Wołomin podnosi podatki

32

W chwili zamykania numeru Wieści trwa uchwalanie nowych stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok dla mieszkańców gminy Wołomin. Oto nowe kwoty, które zapłacą od 1 stycznia właściciele mieszkań, domów i przedsiębiorcy.

Ponieważ w radzie miasta klub burmistrz ma większość głosów, propozycja podniesienia podatków dla mieszkańców spotkania się ze zrozumieniem jej ekipy. Radni koalicja jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji na komisjach próbowali wręcz przekonywać internautów do słuszności decyzji włodarki. Nietrudno więc odgadnąć, że uchwała zostanie przyjęta, a nowe stawki według propozycji władz miasta będą wyglądać następująco: (…)

W numerze także o podwyżkach podatków w Radzyminie i Zielonce.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

32 KOMENTARZE

 1. Podwyżka podatków. Dalsze zadłużanie miasta – w tym roku na kwotę ponad 30mln złotych. I zero perspektyw na polepszenie sytuacji. Radni Pozytywnego Wołomina nie mają pojęcia nad czym głosują, nie wykazują się własną inicjatywą. Nie istnieją. Jak dzieci we mgle. Czy widzieliście, żeby któryś radny Pozytywnego był przeciw uchwałom burmistrz Radwan? Nie. Radni bezradni, bez swojego zdania, bez samodzielnego myślenia, bez własnych pomysłów czarujący mieszkańców, że wszystko jest OK.

  • Znalazł się jeden radny, który był przeciwko ,,pewnym” uchwałom i zadawał niewygodne pytania. Pytania dość istotne. Jak można się domyślić został on wyrzucony z pozytywnego klubu. Dziś dawni koledzy prowadzą bezpardonowe wycieczki w kierunku garstki niezależnych osób zasiadających w radzie.

   • Wyśmienicie: oto pomysł na przyciągnięcie ludzi i inwestycji: zaorać szosy( te co jeszcze są) , nie budować nowych, zlikwidować transport metropolitalny, podnieść podatki.
    Elka- trzeba to było dać na wyborczy plakat!

    W tej gminie rządzą nie półmózgi- tylko pustaki. Dzbany! Dna!
    Oczywiście – gratulacje!

 2. W ubiegłym roku radna Katarzyna Pazio tłumaczyła czemu podwyżka podatków jest zła i nie należy tego robić – był cały artykuł na ten temat ze zdjęciem pani radnej i eksperta. Ciekawe jak pani radna Katarzyna Pazio z klubu Pozytywny Wołomin zagłosowała wczoraj? Za podwyżką podatków czy przeciw?

   • Pani radna Katarzyna Pazio proszę wyjaśnić mieszkańcom o co tu chodzi? Czy to wszystko prawda? Czy to zgodne z prawem? Aż nie chce się wierzyć, że tak może być?

 3. Budżet gminy na rok 2020 musiał zostać uchwalony w terminie ustawowym do 15 listopada tego roku. Czy zostały w nim zabezpieczone środki na bilet metropolitalny? Odpowiedź znajdziemy na stronie urzędu, gdzie na temat tego biletu napisano: „Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku.”
  Od 1 stycznia 2020 r. mieszkańcy Wołomina będą mogli sobie zatem tym kawałkiem plastiku co najwyżej podetrzeć… 😉 A w zamian… będą płacić coraz wyższe podatki… Kwota wydatków na inwestycje (budowę dróg, chodników itp.) też została obcięta o połowę w porównaniu z tym rokiem.

 4. Śmichy chichy- ale już dawno mówiłem że ludzie powinni zaprotestować przed urzędem przeciwko polityce samorządu który nic nie tworzy nie buduje a tylko doji mieszkańców nakłada kary i podwyższa podatki- ale nic w zamian nie daje- tzn on i tak nic nie da- bo swojego nie ma a chodzi mi o to że nie tworzy miejsc pracy nie potrafi pozyskać środków zewnętrznych, nie buduje dróg nie tworzy stref dla przedsiębiorców – nawwet nie umie opraciwać Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego- podstawy dla działań przedsiębiorców budowlańców i mieszkańców. Od 5 kadencji ich rządzenie polega na dojeniu i marnotrawieniu: 3miliony- internet dla wsi- gdzie to jest? Kto za to beknął ? Wiata na ośmiu słupach za 32 miliony i działka ze zmienioną opinią środowiskową, tereny po stolarce- zmienione z przemysłowych na handlowe, dzwonki pomniczki – za grube tysiące, rewitalizacja starych kamienic , dzwon z parkiem- na który trzeba kase wyłożyć – o czym pisałem- a kasy brak- to sie ludzi straszy dronami i kasacją biletu metropolitalnego. ŻENADA. DAWNO LUDZIE POD URZĄD POWINNI PUJŚĆ.
  MŁODZI – ORGANIZUJCIE SIE DO WYBORÓW I ZWALCIE TE WIELOKADENCYJNE SITWE Z PIEDESTAŁÓW

 5. Moi drodzy a czy wiecie mąż, której radnej dostaje na klubik comiesięczne darowizny ze spółek gminy?

  A może wiecie czyje pociechy zostały dofinansowane?

  A może wiecie czyja szkoła jest wspierana?

  A może wiecie która radna dostaje zlecenia ze spółek?

  A może wiecie których radnych familia rozlokowana z robotą po gminie?

  A może wiecie której radnej mąż kieruje jednostką gminy?

 6. A co wy się tak dziwicie. Jak rząd zadluza Państwo, ucina środki centralne to skąd samorządy mają mieć pieniądze? To było do przewidzenia, a będzie jeszcze gorzej. Ciekawe ile gmin zbankrutuje. To nie burmistrz jest winien ale pewien kłamca z urzędu rady ministrów w Warszawie.

 7. Dd – a kto mądry liczy na cudzesy??? Sie zastanów ile ci i poprzedni samorządowcy zrobili dla gminy i powiatu żeby przyciągnąć tu inwestycje dać miejsca pracy, zwiększyć wpływy do skarbówki????
  – Nic nie zrobili.
  Dlatego marze o tym żeby Marki i Ząbki odłączyły sie jakimś sposobem od wołmińskiego grajdoła. I ilu przedsiębiorców będzie miał ten powiat? Jakie wpływy ze skarbówki? Zdechnie ta wiocha. Radzymin ją już przegania. Źle zrobiłem że sobie tam działki nie kupułem- a za grosze była.

 8. A to już ten co fundację obrażał ma sprawę zakończoną?
  Czyli ten pozytywny to tylko taka nazwa… niezłe kwiatki, może ktoś powinien się tym w końcu zająć?
  Zrealizowali wielką inwestycję Dzwon co nie dzwoni a prawie 100 tysięcy poszło…

 9. Drodzy Państwo,
  w całej sprawie podwyżki podatków umyka nam jeden temat któremu warto się przyjrzeć. Pełnomocnikiem burmistrz Radwan jest niejaki Bartłomiej Rajchert o szlachetnym, rodowym nazwisku – DZIĄBA. Jego żona pracuje jako dyrektor domu kultury w Wołominie. Czy ktoś wie czym pan Dziąba się zajmuje? Jaki ma zakres obowiązków i godziny pracy? Podobno nie wiedzą tego nawet najbardziej zorientowani w realiach samorządowych.

 10. Zabawnie jest czytać, że rząd się zadłuża, gdy tymczasem pierwszy raz budżet będzie blisko zbilansowania się. Ale samorządy wiadomo, nie umieją. Tzn. umieją, ale płakusiać, że bzitki rząd im pieniążki obcina.

  Jak był szczyt możliwości z funduszami UE, to rozwalano je na byle co. Teraz nagle płacz.

  Samorządność okazuje się być mocno przereklamowana.

  Oby szybko przyszedł zarząd komisaryczny.

 11. Wolomin- Inwestycje wycięte w pień, podwyżka opłat, podwyżka podatków, zaraz pewnie śmieci podniesiecie znowu do góry dobra Ela.
  Afera goni aferę a ta tylko po telewizjach lata i zdjęcia pstryka.
  O jej radnych czerpiących z gminnej kasy nie zapominając…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj