Błędy w uchwale i wielkie zamieszanie

Błędy w uchwale i wielkie zamieszanie

To już kolejna tegoroczna, wołomińska uchwała, która została unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Tym razem RIO orzekła o nieważności uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 20 lutego 2019 r. w sprawie określenia Regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Władze gminy oświadczyły więc, że w tym roku rezygnują z formuły Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego miasta realizują propozycje zgłoszone przez mieszkańców, które otrzymały największą liczbę głosów. W ramach WBO w poprzednich latach zrealizowano m.in. „plażę” na OSIR Huragan czy też place zabaw w wielu miejscach gminy. W tym roku część gmin nie dopilnowała wszystkich zapisów BO pod kątem nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, przez co RIO uchyliło podjęte uchwały, wstrzymując akcję na rok. Wśród takich gmin jest niestety Wołomin.

Jakie nieprawidłowości znalazła RIO w uchwale? Jak czytamy w uzasadnieniu, za nieważnością uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 20 lutego 2019 r. w sprawie określenia Regulaminu Budżetu Obywatelskiego wskazują zapisy m.in. o niezgodnym z prawem ograniczaniu wieku osób, które mogą wziąć udział w konsultacjach dot. WBO. Ale są i ważniejsze nieprawidłowości: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

  1. z polski

    Głupi ma zawsze szczęście ... kasa miejska pusta tylko echo słychać, tak więc jest dobra wymówka i uzasadnienie, które "spadło z nieba", żeby trochę zacisnąć pasa i zrzucić winę na złośliwców z RIO - wiadomo tam PiS i to po złości zrobione- co ta nasza Męczennica Cierpiętnica teraz powie - że to akty nienawiści politycznej ?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *