Wołomin: Śmieci dwa razy droższe!

57

Od marca o blisko sto procent wzrasta wysokość stawki za wywóz odpadów, którą zapłaci każdy mieszkaniec gminy Wołomin. Tak zdecydowali radni Klubu Pozytywny Wołomin, startujący do Rady z list burmistrz Elżbiety Radwan. Podpozycja burmistrz, by dwukrotnie podnieść ceny za odpady spotkała się za to ze stanowczym sprzeciwem opozycji.

Do tego, by stawki pozostały na tym samym poziomie brakowało w wołomińskiej Radzie tylko jednego głosu. „Nie” podwyżkom powiedział także jeden radny z klubu burmistrz Janusz Mirowski. Radni opozycji nie chcieli podwyżek dla mieszkańców, argumentując ten fakt brakiem jakichkolwiek wyliczeń, które usprawiedliwiałyby tak drastyczne zmiany oraz posiadaniem własnego wysypiska, którego uciążliwości zapachowe, zwłaszcza latem, dotykają większość mieszkańców gminy. Przypomnijmy, że to właśnie niższymi stawkami za śmieci zachęcano mieszkańców do zaakceptowania otwarcia nowej kwatery składowiska oraz zwożenia kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów rocznie do Wołomina. Dziś okazuje się, że pomimo odoru z wysypiska płacimy za odpady tyle samo lub więcej niż w gminach sąsiednich.

Jak zauważyli radni minionej kadencji oraz mieszkańcy wypowiadający się na fb, radni koalicji przyjęli zaproponowaną wysokość stawki „na wiarę”, nie zagłębiając się w kalkulacje wszystkich składowych. Sami publikowali na profilach infografikę przygotowaną przez urząd i spółkę MZO, z której wynikało, że ceny obsługi gospodarki śmieciowej wzrosły średnio o 20-40 proc. a nie prawie 100 proc. Na pytania o zarobki miejskiej spółki, dotyczące choćby zwożenia odpadów z Warszawy, prezes MZO zasłaniał się tajemnicą handlową, tłumacząc jedynie, że „spółka wychodzi na swoje”, a nawet „wypracuje zyski”. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

57 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że dzięki tej podwyżce śmieciowej skończą nam zwozić ten śmierdzący stabilizant i w lato będziemy mogli wyjść na ogródek, a nie siedzieć w domu z zamkniętymi oknami.

  • Myli się
   Pan, na składowisko może być przywiezione 20 tysięcy ton rocznie. Na sesji nikt nie mówił, ze nie będą trafiać odpady na nasze wysypisko.

 2. Jeszcze do kompletu zostanie przeniesiony z Łukasiewicza PSZOK na Lipiny Stare. Tak że, jeśli Genio bedzie chciał posiedzieć w ogródku, to tylko u sołtysa albo u Rawskiej, bo tam podobno nie śmierdzi.

 3. PO pierwsze to na wysypisko nie przyjeżdżają odpady zmieszane, to nie one śmierdzą, po drugie to właśnie dzięki temu że mamy wysypisko bedziemy płacic najmniej ze wszystkich okolicznych gmin. Nie możecie się z tym pogodzić i piszecie nieprawdę.

  • Ola nie „pieprz” bez sensu i nie kłam! Zmieszanych odpadów od lat nie można nigdzie składować, a smród z wysypiska roznosi się po całym Wołominie. Jest tak samo jak było wcześniej przed uruchomieniem nowej kwatery.

 4. Na wysypisko trafia stabilizat. Śmierdzą odpady zielone (trawa, liście) .
  Mamy swoje składowisko i dlatego nie zapłacimy za śmieci ponda dwadzieścia złotych jak inne okoliczne gminy tylko 13. Brawo dla tych którzy nie bali się wziąć odpowiedzialności w głosowaniu.

 5. Przed wyborami nie słyszelismy od p.Burmistrz zadnych informacji o podwyzki opłat za odpady komunalne. Niektóryz na tym forum o to równiez pytali i co – 00 odpowiedzi. Jednoczesnie niektórzy sie spodziewali,ze pewnie jakies podwyzki 10-20% moga sie pojawic. A tu niespodzianka 100 % i mamy sój MZO, mamy swój ripok, mamy swoje wysypisko. To w takim razie o ile wzrosłaby stawka w innym przypadku o 150-200 %. Ciekawe ile opłate podniesie ZEC bo to raczej pewne i to nie kilka procent.Teraz po wyborach bedzie real polityk, coraz to sie okazuje informacja o podwyzkach za usługi miejskie.Podatki na ten rok jako tako ale juz na przyszły bedzie sie działo. To zadłuzenie trzeba czyms spłacać, na dopłaty urzedu nie ma kasy. Zbudujmy kolejne parki, placyki, muzea, kibelki z kosmosu, zorganizujmy festyny koncerty itp. Nagrody,premie wysokie zarobki co niektórych urzedników i szefostwa UM toz to kosztuje. Ale prosze sie nie dziwić skoro wybraliśmy taka władze to i trzeba sie pododzic z tym wszystkim i liczyc na to aby gorzej nie było.Teraz przez 2-3 lata smuty trzeba tez spłacać zadłuzenie , inwestycje na minimum a na 2 lata przed wyborami znów wstegi beda przecinane.

  • Podwyżka w ZEC oczywiście jest. Jeśli korzystasz z miejskiego ciepła porównaj rachunki albo sprawdź aktualną cenę na stronie ciepłowni. Jest większa o około 8%. Pisał lub mówił o tym ktoś?

 6. To piszą w komentarzach ser i ola to kłamstwa !!!
  Za śmieci mieszkańcy płacą MNIEJ w: Kobyłce, Zielonce, Strachówce, Dąbrówce, Poświętnem. Dodatkowo w części gmin są upusty za płatnośc z góry i/lub za dłuższy okres i za więcej osób. Podobne opłaty jak w Wołominie są w Klembowie i Radzyminie a wyraźnie wyższe tylko w Markach i Ząbkach. We wszystkich tych gminach nie ma wysypiska i związanych z tym kosztów środowiskowych dla mieszkańców i samorządu. Gminy te muszą ponosić dodatkowe opłaty za transport smieci i ich składowanie gdzie indziej.Więc dlaczego opłaty u nich moga być niższe lub porównywalne jak u nas?
  W Wyszkowie po podwyżkach opłata za śmieci za 4 os godpodarstwo rodzinne to 44 zł; W Miżsku Mazowieckim 48 zł. Czyli można, prawda?
  To są komentarze urzędników p. Radwanowej, które mają przykryć wieloletnią indolencję i niegospodarność wołomińskich władz !!! Ludzie daliśmy się nabrać na skwerki i ławeczki i trzeba to teraz odkręcić – REFERENDUM

 7. Czego oczekiwać po Radwan. Seniorom karze czekać 5 lat na wyborcze obietnice, ceny wszystkim podnosi od ręki, a dzieciom odbiera dopłaty do żłobka. Dobrze ktoś ją opisał epitetem „pchła szachrajka”.

 8. Radzymin ciekawe jak podniesie. Według przetargu to chyba 250 % podwyżki. a tu lament o podwyżce z 7 na 13. Tam już jest 14 zł a będzie ile za segregowane ?

  • 14 zł – Czyli teraz płacą prawie tyle co my ale nie mają ogromnej śmieciowej zwałki (która wymaga ciągłych inwestycji) i smrodu śmieci z okolicznych gmin i Warszawy. Do Radzymina się ludzie sprowadzają bo tam nie śmierdzi z wysypiska – sporo się buduje i zachęca się przedsiębiorców do zakładania działalności…
   a w Wołominie dzięki fantastycznej zwałce i fantastycznej burmistrz spada liczba mieszkańców, mało się buduje a przedsiębiorców zniechęca się podwyżkami. Wszystko można sprawdzić w GUS.
   Uwzględniając wpływ wołomińskiej zwałki na środowisko (woda gleba), zdrowie ludzi , ceny ziemi, możliwości inwestycyjne, marketing miasta i opłaty pobierane od innych gmin za składowanie odpadów Wołomin powinien znieśc opłaty za śmieci dla swoich mieszkańców a nie podnosić je o blisko 100 procent. Do władz miejskich mozna powiedzieć tylko jedno: „Kury szczać prowadzać a nie się polityką się zajmować”
   SER Kto ci płaci za pisanie tej propagandy ?

  • Drogi klakierze. Przedstawione przez Ciebie kwoty znacząco odbiegają od średniej z sąsiednich gmin – nawet po ostatnich podwyżkach z grudnia i stycznia.
   Oczywiście są miasta które ze względu na swoją zabudowę, bliskość dużej aglomeracji, profil marketingowy (turystyka rekreacja, zabudowa willowa) płacą po podwyżkach 20-30zł ale one nie mają wysypisk. Ich mieszkańcy płacą więcej za wyższy standard życia – to chyba zrozumiałe
   Odpowiem krótko: wolę płacić tyle co inni i nie mieć zwałki która służy za tani śmietnik dla Warszawy i innych gmin.
   Podpowiem Ci jeszcze że mazowieckie miasta które mają swoje własne zwałki mają niższe opłaty niż Wołomin nawet po podwyżkach (choćby Szydłowiec czy Siedlce)
   Pamiętam jak burmistrzowa w pierwszej kampanii mówiła: „dzięki RIPOK mieszkańcy Wołomina będa mogli płacić mniej za śmieci gdyż po inwestycjach będziemy mogli zarabiać na przetwarzaniu śmieci z innych gmin”… Terefere

 9. a moim zdaniem cena za śmieci po 100zł od osoby… zapraszam na spacer Al. Niepodległości w stronę cmentarza od godz. 15 i nie tylko tam, polecam również aplikacje na telefon smogową, pytanie co bardziej truje

  • Czyli wg Ciebie mamy płacić więcej żeby było normalnie? I to załątwi problem? Zapłacimy pieniązki i zapominamy o wszystkich problemach….
   Wołomin jest upośledzany przez Radwanową – ekonomicznie, infrastrukturalnie i środowiskowo ale także mentalnie-świadomościowo – co widać choćby na podstawie Twojej „błyskotliwej” wypowiedzi

 10. Znowu lasy będą pełne śmieci bo ludzie będą oszczędzać na śmieciach. To strzał w kolano. Mozna podnieśc opłatę ale nie o prawie 100%…

 11. ja bym pozostawił obecne stawki a popracował nad ściągalnością oraz mandatami. W końcu Ci co płaca to bedą płacić, a ci co nie płaca to nadal nie będą. Uczciwi dopłacają do nieuczciwych. Niech się straż miejska weźmie do roboty i odwiedzi wołomińskie ogniska patologii i cwaniactwa

  • Jakbym bym złośliwy to bym powiedział a Ty płać i żyj sobie w tym smrodzie, czekając na konsekwencje. Problem polega na tym że ja jestem lokalnym patriotą i chce tu żyćale nie mogę pogodzić się z tym co obecna władze robi z tym miastem. Dlatego chcę to zmienić i przekonać do tego innych. Ty uważasz że jest wszystko ok bo my – Wołominiacy – płacimy dużo za smród i zatrute środowisko ale inni płaca jeszcze więcej (nieważne że żyją w lepszych warunkach środowiskowych). To co prezentujesz to nie tylko abnegacja intelektualna ale po prostu patologia umysłowa.

 12. Komunikat Gminy Radzymin z dn. 28.01.2019: Odpady w Gminie Radzymin będą odbierane zgodnie z harmonogramem
  Gmina Radzymin i firma Imperf doszły do porozumienia w sprawie odbioru odpadów w lutym i w marcu 2019 r. Koszty dla gminy za odbiór odpadów w pierwszych miesiącach roku 2019 wzrosną, lecz śmiecie będą odbierane zgodnie z harmonogramem. Opłaty dla mieszkańców za odbiór śmieci na razie pozostają niezmienione.

  Wcześniej Imperf chciał wstrzymać odbiór odpadów od 1 lutego, powołując się na znaczny wzrost kosztów odbioru przez regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych i problemy z gospodarką odpadami w województwie mazowieckim, co jest związane m.in. z uchyleniem przez Ministra Środowiska pozwoleń na funkcjonowanie kilku regionalnym instalacjom przetwarzania odpadów komunalnych w rejonie warszawskim. Firma zdecydowała się na ten krok, mimo że umowa z gminą Radzymin obowiązuje do 31 marca 2019 r.

  Podczas gminnych negocjacji z firmą Imperf oceniono, że korzystniejszym dla mieszkańców rozwiązaniem jest ugoda z firmą i zapewnienie ciągłości usług odbioru odpadów, nawet jeśli koszty wzrosną, niż wejście na drogę sądową, co w obecnych warunkach rynkowych może spowodować jeszcze wyższe wydatki po stronie gminy. Cena, jaką gmina zapłaci za odbiór odpadów w okresie styczeń-marzec, jest wyższa o ok. 35%.

  Na odbiór odpadów w okresie kwiecień-grudzień 2019 Gmina Radzymin ogłosiła przetarg jeszcze w październiku ub. roku. Otwarcie ofert nastąpi 29 stycznia br., a w wyniku tego postępowania dowiemy się, jakie są oferowane przez rynek ceny za odbiór odpadów. Wyniki tego przetargu będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłej wysokości opłat za odbiór odpadów w naszej gminie. Do czasu stosownej decyzji Rady Miejskiej w Radzyminie stawki dla mieszkańców pozostają bez zmian.

  Podwyżki opłat za śmiecie na Mazowszu i w całej Polsce

  Z podwyżkami opłat za odbiór śmieci i rosnącymi kosztami gospodarki odpadami ma do czynienia cały region aglomeracji warszawskiej i wiele innych regionów Polski. Poniżej podajemy przykłady sytuacji w niektórych podwarszawskich gminach i miesięcznych stawek za odbiór odpadów w przypadku segregacji oraz odpadów zmieszanych:

  Radzymin – stawki od 01.01.2019 za osobę w gosp. domowym: 14 zł (segregacja) / 28 zł (odpady zmieszane), otwarcie ofert w przetargu na odbiór odpadów od 1 kwietnia br. nastąpi 29.01.2019.

  Nieporęt – stawki od 01.01.2019 za osobę w gosp. domowym: 18 zł / 40 zł. Na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 w gminie Nieporęt dostawca odbioru śmieci wypowiedział umowę odbioru, podobnie jak w Radzyminie, a następnie zawarto 3-miesięczne porozumienie. Nowe postępowanie przetargowe w trakcie.

  Wołomin: gmina ma własną spółkę komunalną i własne składowisko odpadów, lecz decyzją Rady Miejskiej w Wołominie od 1 marca br. nastąpi podwyżka opłat na 13 zł / 26 zł za osobę (dotychczas: 7 zł / 15 zł).

  Marki – 8 zł / 17 zł, ale podobnie jak w Radzyminie od początku roku odbiorca odpadów odbiera je na zmienionych warunkach, kilka razy wyższych niż dotychczas, a 31 stycznia br. Marki otwierają oferty w przetargu, co zdecyduje o wysokości opłat w kolejnych miesiącach.

  Kobyłka – 12 zł / 24 zł, lecz podobnie jak w Radzyminie firma Imperf wypowiedziała miastu umowę, po czym zawarto porozumienie i koszty odbioru odpadów znacząco wzrosły. Kobyłka jest w trakcie przygotowania nowego przetargu na odbiór odpadów.

  Ząbki – wzrost stawek od gospodarstwa domowego (niezależnie od ilości osób) od 1 marca 2019 do: 68 zł (segregacja) / 136 zł (odpady zmieszane). Do tej pory mieszkańcy Ząbek płacili odpowiednio 36 i 72 zł.

  Opłaty wzrastają także w okolicznych gminach, które należały do innych niż warszawski regionów odbioru odpadów, np. w Wieliszewie czy Klembowie. W Wieliszewie (region płocki) od 1 lutego br. będą obowiązywać stawki 19 i 40 zł mies. za osobę, odpowiednio dla segregacji i odpadów zmieszanych. Klembów (region ostrołęcko-siedlecki) podniósł od stycznia stawki do 13 i 26 zł.

  Po zachodniej stronie Warszawy ceny podniosły m.in. Grójec i gminy należące do grójeckiego Związku Międzygminnego Natura – od 1 grudnia 2018 r. mieszkańcy płacą odpowiednio 21 i 32 zł (wcześniej 10 i 15 zł). Grodzisk Mazowiecki podnosi ceny od 1 lutego 2019 r. do 19 i 29 zł. Inny przykład to gmina Góra Kalwaria, która w grudniu ub. r. unieważniła przetarg na odbiór odpadów, gdyż symulacje wskazywały na wzrost cen dla mieszkańców o ponad 100% do przeszło 30 i 50 zł na osobę. W styczniu Góra Kalwaria rozpisała kolejny przetarg, którego wyniki nie są jeszcze znane.

  Wzrost cen za odbiór odpadów nastąpił także w wielu większych miastach lub został w nich zapowiedziany, jak np. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni czy Bydgoszczy. W analizach tej sytuacji wskazuje się na rosnącą opłatę środowiskową dla RIPOK-ów za składowanie odpadów, zmieniające się przepisy segregacji odpadów, ale także na stale rosnącą ilość odpadów, która wzrasta wraz z konsumpcją i coraz większą ilością opakowań.

  Referat Środowiska i Gospodarki Odpadami

  • jak to sie ma do opłat w gminach które mają takie składowiska smieci jak Wołomin? W tej chwili płacimy wieksze pieniądze za taki sam smród smród. Podziekujmy Referat owi Środowiska i Gospodarki Odpadami.

 13. Referacie Środowiska i Gopodarki Odpadami , patrzeć KLAKO – nie „ZATRUWAJ” umysłów. Zapomniałaś dodać, jeszcze, że w Ameryce biją murzynów.
  Opłata za śmieci musi być zróżnicowana nie tylko pomiędzy tymi, którzy mają własne zakłady i ich nie mają, ale i lokalnych warunków. Radny Mirowski udowodnił, że argumenty na które powoływał się urząd są kłamliwe ponieważ nie wpływają na tak wysoką podwyżkę. Szachrajstwo wyszło na wierzch.

  • Drogi debilu. Gratuluję przedmiotowej odpowiedzi. Odpowiem podobnie. Mój pies udowodnił, że Pan Mirowski kłamie a ty jesteś jego dziwką.

 14. Głupota Radwan, wołomińskich urzędników oraz radnych klubu Pozytywny Wołomin wręcz poraża. Próbują wmówić nam, że wzrost najniższego wynagrodzenia i argumenty z pogranicza wróżb iorazfantazji uzasadniają wzrost opłaty śmieciowej o blisko 100% . Nikt rozsądny tego kupi. Niestety nie sprawdziła się opozycja ponieważ dała się zmanipulować Górskiemu. Tak naprawdę to kim on jest, co sobą prezentuje i czym się wyróżnił aby zostać przewodniczącym? Gorzej się zachowuje od Czarzastego.

 15. Z ciekawości zajrzałem do innych gmin – z drugiej strony wawy – i zdziwienie. Sami sprawdcie. Wołomińska rada będzie nam każdy śieć teleportować w technologii 5G – na to wskazują ceny.
  Może niech pomyślą jak poszerzyć droge dojazdową i ściągnąć przedsiębiorców bo pitem – co spada i citem – co też nie rośnie i samymi śmieciami – niebawem swych apanaży nie napędzi.
  No to porozmawiajmy o gminie panie M Jakie ma Pan pomysły co ich Pan w życie nie zdążył wprowadzić? Zatrudnić saszke – to podatki za śmieci spadną….do nas

  • Skoro zajrzałeś, to chyba wiesz gdzie? To padaj przykłady, będzie wszystkim łatwiej sobie sprawdzić. Jeszcze jakbyś linka podał to byłoby super:)

 16. Ludzie uchwalono cenę z nie z sufitu, a z kosmosu. Tłumaczą to tym, co jest gdzieś indziej, podwyżkami płacy minimalnej i złym ustawodastwem narzuconym przez PiS. W nosie mam PiS, a jeszcze głębiej tumanów wciskających kit. Radni oraz burmistrz Radwan do wymiany już teraz. Im dalej będzie drożej i gorzej.

  • Możesz dokładniej wytłumaczyć jak ma Wołomin funkcjonować poza polskim prawem? Chcesz proklamować niepodległość i dążyć do unii z San Escobar?

   • Poproś za pośrednictwem tych pozytywnych radnych prezesa MZO o kalkulację kosztów i dowiesz się jak wywwiązują sie z prawnych obowiązków oni i ich liderzy.

   • Drogi urzędasie. Przykłady na niższe opłaty zostały już podane: choćby Poświętne Dąbrówka Wyszków i to już po podwyżkach. Czy oni mają mniej śmierdzące śmieci niż my ? Dodatkowo te gminy płaca mniej a nie mają u siebie wysypiska bo przywożą odpady do nas do Wołomina na wysypisko które znajduje się 2,5 km od centrum miasta !!!! Przykłady na gminy które mają wysypiska a płąca mniej to Mińsk Mazowiecki i Szydłowiec.
    Sprawa jest dziecinnie prosta – skoro odgórnie wzrosły opłaty za składowanie śmieci a my mamy zwałkę to nie obciążajmy tymi podwyżkami naszych mieszkańców tylko inne gminy które do nas zwożą smieci. Dlaczego pani Radwanowa nie chce tak zrobić? Bo marszałek województwa to jej kumpel z PSL, mentor, dobry wujcio który zrobił z Wołomina tani śmietnik dla Warszawy i innych gmin

 17. Strategia PR pani burmistrz (z odprawy dla urzedowych trolli internetowych):
  – podwyżka śmieci – wina PIS (nieważne ze mamy zwałkę), ewentualnie zwalcie na szantaż firm zajmujących się zwożeniem odpadów
  – obniżka dopłat do żłobka – PIS daje 500 Plus, nieważne że włądze centralne dają swoją dopłatę do prywatnych żłobków większą niż miejska !!!!
  – podwyżka opłat za ciepło – wina PIS
  A prawda jest inna: szukamy pieniędzy na pokrycie dziury po wyborczych przedsięwzięciach pani burmistrz – parków skwerków murali ławeczek i.td. I jeszcze trzeba nazbierać pieniążki na przyszłe podobne „inwestycje” bo przecież następne wybory same się nie wygrają…..

 18. @Robert K
  Drogi manipulatorze za 2 zł. To, że nie wierzę jak ktoś próbuje mnie okłamać czyni mnie urzędnikiem?:)
  Może jeszcze napisz do swoich przykładów jakie są ceny i za jaki okres obowiązują, jak nakazuje uczciwość. Zerknąłem na przykładowe:
  Mińsk Mazowiecki rzeczywiście tańszy, o 1zł, szał.
  Wyszków 12,5zł ale to cena za zeszły rok, więc sądzę, że kłamiesz przekonując, że w 2019 będzie taniej. Zero uczciwości przy porównaniu tych cen.
  Poświętne jest kontraktowane chyba od połowy roku, więc nowe ceny będą znane za kilka miesięcy. Mogę się mylić. Znowu manipulujesz.
  Jak będziecie w stanie przekonywać do swoich racji faktami a nie kłamstwami to wam uwierzę.
  Pozdrawiam

  • do A
   Masz rację mylisz się
   Wyszków 44 zł za 4 os rodzinę – to cena po podwyżce w zeszłym roku – tu nie ma zwałki
   Jest taniej a my wąchamy ich śmieci
   Mińsk mazowiecki – 48 zł za 4 osobową rodzinę – cena po podwyżce – wysypisko daleko od miasta
   U nas 52 zł za wysypisko praktycznie w mieście

   Ceny w różnych gminach obowiązują oczywiście w różnych okresach ale idąc tym torem rozumowania to za rok mamy kolejną podwyżkę w Wołominie bo gdzieś wcześniej podnieśli – przecież to wygodny argument. Masz kolego problemy z percepcją o ile w ogóle przejawiasz takie umiejetności

   • Widzę, że mam do czynienia z idiotą więc wytłumaczę powoli – zmieniło się prawo i tym samym warunki prowadzenia gospodarki odpadami, od dawna było wiadomo, że ceny będą w tym roku w związku z tym rosły i rosną wszędzie. I nie chodzi mi o to, że ceny muszę być z tego samego dnia. Jednak uczciwe jest tylko porównywanie cen powstałych w porównywalnych warunkach prowadzenia działalności.
    W sumie to nie piszę tego do ciebie, widzę, że to co piszesz to sponsorowane gówno. Ale może ktoś normalny tu wejdzie to wolałbym, żeby banda płatnych oszustów z tego forum go nie oszukała.

 19. Rozmywasz sprawę. Celowo czy z braku argumentów? Nic nie wyjaśniłeś kompletnie. To w końcu mamy płacić tyle samo co inni bo my mamy wysypisko a oni nie…. ? człowieku o co ci chodzi?

 20. Wk.u..sz się, wąchasz smrody i płacisz jak za zboże. Zielonym kumom i kumoszkom burmistrz Radwan już nic nie przeszkadza, grosz się sypie, a do odorów po tylu latach nawykli. Kuźwa, wymienić to całe towarzystwo, albo szukać sobie i bliskim przyjaźniejszego miejsca 🙁 Uważać mi tu i pilnować się, aby nie podpaść pod mowę nienawiści. :))))) .

 21. Ta kobieta robi co chce.Jak królowa podnosi daninę jak chce i kiedy chce, bez konsultacji z poddanymi. Ostatnio nawet zrobiła sobie ulicę jednokierunkową u siebie oraz próg zwalniający, żeby za dużego ruchu nie miała..Do jakich my czasów dożyliśmy.Gdzie konsultacje?

  • Konsultacje były i szybko się zmyły . Przyszedł czas na dekrety, a po nich na nieoczekiwane zmiany. Objawy erozji klubu niepozytywnego Wołomina pokazały się dość szybko. Trzymać się będzie on dotąd aż markietanki nie przejrzą na oczy i nie zobaczaą, że błoto sięga im po pośladki. Kosztowna kampania pokazuje swoje następstwa.

 22. CBA było pare lat temu w urzędzie po aferze informatycznej Jagody, było niedawno w MZO po tak jak zanotowała milion długu przyjmując do Wołomina tanio śmieci z Warszawy oraz w urzędzie miasta z okazji przetagu na zburzenie basenu i odzysk surowców wtórnych. Powolutku – ziarko do ziarka i przyjdą po carycę

 23. No to daliśmy się oszukać.Gdzie ten pozytywny Wołomin.Gdzie te konsultacje z mieszkańcami. Wyszło szydło z worka. Szkoda, że przez te 4 lata rządów daliśmy się omamić.

 24. Miasto ma gdzieś zdrowie mieszkańców i każe sobie płacić za to że nas truje. składowiskiem smieci. Za co my płacimy? Za to że nasze śmieci z naszego śmietnika przejadą 2- 3 km na wysypisko w tym samym mieście i następnie będą nam śmierdziały i nas truły? To jest skandal! Ludzie obudźcie się !!

 25. To nie miasto nas truje. Wskazać trzeba wskazać odpowiedzialne za to osoby. Tak samo radnych, którzy głosowali za podwyżką opłat. Za powstanie i funkcjonowanie wysypiska odpowiadają burmistrzowie Madziar i Radwan, a za podwyżki przekraczające zdrowy rozsądek jna niby pozytywna jedenastka. Nie wzięli się z powietrza tylko ktoś ich wybrał. Że głupi dwa razy traci, już się przekonują wyborcy Radwan i pozytywnego Wołomina.

 26. no to wybierzcie madzie – raz jeszcze. Kto podpisal papiery pod instalacją na lipinach??? A teraz łykamy ten kredycik- i fajnie nam sie go spłaca- nic z niego nie mając prócz paru lat w plecy. Musze sobie pogratulować- też na niego głosowałem :-). Brawo – jaaa!

  A tak z zupełnje innej beczki- gratulacje panu staroścje za droge czołgową na Kasprzykiewicza na Leśniakowiźnje. Test zawiszenia dla merkawy , abramsa albo T-34. Nikt tam nad niczym nie panuje. Kpina z ludzi i ich pieniędzy. No- też brawo.
  Pojedźcke Drogie Wieści i zobaczcie sami. To jedyna możliwość objazdu Wołomina – i taki gnój.

 27. A kto otworzył nowe składowisko, a kto podniósł śmieci o 100 %, a kto zabrał matkom pieniądze na żłobki, a kto szykuje nam podwyżkę od nieruchomości.Mało ! Nawet za Madzi tak nie było

 28. OBIECUJĘ, Powtarzam OBIECUJĘ że jak w lato będzie śmierdzieć to zgłoszę interwencję do znajomków z TVP INFO z programu „To jest temat”. Skoro pani Radwan może chodzić na skargę do TVN to ja mogę iść na skargę do publicznej. Pani Burmistrz: Prosze sobie przygotować jakieś elegenckie wytłumaczenie dlaczego mieszkańcy płacą tyle co inne gminy za smród z własnego wysypiska.

 29. I słusznie! Jak kojarze- była kiedyś taka akcja zgłaszana. Był protest przyjechało tvpis info. Transmjsja trwała 5 sekund- bo mieli coś ważnjejszego do zakomunikowania czy przekazanja i do wołomina z relacją – nie wrócili – bo sie program skończył.
  Ale co szkodzi popróbować raz jeszcze? Może oni powiedzą kto tu siary nasiał i za czyjej to było kadencji?
  Trzymam kciuki- powodzenia!

 30. Chyba nieco stare to info Kobyłka dawno nie ma stawki 12/24, tylko 18/36. Od marca ma być stawka około 30 za osobę i obowiązek segregacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj