Wołomin: Co z rekompensatą dla nauczycieli?

11

W poprzednich numerach Wieści informowaliśmy o deklaracji burmistrz Wołomina, którą złożyła gminnym nauczycielom. W piśmie przesłanym do strajkujących czytamy m.in.: „Środki finansowe przeznaczone na wynagrodzenia pracowników pozostaną w planach finansowych szkół i przeszkoli i będzie można przeznaczyć je na rekompensaty z tytułu utraconego wynagrodzenia za okres strajku. Zwracam się do dyrektorów, aby w stosownym czasie podjęli odpowiednie działania mające na celu wyrównanie strat (…)”. Niestety, jak informują nas nauczyciele, na obiecane wypłaty pieniędzy jednak się nie zanosi. W informacji przesłanej do redakcji przez gminnych nauczycieli czytamy, że władze gminy Wołomin wycofały się z tej obietnicy i poinformowały również, że w najbliższym miesiącu strajkujący nie otrzymają także dodatków motywacyjnych. Urząd wyjaśnia nam tę sytuację. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

11 KOMENTARZE

    • Niestety niektórzy wierza w jej brednie i dalej sobie robi co chce tylko szkoda,ze cierpi na tym Wolomin i jego finanse

  1. Zero pieniędzy z moich podatków za nierobienie.Albo z kasy ZNP albo prywatnie możecie się złożyć jak wam tak żal tych POlitycznie zideogilizowanych lewaków.Przy ewentualnym zlamaniuu prawa skarbowego odpowiednio powinna zadziałać izba skarbowa.

  2. Po rekompensatę strajkujący powinni zgłosić się do Broniarza (fundusz strajkowy). Z tego co wiem panie przyszły do pracy „nabzdyczone” i obrażone na wszystkich. Ciekawe jak mogły one spojrzeć w oczy uczniom których zawiodły? Przypuszczam, że los ich uczniów był, jest i będzie im obojętny?

  3. Oczywiscie,zejezeli nie świadczysz pracy, to nie otrzymujesz wynagrodzenia. Jezeli ktos ze swoich prywatnych pieniedzy chce ci płacic to jego i twoja sprawa. Moze ZNP ma fundusz strajkowy to niech teraz zapłaci nauczycielom strajkujacym. No chyba sprawa jest uczciwie postawiona. Pozostaje pytanie po co był ten strajk i to prowadzony w tak ważnym czasie, ale dla uczniów. Wiadomo jest ostra walka polityczna z obecna władza na kazdym polu i miejscu. Teraz niech sie zrzucą Broniarz,Schetyna,I pozostali „politycy” i środowiska , które te dziwaczą akcje wspierali i podburzali do tego. Sprawa chyba bedzie uczciwie postawiona.

  4. Szanowna Pani Radwan nakłania dyrektorów do łamania prawa i ustawy o sporach zbiorowych, a przy okazji naruszy dyscyplinę finansów. Będzie za co pociągnąć ją i dyrektorów szkół. Jak ktoś nie pracuje z powodu strajku – nic się nie należy. A podwyżka nauczycielom należy się oczywiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj