Wzrosną ceny za śmieci?

15

Wkrótce także i gmina Wołomin stanie przed faktem wdrożenia w życie nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości. Czy podatek za wywóz odpadów wzrośnie? O ile? Odpowiedź na pytanie radnego jest zaskakująca.

– Czy zarząd Miejskiego Zakładu Oczyszczania przeprowadził kalkulację stawek za odbiór odpadów za rok 2019? Czy wiemy co będzie się działo ze stawką w związku z wejściem w życie od 1 stycznia przyszłego roku nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach? Czy ta stawka zostanie na dotychczasowym poziomie w gminie Wołomin czy wzrośnie? – zapytał prezesa MZO na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Robert Kobus.

– MZO nie ustala stawek w gminie Wołomin. Tym się zajmuje wydział ochrony środowiska – odpowiedział zaskoczony prezes.

– To ja pozwolę sobie przeczytać odpowiedź, którą otrzymałem z urzędu. „Na pytanie czy spółka przeprowadziła kalkulację stawek zgodnie z nowymi przepisami, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2019 r. informujemy, że pytanie o udzielenie informacji należy kierować bezpośrednio do spółki.” – zacytował radny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

15 KOMENTARZE

  • Po rzadach Eli nie tylko będziemy spłacać dlugi, wdychac smród z wysypiska od Warszawiakow i cmentarzy,ale i zaplacimy więcej za śmieci,a podobno miało byc taniej?!

  • A obiecywala nam ta oszustka,ze dzieki smieciom z Warszawy będzie taniej. Jak mozna tak oszukiwac mieszkańców? A teraz mowi,ze Ripok jest dobry? Do tej pory juz dawno nie bylo by tego smrodu,ale Radwan postanowila pozbyc sie Madziara dzieki tym śmiesznym ludziom z Zielonego Wołomina,bo mialo byc tak dobrze. A ci glupi ludzie uwierzyli w te jej brednie.

   • Zatrudnila mase lewactwa za ogromne pieniądze i chodza panosza sie po Wołominie w godzinach pracy. Tak sie zarzadza miastem. Oszukala kupe ludzi

 1. Za śmieci powinniśmy płacić 1000zł miesięcznie. Przypomnijcie sobie kto nam to zgotował . Z której słusznej jedynej partii był ten co nam to zgotował… Co? krótka pamięć??? Głosujcie – jest na listach !

  • kokor, upadłeś na głowę czy dostaleś parę groszy za klakę. Składowisko uruchomiła ta Pani, która otworzyła możliwośc jego funkcjonowania wbrew protestom mieszkańców . Teraz ze wszystkiego co tam jstoi chce zrobić RIPOK. Chwali się tym na prawo i lewo.

 2. Po kadencji Radwan płacić będziemy więcej nie tylko za śmieci. Zadłużyła gminę jak żaden poprzedni burmistrz. Potrafi tylko mówić o tym jak to PiS nie daje jej rządzić i malować nawet trawę.

  • Nie tylko zadłużyła, ale i wyadała masę kasy na nietrafione i niedziałające inwestycje. Szerokopasmowy przekręt jest tego najlepszym przykładem.

 3. Szanowni klakierzy wszelkich kandydatów, jeśli już zamieszczacie komentarze, to czyńcie to z zaangażowaniem rozumu. Trzy podobne w treści i nastroju komentarze w odstępach dwuminutowych – ośmieszacie swoich mocodawców. Więcej z takiej roboty szkody, niż pożytku. Już nie przeszkadzam, pracujcie dalej.

 4. Przypomnijcie mi bo juz prawie zapomniałem, jakie były hasła w kampani wyborczej obecnej szefowej dotyczace wysypiska i gospodarki odpadami. Ceny odbioru odpadów komunalnych przynajmniej od roku sa trzymane na obecnym poziomie z wiadomych wzgledów. czy W przyszłym roku bedzie juz zupełnie inaczej ?
  czy jest prawda,ze na wysypisko dp Wołomina wjezdzały legalnie ale i nie legalnie śmieci z Warszawy i nie tylko???? Co dalej z tym wysypiskiem?? czy sytuacja MZO ale i wysypiska sie poprawiła w tej kadencji??
  I pytanie najwazniejsze co dalej w temacie po wyborach, jezeli obecna władza się utrzyma ?

 5. jest wzrost cen bo był wzrost płac i innych swiadczeń, które maja wpływ na popyt oraz koszty pracy. Koło ekonomi samo sie napedza.Tylko chodzi o mały szczegół , czy pozytki z tego ma mniejsza lub szersza grupa społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj