsze: przedmiotem niecodziennej uroczystości było podpisanie umowy na budowę kilku obiektów kolejowych na terenie powiatu, po drugie: ich wartość przekroczy ponad 100 milionów złotych, a po trzecie: wiaduktami w Zielonce, Tłuszczu i Mokrej wsi przyjdzie się radować już za 18 miesięcy.  (…)

– Podpisanie tej umowy dla Tłuszcza powinno nastąpić 4 lata temu. Jest wiele zastrzeżeń do realizowanych już inwestycji, mam na myśli przejścia podziemne i zejścia do peronów, nie spełniają one oczekiwań mieszkańców. Mam nadzieję, że przy realizacji tej inwestycji weźmiecie pod rozwagę nasze uwagi, bo odpowiedzialność za zadanie spoczywa na nas wspólnie. Nam chodzi o wysłuchanie głosów mieszkańców – sugerował zastępcy dyrektora kolejowej spółki burmistrz Paweł Bednarczyk.

Radny powiatu Jerzy Mikulski pytał dyrektora o przyczyny zalewania tunelu Wołomin Słoneczna, fatalne zejścia do peronów obydwu stacji Wołomin i możliwość budowy dodatkowych przejść w rejonie miasta. Radna Magdalena Suchenek, pytała o możliwość utworzenia przystanku kolejowego w Sitnem.

– Nie zrobimy nic więcej poza to, co dziś zapisano i proszę od nas tego nie wymagać. Nas obowiązują umowy, ani więcej ani mniej, proszę mieć tego świadomość, Nie po to się spotkaliśmy abyśmy rozmawiali o państwa oczekiwaniach i by wytykano nam co źle zrobiono (…) – mówił rzecznik spółki PKP PLK SA, ucinając całkowicie jakąkolwiek dalszą dyskusję.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Radny Jerzy Mikulski pytał czemu tunele są zalewane? No to ja pytam Mikulskiego: czy to nie ty byłeś burmistrzem w czasie konsultacji tuneli i przejść w Wołominie?

  2. Na spotkaniu w UM Wołomin, w 2014 r. przedstawiciel PKP PLK mówił o tunelu w Zagościńcu – a efekty dziś są widoczne. Ktoś wam panowie kiedyś podziękuje w pełni tego słowa znaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj