Wołomin: RIO uznała uchwały za niezgodne z prawem!

21

Na stronie BIP   Regionalnej Izby Obrachunkowej ukazała się uchwała o orzeczeniu nieważności uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 28  grudnia 2018 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Wołomin na lata 2019-2029 oraz decyzja w sprawie orzeczenia o nieważności uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowych na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Więcej w środowych Wieściach.

21 KOMENTARZE

 1. Skarbnik Gminy Wołomin…kim on/ona jest? Podobno Radwan zatrudnia fachowców…? A dofinansowanie na piece to nie temat Pani Sekretarz Izdebskiej? Kolejny fachowiec?

  • pani Radwan nie potrzebuje fachowców tylko ludzi spełniający jej wolę.jak przyjdzie co do czego to zawsze oni są winni a nie ona. za tamtej kadencji wszystkiemu był winien Madziar teraz będzie pani skarbnik.

 2. Czyli RIO nie uwierzyło w ,,super plan” burmistrzowej?
  Brawo pani skarbnik pani to się zna na kreowaniu budżetu!
  Czyli tera co poobcinają inwestycje żeby starczyło na torciki, baloniki i tanią rozrywkę dla ludu?

 3. Faktycznie… chwalili się budżetem a teraz wytną inwestycje…
  Brawo Pani Burmistrz Elżbieta Radwan! Brawo Pani Skarbnik Marta Maliszewska!
  Sami fachowcy…

 4. Gwoli ścisłości – rok temu było to samo. RIO orzekła o nieważności planu finansowego naszego miasta z powodu istotnego naruszenia prawa. I co ? i nic…Mieszkańcy Wołomina wybrali tą samą dyletancką ekipę raz jeszcze ….ekipę która nie wie jak podzielić pieniądze na odpowiednie szuflady żeby było zgodnie z prawem. Wstydźcie się ludzie którzy głosowali na tą ekipę !!!!

 5. Zadłużenie miasta rośnie bo Radwan chce pikniki, place zabaw nikomu nie potrzebne…jest ich już dużo. A Skarbnik Marta Maliszewska chcąc zadowolić „szefową ” psuje Wieloletni Plan Finansowy, kiepski z niej fachowiec…

 6. Przez takich speców Wołomin będzie daleko w tyle…
  Elżbieta Radwan nie brnij w to!
  Pomyśl o mieszkańcach Wołomina

 7. Gdzies w Polsce wybrali Wójta, który w tym czasie siedział w areszcie, W Łodzi wybrali Prezydent prawomocnie skazana za przestepstwo umyslne i co??? Kazdy podległy prezydent urzednik musiłaby byc zwolniony a ona startowała i wygrała. Standardy???? A lud wybrał ja przeciw Pis-owi no i jak to jest w dziwnym kraju. Standardy-ech. A w Wołominie jakies uchybienia w uchwałach , wiekszość elektoratu to nie obchodzi. Igrzysk i chleba to juz w starozytnym Rzymie wiedzieli. Ale to tzw. elyty powinny trzymac standardy a jak jest to widzimy.

 8. Standardy są dopasowywane do wyborców – torciku kawałek ? katering na imprezkę dla emerytów z kasy miasta, czy może ławeczkę po domem ?

 9. Niestety super fachowiec przeszedł do Kobyłki, pozyskała Peugeota 407 dla miasta , odnowiła go w firmie Auto Detalling telewizja, radio, prasa, fb wszyscy o tym mówią i piszą

 10. I to wszystko za darmo…bez obciążenia kieszeni mieszkańców Kobyłki!
  A w Wołominie skarbnik Marta Maliszewska tylko podatki chcą podnieść…cena śmieci rośnie, na OSiR siedzi największy hejter obecnej Burmistrz… Tacy „fachowcy”

 11. Niepozytywna klaka pod wodzą nizinnego juhasa z buziami w korytkach. Skarbniczka z szefową szepczą sobie do ucha. Kudłaty z młotkowym dali w długą i migają się jak mogą. Jednak wszyscy razem kombinują jak tu przywalić następnymi podwyżkami tak, aby nikt na czas się nie połapał. W końcu jest to dla nich być, albo nie być.

  • Skarbniczce uwalili budżet. Kudłaty z młotkowym dali w długą i myślą, że nikt nie pamięta ich przedwyborczych występów. Radni ośmieszają się na każdym kroku. Zbieciowa w Kobyłce błyszczy jak kuc na targu kucy. Ekipa w rozpadzie.

 12. Pani burmistrz zna się na niczym z mściwości porozsyłała do wszystkich komitetów wyborczych po za swoim i zaprzyjaźnionej Wspólnoty , nakazy do zapłaty za wieszanie plakatów w pasie drogowym nie ważna czy wojewódzkim, miejskim czy powiatowym , aby tylko dołożyć konkurencji. Jest to ewenement w skali kraju . Pani burmistrz zapomniała jak cztery lata temu i w tej kampanii zaśmiecała cały Wołomin swoimi plakatami. Nie minęło pięć lat zatem warto zaskarżyć komitet pani burmistrz a i pośrednio samą burmistrz o to samo gówno o co oskarża ona konkurencję wysyłając nakazy do zapłaty.

 13. To może jeszcze zapytajmy się Pani Burmistrz i przede wszystkim Pani Skarbnik jakie oszczędności robi na oświacie zabraniając dyrektorom jakichkolwiek wydatków. Myszą się prosić czy mogą kupić jakieś pomoce naukowe czy dydaktyczne dla dzieci. Nie mówiąc już o tym, że skarbnik obcina szkołom budżet jeszcze przed uchwaleniem bo brakuje pieniędzy w gminie.

 14. W środę o 12:00 zacznie się sesja!
  Zobaczymy czy Pani Skarbnik dobrze poprawiła budżet i WPF?! Czy nadal są nierealne dochody że sprzedaży majątku miasta, może przewartosciowane są inne dochody…?
  Czy zgodnie z nowymi założeniami Pani Burmistrz chce wprowadzić podwyżkę podatków?

 15. RIO nie uznało uchwał za niezgodne z prawem. Na bazie dotychczasowych „osiągnięć”obecnejj ekipy uzanało za nierealistyczną sprzedaż 100% majątku mającego zbilansować budżet gminy. Zmieniona uchwała nadal utrzymuje wcześniejsze założenia w kwestii sprzedaży tego majątku w kwocie podnad 10 mln zł. Skarbnik poszła po bandzie dokonując w budżecie innych zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj