Wołomin: Kulisy podwyżek w żłobkach

Wołomin: Kulisy podwyżek w żłobkach

Wiele emocji wzbudził nasz artykuł pt. „Podwyżka w żłobkach”, w którym informowaliśmy o obniżeniu o blisko 40 proc. miejskiej dotacji dla mieszkańców gminy Wołomina na opiekę w żłobkach. Ubiegłoroczna kwota dotacji zmalała w 2019 r. 250-300 zł/mc i wynosi teraz jedynie 150 zł. Nie obowiązuje już rodziców Karta Dużej Rodziny, która dotąd dawała prawo do większej kwoty dotacji. (…)

Konkurs ten został unieważniony 12.12.2018r. zarządzeniem nr 366/2018 i 18 grudnia 2018  został ogłoszony kolejny otwarty konkurs ofert na organizację opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w którym na realizację zadania przeznaczona została kwota niższa – 280 800,00 zł tj. ok 150 zł na jedno dziecko (żłobki 210 600,00, a kluby dziecięce 70 200, 00). W ramach obu konkursów zaplanowane było zlecenie organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – 176 miejsc.

Do konkursu przestąpiły cztery podmioty (żłobki i kluby dziecięce) Co ciekawe, 6.02.2019r. w Biuletynie Informacji Publicznej zostało udostępnione zarządzenie nr 373/2018, w którym czytamy, że „w związku z przedłużeniem procedury oceny ofert złożonych w odpowiedzi na konkurs  na organizacje opieki nad dzieci w wieku do lat 3, ustala się, ze przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu na 28.02.2019 r.”, ale już 12.02.2019 r. w BIP opublikowano zarządzenie nr 51/2019 r. z dnia 4.02.2019r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursy ofert. Dyrektorzy żłobków i rodzice dziwią się, dlaczego skoro burmistrz podpisała rozporządzenie dnia 4.02.2019r.,dwa dni później umieszczono na BIP informację, że procedura zostaje przedłużona do 28.02.2019 r.

W poprzednim artykule informowaliśmy, że dotacja będzie przysługiwała tylko na 11 miesięcy. Niektóre placówki postanowiły pokryć z własnej kasy brakującą kwotę za miesiąc styczeń, jednak okazało się, że również za luty dotacji nie będzie, gdyż „za spełnienie warunków korzystania z opieki o której mowa w ust.6, uważa się korzystania z opieki przez dziecko przez co najmniej 12 dni w miesiącu rozliczeniowym” – w lutym tych 12 dni zabrakło. Dotacja obowiązuje więc tylko 10 miesięcy w roku. Pozostaje jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

 1. cichy urzędnik

  Witam Kontrola w żłobkach narazie wstrzymana. Nasza kochana pani burmistrz skupiła się teraz na walce z Wieściami Podwarszawskimi które "psują" jej opinię. Urzędowy prawnik już zajmuje się sprawą tych publikacji i układa ewentualne podejście do pozwu sądowego. W międzyczasie pani Burmistrz poleciła usunąć częśc niewygodnych informacji z BIPu żeby Wieści nie miały się czym bronić oraz puściła do przychylnych urzędowi gazet prośbe o przychylne artykuły w tej sprawie. Ogólnie szykuje się niezła walka w sprawie "prawdy o żłobkach" ...

  1. Katie

   A ja jestem ciekawa dlaczego teraznie sa transmitowane komisje w urzędzie?! Czyżby za dużo nie wygodnych informacji wychodzilo na jaw?! I dlaczego pan Gorski radny pani Radwan nie udziela głosu innym radnym tzn z opozycji?! Za dużo prawdy mowia i zadaja niewygodne pytania?!

  2. Ela

   I cala prawda o obiecankach przed kampania pani R wychodzi na jaw bardzo nie ładnie. Oszukac mozna tylko raz a opinia pozostaje na Zawsze

 2. wołominianka

  Podstawą do analiz i ocen są zawarte umowy z dotowanymi żłobkami i przelane kwoty. Niezbicie z nich wynika, że przekazując i publikując różniące się dane dotyczące opieki dzieci do lat 3, urząd naszej włodarki manipuluje, Tego Pani burmistrz Radwan ukryć już nie zdoła.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *