Kobyłka: 32 zł za śmieci

1

W miniony poniedziałek Rada Miasta Kobyłka przyjęła nową stawkę za wywóz śmieci. Od kwietnia mieszkańcy Kobyłki zapłacą miesięczną opłatę w wysokości 32 zł za osobę.

W Kobyłce udało się wypracować kompromis w sprawie opłaty śmieciowej. Nową cenę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wyliczono w oparciu o stawkę jaką firma Imperf tymczasowo zaproponowała miastu. (…)

– Co spowodowało, że mamy takie opóźnienie z drugim już postępowaniem przetargowym? Już w tamtym roku wiedzieliśmy, że umowa kończy się w 2019 r., dlaczego napotkaliśmy na problemy z ogłoszeniem przetargu? Jaką kwotę w 2019 r. miasto dołożyło do kwoty, za którą finansowaliśmy gospodarkę odpadami? Inaczej mówiąc, ile zabrakło w budżecie na pokrycie odbioru odpadów z opłaty ustalonej przez radnych w 2019 r.? – zapytał radny Jacek Lis.

– Wiem, że ogłaszając przetarg powinniśmy przewidzieć pewne rzeczy, ale ciężko było przewidzieć, że obie oferty, które były złożone w tym przetargu będą do odrzucenia – odpowiedziała kierownik Wydziału Zamówień Publicznych.

– W tamtym roku dołożyliśmy do śmieci 2,7 mln zł. Ta stawka 18 zł miała się nijak do kalkulacji rzeczywistych. Wtedy z wyliczeń wynikało, że ta stawka powinna wynosić 24,50 zł od osoby. Wtedy by się bilansowało. W tym roku dokładamy 300 tys. zł miesięcznie – dodała burmistrz Zbieć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Burmistrz zaskoczona przez kalendarz, procedury przetargowe rozpoczęte w ostatniej chwili, decyzje podejmowane na gwałt, nóż na gardle i rodzaj szantażu: podpisywać podyktowane warunki, albo miasto utonie w śmieciach.

    I tak już po raz kolejny.

    Po to, by wygrał kto ma wygrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj