Czas na decyzję

0

Poniedziałek 30 listopada br. z pewnością przejdzie do historii pisanej przez rządzących. Tego dnia rozpoczyna się kolejny etap tworzenia narodowej inwestycji, która jednym da pracę, a innym zmieni dotychczasowe warunki życia. Mowa o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Zaledwie przez grudzień trwać będzie II etap konsultacji społecznych, dotyczących projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji CPK wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko, a także wybór jednego z zaprezentowanych w marcu wariantów przebiegu tras i linii kolejowych.

Każdy z południowych przebiegów nakreślonych korytarzy komunikacyjnych prowadzi przez część terenów Powiatu Wołomińskiego, głęboko wchodząc w tereny zurbanizowane, naruszając Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego. Ich proponowany przebieg stoi w konflikcie z już istniejącymi gospodarstwami, budynkami prywatnymi mieszkańców i ogranicza możliwości rozwojowe tych terenów.

(…) Największy sprzeciw wobec pomysłu lokalizacji przebiegów – wariantów tras przez nasz powiat słychać było pośród mieszkańców Załubic Starych i Nowych, Łosie, Zawad, Zwierzyńca – gm. Radzymin, gmin Dąbrówka i Klembów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj