Koronawirus: Co nas czeka?

3

Rozprzestrzenia się z szybkością rosnącą wykładniczo: na początku powoli, a później gwałtownie. To kwestia dni. Może tygodnia albo dwóch. Kiedy system opieki zdrowotnej zostanie przeciążony, wyczerpani pracownicy służby zdrowia nie będą w stanie pomóc wszystkim. Być może tak jak we Włoszech, będą musieli decydować, który z pacjentów dostanie tlen, a który umrze. Jedyne, co pozwoli tego uniknąć, to zachowanie dystansu między ludźmi. Oznacza to zatrzymanie jak największej liczby ludzi w domach, od teraz. (…)

Koronawirus to już pandemia. Tego nie da się wyeliminować. Możemy tylko zmniejszyć jego wpływ. Niektóre kraje służą tu przykładem. Najlepszym z nich jest Tajwan, który jest bardzo mocno połączony z Chinami, a na dzisiaj nadal ma mniej niż 50 przypadków.

Jeśli maksymalnie ograniczymy zakażenia, nasz system opieki zdrowotnej będzie w stanie zająć się poszczególnymi przypadkami znacznie lepiej, obniżając wskaźniki śmiertelności. A jeśli rozłożymy to w czasie, dojdziemy do punktu, w którym reszta społeczeństwa będzie mogła zostać zaszczepiona, eliminując całkowicie ryzyko. Zatem, naszym celem nie jest wyeliminowanie zakażeń wirusem. Jest nim opóźnienie tych zakażeń. Musimy spłaszczyć krzywą zachorowań tak aby ilość przypadków nie znalazła się powyżej możliwości służby zdrowia. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Jest taka propozycja aby Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaadaptować tymczasowo na szpitalny oddział zakaźny.Za propozycją przemawia między innymi fakt,że w Kobyłce i w przyległych gminach jest już po kilkanaście osób objętych kwarantanną.Stołówka obok mogłaby dostarczać posiłki a na przeciwko jest budynek hotelowy,który może służyć pracownikom służby zdrowia.

  2. Podobno dzieci na wsich mają sie uczyć przez internet.
    Ja sie pytam- przez który? Może ten dla sołectw???? Bo chciałem chrześniaka podłączyć do tego. I to podobno- działa.
    To może mi jakaś łajza , która podpisywała umowe na działanie tego projektu, i wypłaciła 3 000 000 zł za te instalacje, wskazać miejsce podłączenia?? To ja chłopaka podłącze.
    No, dalej , przekrętasy !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj