Wołomin: Kulisy podwyżek w żłobkach

5

Wiele emocji wzbudził nasz artykuł pt. „Podwyżka w żłobkach”, w którym informowaliśmy o obniżeniu o blisko 40 proc. miejskiej dotacji dla mieszkańców gminy Wołomina na opiekę w żłobkach. Ubiegłoroczna kwota dotacji zmalała w 2019 r. 250-300 zł/mc i wynosi teraz jedynie 150 zł. Nie obowiązuje już rodziców Karta Dużej Rodziny, która dotąd dawała prawo do większej kwoty dotacji. (…)

Konkurs ten został unieważniony 12.12.2018r. zarządzeniem nr 366/2018 i 18 grudnia 2018  został ogłoszony kolejny otwarty konkurs ofert na organizację opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w którym na realizację zadania przeznaczona została kwota niższa – 280 800,00 zł tj. ok 150 zł na jedno dziecko (żłobki 210 600,00, a kluby dziecięce 70 200, 00). W ramach obu konkursów zaplanowane było zlecenie organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – 176 miejsc.

Do konkursu przestąpiły cztery podmioty (żłobki i kluby dziecięce) Co ciekawe, 6.02.2019r. w Biuletynie Informacji Publicznej zostało udostępnione zarządzenie nr 373/2018, w którym czytamy, że „w związku z przedłużeniem procedury oceny ofert złożonych w odpowiedzi na konkurs  na organizacje opieki nad dzieci w wieku do lat 3, ustala się, ze przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu na 28.02.2019 r.”, ale już 12.02.2019 r. w BIP opublikowano zarządzenie nr 51/2019 r. z dnia 4.02.2019r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursy ofert. Dyrektorzy żłobków i rodzice dziwią się, dlaczego skoro burmistrz podpisała rozporządzenie dnia 4.02.2019r.,dwa dni później umieszczono na BIP informację, że procedura zostaje przedłużona do 28.02.2019 r.

W poprzednim artykule informowaliśmy, że dotacja będzie przysługiwała tylko na 11 miesięcy. Niektóre placówki postanowiły pokryć z własnej kasy brakującą kwotę za miesiąc styczeń, jednak okazało się, że również za luty dotacji nie będzie, gdyż „za spełnienie warunków korzystania z opieki o której mowa w ust.6, uważa się korzystania z opieki przez dziecko przez co najmniej 12 dni w miesiącu rozliczeniowym” – w lutym tych 12 dni zabrakło. Dotacja obowiązuje więc tylko 10 miesięcy w roku. Pozostaje jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Witam
    Kontrola w żłobkach narazie wstrzymana. Nasza kochana pani burmistrz skupiła się teraz na walce z Wieściami Podwarszawskimi które „psują” jej opinię. Urzędowy prawnik już zajmuje się sprawą tych publikacji i układa ewentualne podejście do pozwu sądowego. W międzyczasie pani Burmistrz poleciła usunąć częśc niewygodnych informacji z BIPu żeby Wieści nie miały się czym bronić oraz puściła do przychylnych urzędowi gazet prośbe o przychylne artykuły w tej sprawie. Ogólnie szykuje się niezła walka w sprawie „prawdy o żłobkach” …

    • A ja jestem ciekawa dlaczego teraznie sa transmitowane komisje w urzędzie?! Czyżby za dużo nie wygodnych informacji wychodzilo na jaw?! I dlaczego pan Gorski radny pani Radwan nie udziela głosu innym radnym tzn z opozycji?! Za dużo prawdy mowia i zadaja niewygodne pytania?!

    • I cala prawda o obiecankach przed kampania pani R wychodzi na jaw bardzo nie ładnie. Oszukac mozna tylko raz a opinia pozostaje na Zawsze

  2. Podstawą do analiz i ocen są zawarte umowy z dotowanymi żłobkami i przelane kwoty. Niezbicie z nich wynika, że przekazując i publikując różniące się dane dotyczące opieki dzieci do lat 3, urząd naszej włodarki manipuluje, Tego Pani burmistrz Radwan ukryć już nie zdoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj