Żółte kartki od władz miasta

13

Były dwie podwyżki, a teraz będą jeszcze kary. Władze Wołomina zapowiedziały karanie mieszkańców, którzy nie segregują odpadów tak, jak zapisano w gminnym regulaminie. Ukarani czerwoną kartką zapłacą wielokrotność miesięcznej stawki podatku za śmieci.

Pracownicy miejskiej spółki MZO Wołomin podczas odbioru śmieci będą naklejać kartki z informacją o nieprawidłowości w segregacji. Żółta kartka to ostrzeżenie. Czerwona oznacza wszczęcie postępowania o naliczenie podwyższonej opłaty za odbiór śmieci.

Karanie rzecz jasna nie podoba się mieszkańcom, którzy zauważają, że w blokach niesprawiedliwie jest ponosić odpowiedzialność zbiorową za niechlujstwo sąsiada. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

13 KOMENTARZE

 1. W Polsce odpowiedzialność zbiorowa jest niezgodna z konstytucją. To nie obóz koncentracyjny. Elżbieta Szachrajka będzie miała następne pozwy. Głupia, ciemna nasza władza Wołomina

 2. A jaką kartke Pani burmistrz wystawi władzom za defraudacje 30 milionów złotych- naszych 30 milionów – bo taki jest koszt wiaty na ośmiu słupach , co ją Syfek z Riczim dzielnie wybudowali przy wysypisku ??? Zamiast karać podatników – niech władza zacznie sprawy zamiecione pod dywan – rozliczać. Bo puki co- wszyscy źli- ale nie ci co przy żłobie. Co z internetem dla sołectw za 3 miliony złotych?? Gdzie ta instalacja – w jeden dzień podpisana i odebrana?? Kto wydał decyzje na zwózke śmieci pod Mokrem w Radzyminie i co z trucicielem z Leśniakowizny???
  Co- nie wygodne pytania??? Tam szukajcie pieniędzy a nie – zamiatacie pod dywan naprawde ważne sprawy

 3. Wołomin to miasto absurdów. Na osiedlach będzie się karać mieszkańców za niechlujstwo 1 osoby, podczas gdy śmietnik należy do kilku bloków. Droga 634 wymaga przebudowy, bo jest niebezpieczna m.in. dla rowerzystów. Ale po co? Wystarczy ustawić patrol drogówki z suszarką. Co z tego, że w innych miastach mają już po 2 dwupasmówki do Warszawy. Wyborcy wołomińscy tego nie widzą i jak owce na rzeź zagłosują znów na tych samych… Lekką ręką zaciąga się kredyty na nietrafione inwestycje, ich spłata trwa latami, a szuka się pieniędzy w kieszeniach zwykłych ludzi. Nic dziwnego, że Wołomin się wyludnia…

 4. To mniej więcej tak: Urząd Gminy na Ogrodowej powinien dając dobry przykład mieszkańcom segregować śmieci…. Nieprawdaż? Czy więc spółka komunalna odbierająca śmieci w Wołominie będzie egzekwować kary za buteleczkę po wódeczce wrzuconą do kosza na zmieszane w gabinecie kierownika ds Nadzoru Właścicielskiego albo naczelnika kadr czy nawet punkcie obsługi klienta?. Czy wszyscy pracownicy urzędu uczciwie zrzucą się na karę?

 5. Odpowiedzialność zbiorowa jak za okupacji. Skończy się jeszcze większą ilością śmieci w lesie. Komu to służy?

  A Radwanowa niech nawet nie myśli o reelekcji. Ludzie jej zapamiętają i podwyżki i metody rodem z najgorszych totalitaryzmów.

 6. A miało być tak pięknie-własne wysypisko, własne MZO i co i g….. no. Ceny za odbiór drosze niż w innych gminach, śmieci są wrzucane do wody i jeszcze strach bo sąsiad wypił wódeczkę i wrzucił buteleczkę nie tam gdzie trzeba. Pani burmistrz, pani już dawno dostała już czerwoną kartkę, pani już dawno powinna zejść z boiska.

 7. Rikardo- to na Węgrów- razem z czołgiem ci go tam wyexpediował. Wogóle jak burmistrzem we wołminie może być ktoś , kto nie chodził do wołmina do zadnej podstawówki? A z rodziny – nie ma tu nawet zwierzaka??
  Młodzi- bierzcie miasto, nie oddawajcie go grzybom z kliki. Od 25 lat- to jezt jeden układ z którego i w którym- nikt nikogo za zaniedbania nie rozliczył

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj