Poselska kontrola radnej

Poselska kontrola radnej

(…) w minionym tygodniu działając w imieniu ministra Mariusza Błaszczaka złożyła w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin listę pytań do burmistrza Krzysztofa Chacińskiego, zmieniając zasadniczo formułę spotkań. Tym razem przez „Biuro podawcze”, gdzie złożyła dokumenty, a przy okazji stosowną wizytę potwierdziła wykonaną fotografią.

Na dwóch kartach papieru, złożonego w okienku poproszono o udzielenie odpowiedzi na 14 pytań.

Jedno z nich dotyczyło wysokości miesięcznego wynagrodzenia burmistrza, jego zastępców, skarbnika i sekretarza, informacji o podwyżkach wynagrodzeń w latach 2014 -2018, łącznej kwoty przyznanej na nagrody. Poproszono o wysokość kwot przeznaczonych na ryczałty samochodowe. Wykazów umów o dzieło oraz umów zleceń w latach 2014 – 2018. Domagano się przedstawienia wykazu umorzeń podatkowych dokonanych przez władze gminy w latach 2014 – 2018. Poproszono o imienną listę osób korzystających ze służbowego telefonu komórkowego i podanie kwoty za rachunki telefoniczne w latach 2014 – 2018. Zapisano pytanie o liczbę osób uprawnionych do korzystania z samochodu służbowego, domagano się informacji na temat wielkości środków finansowych przeznaczonych na materiały reklamowe w gazetach lokalnych i kampanii prowadzonych przez urząd, koszty prenumeraty gazet i czasopism, a w latach 2014 -2018 koszta delegacji krajowych i zagranicznych. Pytających interesuje wysokość dotacji dla organizacji pozarządowych, wzrost zatrudnienia pracowników w latach 2014 – 2018, wysokość kwot zatrudnienia członków w radach nadzorczych spółek gminnych i na koniec pytanie 14 przekazanie kopii listy obecności w pracy: burmistrzów, jego zastępców, sekretarza i skarbnika gminy od stycznia do maja 2018 roku.

– Na otrzymane pytania skrupulatnie odpowiemy, jednak nie spodziewałbym się „fajerwerków”, większość oczekiwanych informacji jest stale dostępna publicznie na urzędowej stronie www. Ubolewam, że Pani radna wojewódzka Marzena Małek nie wstąpiła do mnie na kawę i nie złożyła tego pisma osobiście w moje ręce, ograniczając się do pozostawienia go w biurze podawczym i pamiątkowego zdjęcia przed urzędem – mówi nam burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

  1. Smpatyk

    Poselska wizyta radnej pracującej na etacie w PGR Narodowy? Jak można łączyć te 3 role w jednym czasie? Czy pani radna nie powinna wówczas pracować na rzecz państwowej spółki? Komuś się zadaje pytania, ale czy samemu jest się fair?

    1. Anna

      A Twojego j tupeciku chyba nawet grzywką nie przykryje. Poniżej poziomu takie wycieczki co do wyglądu. To sprawa prywatna jak kto wygląda. A i sądy nie są spolegliwe dla takich komentatorów. Wiesz co to jest godność osobista?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *