Magiczny dom pani Eli

Magiczny dom pani Eli

Od samorządowców możemy się wiele nauczyć. Jeszcze więcej od burmistrz Wołomina, której rośnie powierzchnia posiadanych nieruchomości, gdy tymczasem wartość pozostaje wciąż ta sama. Jedna z nieruchomości burmistrz w latach 2014-2017 została znacznie rozbudowana, a jej wartość stanęła w miejscu. Tak więc dom o pow. 214 m2 (po rozbudowie)  w dobrej lokalizacji miasta burmistrz wyceniła na 300 tys. zł.

Radni Rady Miejskiej w Wołominie nazywają dziś dom pani burmistrz „magicznym”. – Zgodnie z oświadczeniem majątkowym za 2014 r. dom E. Radwan miał powierzchnię 120 m2, a jego wartość szacowano na 300 000 zł. Rok później burmistrz deklarowała, że dom zmniejszył się do “około 100 m2” (bez zmiany wyceny). Prawdziwe ciekawostki przychodzą natomiast w sprawozdaniach za lata 2016 i 2017. Magiczny domek powiększył się do około 214 m2, lecz – uwaga – jego wartość się nie zmieniła nawet o złotówkę! Dalej przez Elżbietę Radwan wyceniany był na 300 000 zł. Około dwukrotne zwiększenie powierzchni nieruchomości nie wpłynęło na jej wartość? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(23) Comments

 1. Etna

  Wszyscy,którzy składają zeznania mają takie niskie kwoty swoich domów więc dziwi fakt,że czepiacie się tylko Pani burmistrz. Jedyni uczciwi to dyrektorzy szkół, bo oni zbyt dużo nie mają

  1. Błażej

   Co ty bredzisz? Pani Radwan jest burmistrzem. Dysponuje mieniem gminnym i wydaje decyzje administracyjne (w tym warunki zabudowy). Jej oświadczenie majątkowe musi być w pełni transparentne i wiarygodne! A tak jak widać nie jest... Do tej pory miała mój głos 21 października, teraz mam duże wątpliwości.

   1. Etna

    Błażej mówię, a nie bredzę o tym, że domy wszystkich kandydatów lub ludzi na kierowniczych stanowiskach mają zaniżone kwoty. Uczciwość obowiązuje wszystkich, a nie tylko burmistrza

  2. Agata

   Chętnie kupię taki dom. Ciekawi mnie fakt dlaczego do tej pory na stronach urzędu ukrywane sa oświadczenia majątkowe? może dlatego że Madziarowi wytykali,że jako burmistrz miał 120 tys rocznie,a one mają prawie 200?! Lewactwo cholerne

 2. zibi

  Jak to leci w piosence " W moim magicznym domu wszystko sie zdarzyc moze, same zmyslają sie historie, sam sie rozgryza orzech... itd....". Niby nic wielkiego zapis w oswiadczeniu o budynku , który zapewne stoi od lat, tylko czy był rozbudowany , czy np. zamieniono na mieszkania poddasze lub strych i wtedy mogą byc inne powierzchnie mieszkalne, wtedy trudno ocenić czy nastapił wzrost jego wartosci, pomimo nakładów poniesionych na adaptację.

 3. nieźle

  Jeśli ktoś podpisuje się pod oświadczeniem, że po przebudowie domu, który urósł dwukrotnie jego wartość nie wzrosła albo jest krętaczem albo nie zna zasad rządzących rynkiem nieruchomości. Obie ewentualności dyskwalifikują daną osobę do bycia burmistrzem gminy!!!

 4. Urzędniczka

  Szczególnie zachęcam do zapoznania się z zeznanie P, Zbieć. mieszkania po 100 tys, ziemia kupiona za 1/4 wartości, fundacja założona przez vice Zbieć, kto wpłacał, jakie sumy

 5. z Duczek

  A może Wieści pociągną ten temat dalej? Przecież chyba ktoś jest kontroli tych oświadczeń majątkowych? Jakiś urząd skarbowy czy coś? Przecież to trochę dziwnie wszystko wygląda...

  1. andreas

   Dlaczego szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma. Poczytajcie sobie oświadczenia majątkowe innych którzy do tej pory takowe składali a teraz garną się do stołka. Szczególnie tych NAJUCZCIWSZYCH. Tam znajdziecie zdecydowanie więcej ciekawych rzeczy!

 6. Henryk

  I to rzutuje na wiarygodnosci obecnej Burmistrz. Podaje nie prawde w oswiadczeniu majatkowym. Taki ktos nie powinien pelnic funkcji burmistrza.

 7. Zosia

  Od poczatku zle patrzylam obecnej Burmistrz z oczu. Ale to to juz jest jawne oszustwo. W sumie nie ma czemu sie dziwic. Przyklad idzie z gory od macierzystej partii, ktora popiera Radwan czyli PSL.

 8. Edek

  Czepianie sie bezsensowne. Nie dajcie się zmanipulować aparatczykom pisowskim. Trzeba czytać z odrobiną dobrej woli a nie uprawiać brudną kampanię wyborczą. Można jednym aktem notarialnym nabyć 2 nieruchomości i skierować podzielić na dwie części. Lepiej przypatrzcie sie naczelnikowi jarkowi który w 2015 i teraz w 2018, zawsze przed wyborami przekopuje mirzeję wiślaną. Już, już tylko plany jeszcze nie powstały. Kpmunistyczny chwyt marketingowy.

  1. Roman

   Edziu, co Ty panie kolego bredzisz? Jest nieruchomość warta (teoretycznie) 300 tys. zł, metraż nieruchomości wzrasta dwukrotnie, czyli właściciel poniósł nakłady (projekt, materiały, ekipa budowlano-remontowa). Rozbudowa się kończy, a nieruchomość dalej cudownie warta tyle samo co na początku. Rozumiem, że wszystko robione za darmoszkę i złotówki na inwestycję nikt nie wydał? To ja w takim razie poproszę namiary na taką ekipę i skład budowlany bo chętnie swoją chałupę w Kobyłce rozbuduję.

 9. Zły ziomek wwl

  Przepraszam, czy widniej tu podpis kogo kolwiek ?? Ja tez mogę coś zamieścić i napisać ze to oświadczenie (osoby obojętnie przezemnie nie lubianej). W internecie każdy może sobie o wszystkim pisać. Ludzie otwórzcie oczy oraz używajcie mózgu !!!

 10. lelek

  Ech panowie i panie coraz więcej amatorów pcha się do zabawy hehe mam nadzieję że przejdzie ta nowelizacja ustawy i wycenę nieruchomości można będzie robić tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład wycenią komuś nieruchomość bez wiedzy że w oświadczeniach tego typu wpisuje się ostatnią znaną wycenę nieruchomości tj z aktu notarialnego, a nigdzie nikt nie nakazuje wykonywać co roku nowej wyceny i opłacać rzeczoznawcę to raz, po drugie jeżeli ktoś widzi w tym przestępstwo, to od urzędu do prokuratury niedaleko, tam zostanie się pouczonym z kodeksu karnego o składaniu fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, można złożyć zawiadomienie, jak ktoś ma wiedzę o przestępstwie a nie składa to zataja to przestępstwo. Kto zgłosił?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *