Zadłużone samorządy

4

Polska Agencja Prasowa opublikowała jakiś czas temu zestawienie dotyczące wysokości zadłużenia poszczególnych gmin. Lista została sporządzona w oparciu o dane Ministerstwa Finansów zebrane na koniec 2017 roku. Jak wygląda zadłużenie gmin powiatu wołomińskiego?

Poziom zadłużenia poszczególnych gmin został wyliczony na podstawie budżetów z 2017 r. oraz w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2016 r. dotyczące liczby mieszkańców danej gminy. Niestety najgorzej wygląda sytuacja Marek, które znajdują się na czele zadłużeniowego rankingu w naszym powiecie. W tym przypadku dług przypadający na jednego mieszkańca wynosi 2 180 zł, zaś całkowity dług miasta za poprzedni rok wynosi 69 077 618 zł. Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja Kobyłki, gdzie dług w przeliczeniu na mieszkańca wyliczono w kwocie 1 947 zł, a całkowite zadłużenie wyniosło 43 718 943 zł. Na niższych miejscach w rankingu najbardziej obciążonych finansowo gmin znajdują się również: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

    • W Kobyłce dlug bedzie mniejszy jak bedzie wiecej mieszkancow. Kwote dlugu podzielimy na wieksza ilosc osóbo to na osobe wyjdzie mniej. Proste.. Dlatego mamy więcej budowy deweloperskiej, Spółka kobylka Dom, mieszkanie plus i jeszcze na pewno cos wymyślą . Matematycznie dobrze kombinuje burmistrz ale ani to rozwój ani tym bardziej zrównoważony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj