Ratujmy dręczonych mieszkańców!

0

– Oddajecie kamienicę w (…) jego ręce przy takim naruszaniu prawa i przepisów, gdy on straszy mieszkańców bronią, jest polubownym i dobrym sposobem na załatwienie sprawy? Jeszcze pan nie odzyskał tych pieniędzy, które pan włożył w ten budynek jako samorząd, a mówimy o setkach tysięcy złotych! Co to jest?! Jakieś Boże Narodzenie? – dopytywał burmistrza Wołomina Jan Śpiewak, prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, który na zaproszenie lokatorów kamienicy przy ul. Warszawskiej przyjechał w poniedziałek do Wołomina, by razem z Piotrem Ikonowiczem bronić praw mieszkańców miasta. W rozmowie z władzami miasta pojawiło się wiele ciekawych wątków i argumentów przemawiających za tym, dlaczego włodarze w 3 tygodnie od złożenia wniosku chcą oddać zarządzaną przez siebie kamienicę wraz z przerażonymi lokatorami.(…)

– Pan mówi, że spotkanie było spokojne, ale wtedy gdy pan był, bo jak pan wyszedł, to już różnie się działo – zrelacjonowała zgromadzonym mieszkanka obecna na spotkaniu z właścicielem dodając, że mieszkańcy otrzymali już pismo od pana R. z informacją, że jednak będą z nimi podpisywane nowe umowy o wynajem mieszkania.

– To pismo wskazuje że pan R. nie zamierza przestrzegać prawa – uświadomili włodarzom goście. – To co ustaliliśmy więc nijak się ma do tego co teraz jest – dopowiedzieli mieszkańcy.

– Na początku grudnia wpłynął formalny wniosek o wydanie nieruchomości pana R. więc to jest normalny tryb… – próbowała się bronić burmistrz E. Radwan.

– To działacie błyskawicznie, brawo – skomentował ironicznie Śpiewak. – Przez miesiąc nie mogliście przywrócić mieszkańcom ciepłej wody, a w 3 tygodnie chcecie oddać komuś nieruchomość, w którą włożyliście setki tysięcy złotych!

– Żeby zdążyć zanim go aresztują! – dopowiedział z przekąsem Ikonowicz.(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj