Jestem zdeterminowana do aktywności

45

O czym przy wigilijnym stole będzie rozmawiać małżeństwo znanych samorządowców? Jaki wpływ na ich rodzinę mają bezpardonowe wyzwiska i hejty opozycji? O tym i innych sprawach z Jolantą Madziar, radną Powiatu Wołomińskiego, rozmawia red. Julita Mazur.

Święta to czas, kiedy zapominamy o codziennych obowiązkach i z czułością celebrujemy rodzinne spotkania. Zanim jednak zabłyśnie pierwsza gwiazda, chciałabym zapytać o kilka przyziemnych kwestii. Zawsze była Pani w cieniu swojego męża, teraz postanowiła Pani wystartować na radną, i to od razu Powiatu Wołomińskiego. Wciągnął Panią samorząd?

– Święta to szczególny czas dla nas wszystkich. To czas miłości, radości, spotkań rodzinnych ale także refleksji i wspomnień. To magiczny czas, i teraz chociaż jesteśmy już dorośli, to zawsze  wracamy myślami do czasów Świąt z okresu dzieciństwa. Uważam jednak, że wspólne spędzanie czasu jest rzeczą najważniejszą przez cały rok – fundamentem wzajemnych więzi w rodzinie. Dlatego, gdy dzieci były małe, każdą wolną chwilę starałam się im poświęcić. Teraz nasze dzieci są starsze, dlatego zdecydowałam się na kandydowanie, aby mieć większą możliwość oddziaływania na sprawy lokalne. (…)

Na koniec pozwolę sobie zadać osobiste pytanie:  Zawsze zastanawiałam się jaki wpływ na Panią i Pani rodzinę miał bardzo widoczny od lat hejt, skierowany na forach internetowych przeciwko Pani mężowi. Prześmiewcze memy i obrazki a nawet wulgaryzmy, stosowane w środowisku opozycji musiały bardzo boleć…

– Dziękuje za to pytanie. Moja rodzina doświadczyła tego wszystkiego, o czym Pani mówi na przestrzeni kilku ostatnich lat. Z mojej obserwacji wynika, że jak kończą się argumenty to zaczyna się hejt, który delikatnie mówiąc – niekiedy sięga dna. Zarówno mi, jak i naszym dzieciom, jest przykro obserwować do czego ludzie są w stanie się posunąć, aby komuś zaszkodzić. Między innymi właśnie dlatego zastanawiałam się czy powinnam wchodzić do samorządu. Jednak z drugiej strony czy wycofywać się z działalności społecznej i samorządowej tylko ze względu na zaplanowane akcje hejterów, którzy swoją frustrację, często anonimowo, próbują wyładować w internecie i niczym innym się zajmują?

Jest takie przysłowie: “Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”. Jestem wzmocniona i zdeterminowana do aktywności. A wszystkim hejterom, którzy atakowali moją rodzinę, na Święta życzę refleksji  nad swoimi działaniami. Mam wrażenie, że są nieszczęśliwymi ludźmi i jestem pełna nadziei, że w Święta Bożego Narodzenia nastąpi w nich przemiana. (…) Zdrowia, radości i wiele błogosławieństwa Bożego życzę oczywiście również wszystkim Mieszkańcom Powiatu Wołomińskiego i zachęcam do współpracy.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

45 KOMENTARZE

 1. Niestety w naszej lokalnej społeczności hejterom żyje się dobrze. Dlaczego? Bo z tego żyją. Hejt dotykający spraw osobistych, rodziny, dzieci to już dno a w naszych wołomińskich realiach to niestety norma. Także tej rodziny nie ominął. Smutne. Proszę się trzymać i Wesołych Świąt!

 2. tak się składa, że znam ta rodzinę. i nie mogłam uwierzyć kiedy w kampanii słyszałam różne nieciekawe rzeczy na ich temat. nie mogłam uwierzyć bo znam ludzi i są naprawdę świetną rodziną. sama chciałabym mieć taką. Pani Jolu alleluja i do przodu! Silnym kobietom nie jest łatwo ale ludziom z nimi jest łatwiej 😉

  • O rodzinie państwa Madziar chodzily takie głupie ploty po Wołominie,ze az nie dalo sie tego słuchać. Ludzie żeby wygrac wymyslaja różne bzdury o innych….szkoda gadać

 3. Mam tylko nadzieję że ma Pani więcej kompetencji i własnej woli niż Pani mąż.
  Ja dałem mu duży kredyt zaufania ale on go nie wykorzystał. Pani mimo wszystko życzę sukcesów.

 4. a ja jestem za tym żeby mądre kobiety były osobami decyzyjnym. o wielkie lepiej u nich z organizacją, logicznym myśleniem i motywacją niż u nas. Znam wiele wspaniałych kobiet i chylę czoła przed nimi. Pani Madziar nie znam osobiście ale słyszałem wiele dobrego. Współczuję szczucia jakiego doświadczyli ale to jest cena jaka się płaci za rozpoznawalność i za to że jest się zagrożeniem dla innych.

 5. Myślę że i ta pani i jej mąż wiele musieli znieść przez ostatnie lata. ciężko musi być jeśli ma się stosunkowo małe dzieci i trzeba się mierzyć z falą hejtu. Życzę wszystkiego dobrego.

 6. Super. Myślę,że p Jolanta świetnie sprawdziłaby się w roli wicestarosty, w odróżnieniu od obecnego, któremu już woda sodowa zaczęła uderzać do główki, a jeszcze przecież na dobre się nie rozkręcił. Skąd się wziął ten cały Szydlik?

  • Niektórzy tu pisza o hejcie w stosunku do Tej rodziny. Nie sledziłem tego, nie mam wiedzy o takim zjawisku w stosunku do państwa M. Moim powyzszym wpisem nie wydaje mi sie abym naruszył ich dobra osobiste, lub powtarzał jakiękolwiek negatywne opinnie. Tak wiec dziwne powyzsze wpisy niektórych państwa.

   Inną sprawa jest to,że pan M. na własne zyczenie uwalił wybory po pierwszej kadencji. w 2014 roku. To tez jest hejt??
   Czy tylko opinnia?

 7. A może część społeczności wołomińskiej ma za złe temu panu zmiane warunków zabudowy z przemysłowej na handel – pod centrum stolarka- zamiast pozyskać inwestora i dać prace 6000 osób – zamiast 300??? A czy po tej zmianie do budżetu miasta wpłynął obiecywany milijon złociszy??Może ludziom nie podoba sie marnotrastwo 5milionów zł na klatke pod UM??? Może jakaś grupa ludzi ma za złe likwifacje czołgu i budowe parku na obrzeżach miasta – zamiast dodatkowego pasa ruchu na drodze? Może w końcu ludziom nie podobało sie jak syfek- poplecznik pana m- zmienił warunki środowiskowe dla śmieciowiska w dolinie rzeki? A co będzie jak Polska podpisze w końcu europejską ustawe o ochronie wód?? Kaaaary powiatu nie ominą. Może w końcu nie podobały sie ludziom warte 4,5 tys zł karffki formatu a4 za które gmina płaciła jakimś konsultantom i opiniotwórcom czy rzeczoznawcom specjalistom dziedzin wszelakich???? Może komuś w końcu nie spodobało sie że facet – nie z Wołomina z przegranymi wyborami ma jeszcze czelność na listy wyborcze wciskać kogoś o tym samym nazwisku ale innej płci???
  Ja – nie wiem. Ale może to są kłamstwa- w które ktoś uwierzył? Bo może nie ma wiaty parku CH a czołg stoji- tylko w maskowaniu a na listach wyborczych- to tylko zbierzność nazwisk???

  Ja- nie wiem – ale to może dla tego ten hait???

 8. ad vocem powyższego wpisu
  Tak na szybko po komisji rady – która niestety nie jest transmitowana od miesiąca w ramach transparentności obecnych władz Wołomina 🙁
  – gdyby nie decyzja w sprawie galerii handlowej do dziś biegały by tam szczury i walały śmieci a mieszkańcy do kina na zakupy i restauracji zapieprzali by do Warszawy
  – galeria niestety jest jedyną dużą inwestycją w Wołominie ostatniej kadencji
  – co do rozwoju przemysłu na przeciwko galerii jest olbrzymi teren po Eltorze jakoś nie widzę, aby przemysł tam się rozwijał a w Wołominie jest wręcz odwrotnie zwija się http://www.netkonkret.pl/tu-sie-nie-sprzyja-rozwojowi-przemyslu/
  -Co do podatku za galerię myślę ze trzeba pytać burmistrz z radością przecinała wstęgę
  -Gdyby nie przebudowano sali w UM to dziś siedział byś na mrozie pod urzędem bo straż pożarna chciała zamknąć starą salę, gdyż warunków ppoż nie spełniała ( może sesje by trwały krócej )
  – więcej frajdy daje park zaprojektowany jeszcze przez Ryszarda Madziara niż bujanie się na lufie czołgu.
  – co do przegranych wyborów myślę że uzyskanie 800 głosów na radnego przez Pana Ryszarda przy takim hejcie wielu by chciało uzyskać…którzy nie uzyskali ( w tym 4 kandydatów na burmistrzów )

 9. Kolosalne zasługi. Na miare powiatowego miasta. Szkoda czasu na dysputy
  Jedź człowieku do Pruszkowa Piaseczna Grodziska Legionowa- zobaczysz miasta powiatowe jak wyglądają. obejrzyj te drogi co tam wybudowali zobacz ile tam jest firm i jakie jest tępo rozwoju. Po co mi piszesz że w wołminie sie zwijają inwestorzy? Co, ja tego nie wiem? A kto miał przygotować podłoże pod inwestycje? Antek z poczty?
  Nie- inwestorzy sie zwijają – tylko właśnie radni z miasta i powiatu- do których m.in. ci państwo sie zaliczają- kompletnie nic nie robią by temu przeciwdziałać. I nie tylko oni. Ale też żadnych zasług w ich działaniu nie widze na wielki plus. Nie znam. Dach na rynku?? Dlatego nie rozumiem narzekań- że hejt. Jak ktoś przez długie lata siedzenia w radzie- niczym szczególnym sie nie wykazał- to na pochwały i medale niech nie liczy. Chyba że mu je Saszka ( co razem na stypach SKOKU ) przyzna , prezes albo Joachim. Tylko- właśnie – za co?????
  Ani rada miasta czy powiatu nie przedstawiła i nie wystąpiła planów konkretnych MPZP dla poszczególnych rejonów gminy- a to podstawa do rozwoju i dla firm i dla budownictwa zbiorowego i jednorodzinnego. Nie zbudowano ani nie poszerzono żadnej kluczowej drogi- baaa- zaniedbano zjazdy dojazdy do S8- bo te ustalenia to wtedy być powinny z RDDKIA I ludźmi w Jankowie czy gdziekolwiek indziej. Nie za elki. Jej nie bronie- ale sporo w schedzie dostała kukułczych jaj- wystarczy daty na dokumentach przejżeć.
  Po prostu- niech sie nikt nie żali, że jak nic nie robi a pobiera diety z kasy NASZEJ – to ludzie mu nie klaskają – że jest wspaniały- bo nie jest. I że nie jest- to mu to zostanie powiedziane- i niech nie płacze . A że mamy parytet- to i płeć nie ważna.
  Osobiście- tak jak większość ludzi – uważam że ci Państwo świetnie wyglądają na zdjęciach i ufam że tworzą wspaniałą rodzine. I niech tak będzie na kolejne 100 lat i każde święta.
  Jednak nie każdy nadaje sie do zarządzania takim organizmem jak gmina – dlatego większość zadje sobie z tego sprawe ale są i tacy z przerostem ambjcji- i wtedy właśnie mamy koszmarki w wołmińskim stylu- za które medale sie nie należą.
  Ale jest rozwiązanie- można to podpalić wszystko i układać przy tym rymowanki albo zrezygnować z funkcji- z honorem i podniesioną głową

 10. Rodzaj aktywności należy wybierać nie zgodnie z ambicjami, ale możliwościami, fizycznymi lub umysłowymi, a przede wszystkim z uwzględnieniem odpowiedzialności za wybrany szczególny rodzaj aktywności. A co w tej determinacji jest, co o niej napisał autor? Chyba tylko determinacja…

 11. Panią Jolę chyba poniosło.
  Zdeterminowana do działania? zabawna kobieta.
  Może należałoby wziąć się za porządki świąteczne, może wtedy ochłonie…..

 12. Pani Jolu zdrowych i wesołych świat . Zapomniała Pani dodać ze najlepszym i doświadczonym hejterem w Wołominie jest przede wszystkim Pani mąż wraz z się swoją świta. Pozdrawiamy Pani męża .

 13. Widać że powoli budzą się w niektórych demony , może nadchodzące święta zatrzymają ich jeszcze, Pani Jolu Pozdrowienia dla Was, jesteście super 🙂

 14. Co za beznadziejny sponsorowany tekst. Jedno wielkie nic. A do tego mega słabe, że próbują „ocieplić” swój wizerunek dziećmi…

 15. Odwiedzam strpnke WFS i co sie dowiaduje- UM wystosował pismo do ZTM o linie autobusową do wołmina. A co z skm?
  Czyżby czas na oświecenie w UM? Światełmo w tunelu mizerne – ale trzymam kciuki. Może w końcu będziemy mieli linie z prawdziwego zdażenia i sens nabierze integralność komunikacji wołmińskiej a w zapomnienie pójdzie te pół alfabetu z normą spalania Euro minus6 ?

 16. Przykre, że dzieci wciągają w politykę. Jest wielu samorządowców , którzy radzą sobie sami, nie wykorzystując rodziny. Przykładem jest burmistrz Radwan. Ogromny szacunek dla tej kobiety.

 17. Biedna pani radna w trakcie kampanii wyborczej doświadczyła hejtu.
  Czy to nie ten pan na wspólnej fotografii oraz jeszcze mąż pani radnej i były burmistrz w jednym nie jest największym hejterem w powiecie wołomińskim?
  Czy to nie rzeczony pan jest redaktorem naczelnym szmatlawca pod tytułem „Ezpress Wołomiński”???
  Dwulicowość pierwsza klasa.
  Pani „dziennikarce” która przeprowadzała wywiad dla przypomnienia mogę podesłać kilka jej artykułów z 2014.

 18. Bydło obudziło się i pisze . Niedługo Wigilia może jeden dzień w roku zaczną mówić ludzkim głosem. Brawo dla Państwa Madziar. Wesołych Świąt 🙂

 19. Fakt z tą dzierżawą gruntu na Moniuszki jest coś nie tak. Jak takie gospodarne panie mogły na to pozwolić. Chyba, że. to jakiś ich znajomek. Widzę, że są równi i równiejsi.

 20. Małomiasteczkowe dylematy. Taki jest własnie Wołomin. W Legionowie mają problem, dlaczego jedna firma zamiast wpłacic do kasy miasta 8 mln zł podatku właciła 4 mln zł . Duży przekręt. W Wołominie też są inwestorzy. Z budą z lodami w parku. Takich mamy inwestorów. Jakie miasto tacy inwestorzy.

 21. dzięki niemu -NIE MAMY terenów przemysłowych zjazdów z s8 normalnych wejść na peron i przejść przez tory. nie mamy ustalonego MPZP i mamy wiate na ośmiu słupach i rondo imienia kogoś kto być może nie wiedział gdzie i po co leży Wołomin.Na szcześćie nie mamy Saszki z wielkim nochem drenującego naszą kase i i unikającego pytań o swoją prace i efekty od lokalnych dziennikarzy. Daty w dokumentach se sprawdź.. Mówiąc krótko – ja go tu nie chce – nigdy już. Niech żyje 100 lat w zdrowiu szczęściu i bogactwie – i daleko sie trzyma od naszej lokalnej społeczności i zarządzania nią

 22. A co zrobiła obecna władza w kierunku MPZP,gdzie te firmy, które pchają się, żeby inwestować na naszych terenach, co z zamknięciem wysypiska, bo zwożą nam coraz bardziej śmierdzący stabilizant.Już niedługo przekonamy się także jaka będzie podwyżka opłat za odpady, jak wzrośnie podatek od nieruchomości..

 23. Z działalności samorządowej niektórzy robią sobie sposób na życie. Tu mamy tego dobry przykład. Może niech ktoś z radnych, albo ktoś z elektoratu, policzy wystąpienia tej zdeterminowanej osoby w toku kadencji. Niech będzie wiadomo na ile silna jest ta determinacja i jakie będą jej pozytywne skutki dla mieszkańców.

 24. Z pozytywów: Podobno Pani Zbieć dogadała sie z wawą w sprawie doswietlenia przejścia dla piezych między makiem a cudnej potrzeby – parkiem na skraju miasta. Pisze już 100lat – że tam ktś zginie. Są szanse – że jednak nie. I brawo! Musze znaczy więcej im pisać – to sie za robote wezmą możee a nie za samouwielbienie.
  Alek – sprawdź daty w papierach – może przestaniesz mu stopy lizać – choć fucha taka… że nie wiem i ja czy odważyłbym sie funkcji porzucić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj