Zaskarżona inwestycja

10

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wpłynęła skarga na przyjętą przez Radę Miasta Kobyłka uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji II etapu budowy kompleksu mieszkaniowo-usługowego w Kobyłce. Czy kontrowersyjna inwestycja realizowana przez spółkę Kobyłka Dom zostanie wstrzymana?

Przypomnijmy, że w czerwcu br. kobyłkowscy radni zadecydowali o przystąpieniu do realizacji II etapu budowy kompleksu mieszkaniowo-usługowego przy ulicy Ręczajskiej. Zgodę wyrażono mimo sprzeciwu wielu okolicznych mieszkańców i braku rozliczenia I etapu tejże inwestycji. W połowie lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny otrzymał skargę, której autor żąda uchylenia w całości uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji II etapu budowy kompleksu mieszkaniowo-usługowego. Skarżący zarzuca.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

10 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze bo tak to jest jak ma się mieszkańców w d….pie . A pan burmistrz i radni-bezradni myśleli że mogą robić wszystko co im się podoba , mam tylko nadzieje ,że jednak Sąd wyda decyzje o wstrzymaniu tej niby super inwestycji a mieszkańcy w następnych wyborach pokażą radnym-bezradnym i burmistrzowi gdzie ich miejsce jest bo jak ktoś działa na szkodę swojego miasta to nie ma miejsca dla niego ani na stołku Burmistrza ani w Radzie Miasta i tak się zastanawiam co nimi kierowało ,że podjęli uchwale przystępująca do 2 etapu tej inwestycji skoro 1 etap już pokazał jak niewiele z tego mamy.

  2. Mietek komentarz i godny i zgodny z tym co dzieje się w Kobyłce to przykre ale trzeba próbować różnymi sposobami powstrzymać tą inwestycję

  3. Nie proszę Państwa, wojewoda nie uchyli uchwały, bo on tylko zbada ją tak od strony formalnej, czy nie narusza odpowiednich przepisów, a tu zakładam, że chociaż od tej strony burmistrz nie dał ciała. Natomiast wojewoda nie będzie oceniał, czy uchwała ma sens, nie będzie sie zastanawiał, czy wystarczy miejsc w przedszkolach, czy będzie gdzie zaparkować, czy będzie śmierdziało, czy miasto dostanie 1000 m2 czy 1000000 m2 i czy w ogóle to się opłaca. Dziękuję i pozdrawiam.

  4. -trolololo – skarga nie została złożona do Wojewody tylko do Sądu Administracyjnego i mam nadzieje jak większość mieszkańców Kobyłki ,że jednak Sąd wstrzyma tą inwestycje , która tak naprawdę nic dobrego Kobyłce nie przyniosła i nie przyniesie , ja nie mam nic przeciwko nowym mieszkańcom , ale każdy kto interesuje się to sprawą wie że przystąpienie do drugiego etapu budowy i wybudowanie dodatkowo 4 bloków 1 który już stoi dla ponad 1000 mieszkańców oznacza zakorkowanie miasta . Ulica Fałata ma być jednokierunkowa przy pomyśle radnych i burmistrza żeby zrobić deptak z ulicy Ręczajskiej i zamknąć z niej wyjazd w ulicę Nadarzyńską – wyjazd będzie tylko w ulicę Leśną – bardzo zły pomysł rano do pracy powrót z pracy = korki , nie mamy ani dobrych dróg ani bezkolizyjnego przejazdu kolejowego a gdzie szkoły , przedszkola , przychodnia . Drugi etap inwestycji wiąże się z wycięcie drzew potocznie przez mieszkańców nazywanego . laskiem no według radnych i panów vice burmistrzów będą to tylko gatunki inwazyjne ( to chyba jakaś nowa odmiana drzew ) , odsłonią przepompownię z której j teraz śmierdzi a co będzie jak podłączone zostaną dodatkowo te bloki ? No tak ale będzie biblioteko w której zatrudniona jest żona pana vice burmistrza . Ja mówię nie tej inwestycji !!!

    • wojewoda, sąd itp, to bez różnicy – nikt nie będzie sprawdzał tej uchwały pod kątem takich skutków jak korki, tłok, smród, kolejki w przychodni, zatłoczone klasy. Radni dali ciała że za tym zagłosowali i już raczej się tego nie odkręci. Ogólnie uważam, że na kilka miesięcy przed końcem kadencji rada nie powinna już podejmować tak daleko idących uchwał.

  5. Kasiu a w którym zdaniu napisałam ,że żona pana vice burmistrza nie może pracować w bibliotece ??? tekst trzeba czytać ze zrozumieniem w szkole tego uczyli .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj