Czy jesteśmy bezpieczni?

1

O trudnej i złożonej sytuacji Szpitala Powiatowego Wołominie pisaliśmy wielokrotnie. O ile zawsze ze strony władz szpitalnych lub starostwa była jakaś reakcja na publikacje, o tyle wobec ostatnio poruszanego tematu (konfliktu personalnego wewnątrz zakładu) reakcji żadnej nie było. W sukurs naszym staraniom uzyskania odpowiedzi na nurtujące tematy poszli radni powiatowi, składając 2 grudnia na ręce starosty obszerną interpelację.

Napięta sytuacja kadrowa, rodzące się konflikty interpersonalne czy niespodziewane odejścia z pracy lekarzy specjalistów, zmuszają (jak widać nie tylko nas) do stawiania prostych, ale jakże ważnych pytań w imieniu 250-tysięcznej populacji mieszkańców powiatu, czy aby możemy czuć się w tej mierze nadal bezpieczni? Już słuchać głosy, że zamiast poszukiwać źródeł finansowania ewentualnej rozbudowy Szpitala w Wołominie, powinniśmy się zająć ratowaniem jego kadr i zabezpieczeniem odpowiedniego składy personalnego. (…)

Dlatego też nie dziwi, że kilka dni temu 12 grudnia, radni głównie z opozycji (choć temat barw politycznych mieć nie powinien) kolejny raz wystąpili z pismem do dyrekcji Szpitala Powiatowego w Wołominie, domagając się wyjaśnień.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Polecam wywiad ze starostą dostępny między innymi na Absurdalnym Wołominie. Pan starosta – pan dyrektor. Była taka piosenka, para mieszana chyba bardzo zgrana. Jak ktoś liczy na zmiany, to się srogo zawiedzie. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj