Wołomin: RIO uznała uchwały za niezgodne z prawem!

Na stronie BIP   Regionalnej Izby Obrachunkowej ukazała się uchwała o orzeczeniu nieważności uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 28  grudnia 2018 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Wołomin na lata 2019-2029 oraz decyzja w sprawie orzeczenia o nieważności uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowych na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Więcej w środowych Wieściach.

(21) Comments

 1. Semek

  Skarbnik Gminy Wołomin...kim on/ona jest? Podobno Radwan zatrudnia fachowców...? A dofinansowanie na piece to nie temat Pani Sekretarz Izdebskiej? Kolejny fachowiec?

  1. emeryt

   pani Radwan nie potrzebuje fachowców tylko ludzi spełniający jej wolę.jak przyjdzie co do czego to zawsze oni są winni a nie ona. za tamtej kadencji wszystkiemu był winien Madziar teraz będzie pani skarbnik.

 2. mieszkaniec

  Czyli RIO nie uwierzyło w ,,super plan'' burmistrzowej? Brawo pani skarbnik pani to się zna na kreowaniu budżetu! Czyli tera co poobcinają inwestycje żeby starczyło na torciki, baloniki i tanią rozrywkę dla ludu?

 3. Aneta

  Faktycznie... chwalili się budżetem a teraz wytną inwestycje... Brawo Pani Burmistrz Elżbieta Radwan! Brawo Pani Skarbnik Marta Maliszewska! Sami fachowcy...

 4. Caremeu

  Gwoli ścisłości - rok temu było to samo. RIO orzekła o nieważności planu finansowego naszego miasta z powodu istotnego naruszenia prawa. I co ? i nic...Mieszkańcy Wołomina wybrali tą samą dyletancką ekipę raz jeszcze ....ekipę która nie wie jak podzielić pieniądze na odpowiednie szuflady żeby było zgodnie z prawem. Wstydźcie się ludzie którzy głosowali na tą ekipę !!!!

 5. Darek

  Zadłużenie miasta rośnie bo Radwan chce pikniki, place zabaw nikomu nie potrzebne...jest ich już dużo. A Skarbnik Marta Maliszewska chcąc zadowolić "szefową " psuje Wieloletni Plan Finansowy, kiepski z niej fachowiec...

 6. 100 lat za murzynami

  Przez takich speców Wołomin będzie daleko w tyle... Elżbieta Radwan nie brnij w to! Pomyśl o mieszkańcach Wołomina

 7. zibi

  Gdzies w Polsce wybrali Wójta, który w tym czasie siedział w areszcie, W Łodzi wybrali Prezydent prawomocnie skazana za przestepstwo umyslne i co??? Kazdy podległy prezydent urzednik musiłaby byc zwolniony a ona startowała i wygrała. Standardy???? A lud wybrał ja przeciw Pis-owi no i jak to jest w dziwnym kraju. Standardy-ech. A w Wołominie jakies uchybienia w uchwałach , wiekszość elektoratu to nie obchodzi. Igrzysk i chleba to juz w starozytnym Rzymie wiedzieli. Ale to tzw. elyty powinny trzymac standardy a jak jest to widzimy.

 8. z kraju

  Standardy są dopasowywane do wyborców - torciku kawałek ? katering na imprezkę dla emerytów z kasy miasta, czy może ławeczkę po domem ?

 9. Z powiatu

  Niestety super fachowiec przeszedł do Kobyłki, pozyskała Peugeota 407 dla miasta , odnowiła go w firmie Auto Detalling telewizja, radio, prasa, fb wszyscy o tym mówią i piszą

 10. Marta

  I to wszystko za darmo...bez obciążenia kieszeni mieszkańców Kobyłki! A w Wołominie skarbnik Marta Maliszewska tylko podatki chcą podnieść...cena śmieci rośnie, na OSiR siedzi największy hejter obecnej Burmistrz... Tacy "fachowcy"

 11. zyx

  Niepozytywna klaka pod wodzą nizinnego juhasa z buziami w korytkach. Skarbniczka z szefową szepczą sobie do ucha. Kudłaty z młotkowym dali w długą i migają się jak mogą. Jednak wszyscy razem kombinują jak tu przywalić następnymi podwyżkami tak, aby nikt na czas się nie połapał. W końcu jest to dla nich być, albo nie być.

  1. misiek

   Skarbniczce uwalili budżet. Kudłaty z młotkowym dali w długą i myślą, że nikt nie pamięta ich przedwyborczych występów. Radni ośmieszają się na każdym kroku. Zbieciowa w Kobyłce błyszczy jak kuc na targu kucy. Ekipa w rozpadzie.

 12. Karol

  Pani burmistrz zna się na niczym z mściwości porozsyłała do wszystkich komitetów wyborczych po za swoim i zaprzyjaźnionej Wspólnoty , nakazy do zapłaty za wieszanie plakatów w pasie drogowym nie ważna czy wojewódzkim, miejskim czy powiatowym , aby tylko dołożyć konkurencji. Jest to ewenement w skali kraju . Pani burmistrz zapomniała jak cztery lata temu i w tej kampanii zaśmiecała cały Wołomin swoimi plakatami. Nie minęło pięć lat zatem warto zaskarżyć komitet pani burmistrz a i pośrednio samą burmistrz o to samo gówno o co oskarża ona konkurencję wysyłając nakazy do zapłaty.

  1. misiek

   Typowy strzał w stopę. Ktoś tej kobiecie doradza? Czy może po wyborach poniosła polaczkowatość?

 13. Osa

  To może jeszcze zapytajmy się Pani Burmistrz i przede wszystkim Pani Skarbnik jakie oszczędności robi na oświacie zabraniając dyrektorom jakichkolwiek wydatków. Myszą się prosić czy mogą kupić jakieś pomoce naukowe czy dydaktyczne dla dzieci. Nie mówiąc już o tym, że skarbnik obcina szkołom budżet jeszcze przed uchwaleniem bo brakuje pieniędzy w gminie.

 14. Olga

  W środę o 12:00 zacznie się sesja! Zobaczymy czy Pani Skarbnik dobrze poprawiła budżet i WPF?! Czy nadal są nierealne dochody że sprzedaży majątku miasta, może przewartosciowane są inne dochody...? Czy zgodnie z nowymi założeniami Pani Burmistrz chce wprowadzić podwyżkę podatków?

 15. ola

  RIO nie uznało uchwał za niezgodne z prawem. Na bazie dotychczasowych "osiągnięć"obecnejj ekipy uzanało za nierealistyczną sprzedaż 100% majątku mającego zbilansować budżet gminy. Zmieniona uchwała nadal utrzymuje wcześniejsze założenia w kwestii sprzedaży tego majątku w kwocie podnad 10 mln zł. Skarbnik poszła po bandzie dokonując w budżecie innych zmian.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *