Dokąd uciec od zgiełku miasta?

0

Mieszkańcy Zielonki, którzy na co dzień korzystają z terenu Glinianek, a także ci, którzy społecznie się nimi zajmują, skorzystali z różnych sposobów kontaktu z redakcją Wieści, by przekazać nam niepokojący ich zdaniem problem. Chodzi o organizowanie w ostatnim czasie koncertów i imprez masowych na terenie chronionym, wymagających użycia sprzętu nagłaśniającego.

Jak przypominają mieszkańcy, którzy kilka dni temu skontaktowali się z nami, zielonkowskie Glinianki są częścią Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obowiązuje na nich zakaz używania sprzętu nagłaśniającego. – W ostatnim czasie zakaz ten jest ciągle łamany przez władze miasta, które organizują tu różnorakie imprezy, zakłócające ciszę na stawach. W miniony weekend odbył się tu na przykład koncert rockowy i pokaz filmowy. Czy takie działania nie odbiorą wyjątkowego klimatu temu miejscu? Zawsze dla mieszkańców to była ostoja ciszy i ucieczki przed miejskim zgiełkiem – martwi się jeden z Czytelników.

Skontaktowaliśmy się w władzami Zielonki i przedstawiliśmy im obawy mieszkańców. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że organizatorem koncertu, który odbył się 18 sierpnia na terenie Glinianek był Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce. Miejska instytucja nie złamała jednak zapisów Regulaminu korzystania z terenu Glinianek, przyjętego uchwałą Rady Miasta Zielonka z dnia 26 czerwca 2013 r. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj