Pani nagrała pana

Pani nagrała pana

To, co wydarzyło się w ostatnich dniach pomiędzy dwójką radnych Rady Miejskiej w Wołominie można śmiało nazwać lokalną aferą taśmową. Sprawa została nagłośniona na całą Polskę i mimo że pokazuje tutejszą społeczność w bardzo złym świetle, jest chętnie komentowana w mediach przez wołomińskie władze.

W wielkim skrócie: radna z klubu obecnej burmistrz Wołomina nie zachowała ustawowego terminu złożenia rezygnacji z funkcji ławnika, co skutkuje wygaśnięciem jej mandatu. Takie okoliczności stanowiły widocznie szansę dla opozycji, która jeśli przeciągnęłaby jedną radną na swoją stronę, zyskałaby większość w Radzie. W jednej z rozmów telefonicznych, którą radna z klubu burmistrz potajemnie nagrała, radny opozycji zaoferował „niezdecydowanej radnej” pracę i wstawiennictwo u wojewody ws. niedochowania wspomnianego terminu, za co oczekiwałby pewnie opuszczenia klubu burmistrz. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(35) Comments

 1. Wieści to dno

  Wieści sięgnęły moralnego dna. Radny składa niemoralną i karalną propozycję, a Wieści piszą, jakby to ujawnienie tej afery było problemem dla miasta. Nagrywający gorszy od bandyty. To już nawet PiS wykluczył radnego z partii, a Wieści nie zdobyły się na słowo krytyki. Ważniejsze od dziennikarstwa jest przecież dowalenie Pani Burmistrz.

  1. kaska

   Mnie zawsze zastanawiały zachowania pewnych radnych w poprzedniej kadencji którzy w pewnym momencie zaczęli przechodzić na stronę pani Radwan?! Np Pan Jaczewski?!? Przecież Mięli wiekszość w radzie i pojawialy sie tak dziwne zjawiska. Pan Jaczewski znalazł wtedy nagle dobrze płatną prace w spółce?! hmm..takie zastanawiające te zmiany?!

   1. pedro

    Wbrew temu, co insynuujesz, nagrywanie rozmowy, której jest się stroną, jest legalne. Zwłaszcza jeśli nagranie ma posłużyć jako dowód w sprawie.

   2. Wolominiak

    Ta pani za nagrywanie bez zgody i upublicznienie tez powinna dostać kare ale ....

 2. Marek

  Dobrze ze został wyrzucony z partii bo przynosi wstyd wszystkim. Jeżeli nie nadaje się do bycia w partii i udzielania sie w radzie to nie powinien sie wciskać na siłę.

 3. Piotr

  Propozycja korupcyjna w stosunku do pani, która wcześniej została skorumpowana stanowiskiem pracy w PWIK

   1. Lilianna

    Po cholerę konkurs skoro jest na śmieciowej umowie - żeby nie było, że pracuje w miejskiej spółce ;)

 4. moja

  Pierwszy komentarz jest napisany po to by obrazić gazetę i ZUPEŁNIE nie ma nic wspólnego z prawdą. Ja czytałem całość tekstu a ten pinokio chyba nie

  1. WALDEKWOŁOMIN

   ŻADNYCH,NAJWAŻNIEJSZE ŻE ZDOBYŁA TROCHE GŁOSÓW ŻEBY RADWANOWA MIAŁA WIĘKSZOŚĆ W RADZIE TO BYŁY JEJ KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE. A TERAZ CO CHCA TO ROBIĄ SAME PODWYZKI NAS CZEKAJĄ. NAJPIERW ŚMIECI I ZARAZ BĘDĄ PODATKI BO KTOŚ NE POTRAFI ZARZĄDZAĆ GMINĄ I PRÓBUJE Z NAS ŚCIĄGAĆ. PIĘKNIE CO RAZ LEPIEJ BRAWO

 5. rąbanka

  Ta nagrywająca pani ma już pracę z miejskiej spółce i od kilku kadencji pracowała w miejskich jednostkach. Po co jej dojeżdżać do Warszawy. Z drugiej strony - kto jej teraz będzie miał odwagę pracę zaproponować???

 6. Tadeusz

  Burmistrz niech zajmie sie zarzadzaniem miastem, a nie promowaniem sie w telewizji. Psuje Wolominowi opinie. Stosuje ubeckie metody.Kwiaty na Placu 3 maja gnija w metalowych donicach. Kupe rdzy na kostce.

 7. JolantaH

  Ta pani której dotyczy próba korupcji jest od zawsze jak chorągiewka - idzie gdzie jej dadzą więcej - znana jest z tego...na szczęście oliwa jest sprawiedliwa i nawet dzisiejsi przyjaciele wypną się na nią bardziej niż Pisiory :D Oportunistów nikt nie szanuje. A za chwilę nikt nie będzie jej chciał ręki podać. Najbardziej sama się podłożyła.

 8. Eugenia

  Nie gadajcie głupot, pani radna chciała obnażyć korupcyjne układy panujące w pisie! Tam są sami źli ludzie. Nasza pani burmistrz przecież obiecywała, że nie będzie korupcji - i ja jej wierzę! Nie ma drugiej takiej osoby jak ona miłej i dobrej. A jej radni są tylko mądrzy i uczciwi. To mili ludzie i ja im wierzę. Uśmiechają się do siebie a nie jak te pisowskie dranie. Uśmiech daje szczęście.

  1. pompa

   Mnie też się wydaje że to podjudzanie, nagrywanie i podpieprzanie ludzi to tylko z miłości. Nasza władza daje nam wzór jak kochać i szanować innych, a księża proboszczowie z radością im błogosławią.

  2. Rafaello

   Uwielbiam stwierdzenie pani Eli-kocham was,jesteście wspaniali i bla bla bla bla bla bla a tak na prawde sami prowadza mowe nienawiści wystarczy poczytac komentarze na fb podczas kampani co pisali jej radni pani Zych, Plichta i cała reszta Ciepielewski,Urbanowski. Jaki mieli szacunek do ludzi samo dno i nic więcej. Blokowali ludzi na forach,bo za dużo ludzie pisali prawdy o działaniach obecnej burmistrz.

  3. Elle

   Oj, Eugenia, nie wiem co bierzesz, ale odstaw to lepiej natychmiast... Dla własnego dobra. Gdzie ta mądrość radnych z ekipy burmistrz? Może w tej radnej, co na sesji o podwyżce cen śmieci zachowywała się jak lekko upośledzona umysłowo i zadawała pytania o wszystkim, co podwyżek nie dotyczyło? A może naczelny piewca nieistniejących sukcesów obecnej ekipy, deklarowany specjalista od oświaty i wszelkich innych dziedzin też? A może pani radna, która na miejską imprezę, tuż przed wyborami, sprowadziła, jako gości specjalnych, ludzi zaangażowanych w działania grupy przestępczej? To jest taki pobieżny spis dokonań z gatunku creme de la creme miejscowych radnych. Ktoś coś jeszcze doda? A może za długo by wymieniać?

 9. Karol

  Góra zawiniła i Cygana powiesili oj przepraszam wyrzucili z partii. Gdyby wysłali Ryśka sprawa była by załatwiona . Rysiek ma w sobie takie coś , że telepatycznie włącza szumidła i dziewczyny są maślane.

 10. krystyna

  Wieści Podwarszawskie czytałam od pierwszego numeru, tydzień w tydzień (od roku 1990), ale trudno, już tej gazety nie czytam! Pani Burmistrz Radwan wygrała wybory w I turze, bo znaczna większość mieszkańców tak uważała i to jest święte! I dobrze się stało! Niektórym ludziom ciężko to przełknąć i dławią się, dając upust w swoich komentarzach! Perfidna jest korupcja polityczna, ale w wydaniu wołomińskiego pisu mało istotna. Oczywiście "winna" jest Pani Radwan!

  1. edek

   Zacząłem Wieści kupować, a nie tylko czytać. Zakłamanie i fałsz neopozytywizmu ktoś musi obnażać.

 11. mark

  Oj Gośka przestań tu głupoty wypisywać Elka w stosunku do radnych powiatowych w poprzedniej kadencji zastosowała tą samą metodę co więcej ich poczynania są czarno na białym. Cała akcja była zaplanowana i miała na celu promocję anty rządowej włodarki w TeFaeNach w związku z jej parciem na jesienne wybory. Tyle w temacie.

 12. konrad łukasz

  odsłuchałem taśmy, przypomniałem sobie co obiecywali https://dlawolomina.pl/strona-glowna/ i chyba zrozumiałem o co chodzi z tym ich hasłem "uczciwie i odpowiedzialnie pracować"

 13. Ela

  Osoba która nagrywała bądż była inspiratorem takowego nagrania odpowiada przed prawem w takim samym stopniu co osoba nagrana, swoją drogą tylko głupiec nie wie kto inspirował prowokację, Pani od chleba z pewnością najlepiej zna całą historię i prowokatora, napewno winy nie ponosi Pan który popadł w spore tarapaty

 14. Z dzieckiem

  Nagrywanki, aferki, gierki o własne stolki, lanse w zetce i tv... a może ktoś by się wziął z tych samorządowców do pracy, do swoich obowiązków? Prosta sprawa poruszana tu od lat i niezałatwiona.. albo załatwiona raczej na maxa. Taki WC miejski w parku, jeden jedyny. Piękna na pogoda. Mnóstwo dzieci. A syf taki że zatechly kibel na ruskim targowisku z lat 90 to perfumeria i oaza czystości. Może ktoś coś? Zresztą takich - czystych - wucetów to powinno być co najmniej kilka.. Choć chyba jest jeszcze taki z dawnych czasów otwarty w dni powszednie do 16. Ciekawostka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *