Wyższe stawki w Poświętnem

14

Podwyżka podatków nie ominie niestety mieszkańców gminy Poświętne. Kilka dni temu radni przyjęli uchwałę w sprawie określenia nowych wysokości podatku od nieruchomości.

Od stycznia najbardziej wzrośnie stawka podatku od budynków mieszkalnych – 0,65 zł od m2 powierzchni użytkowej. Wcześniej było to 0,30 zł. Sporą stawkę podatku nałożono również na grunty niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową,  usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli do dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego – 3,28 zł od 1m2 powierzchni (było 1,50 zł). (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

14 KOMENTARZE

 1. Panie wójcie i państwo radni, za co mamy płacić? Co z planem zagospodarowania dla centrum Poświętnego ? Czy można prowadzić ciężką działalność przemysłową w strefie mieszkalnej jak obecnie ma to miejsce w okolicach sklepu nr 1? Za co mamy płacić? Co z planami zagospodarowania z prawdziwego zdarzenia? Czy tak ma wyglądać gmina dla mieszkańców czy gmina dla biznesu?

 2. Sama prawda, ludzie żyją w hałasie, kurzu i spalinach. Jest niszczone ich zdrowie bo hałas jest zanieczyszczeniem środowiska i prowadzi do wielu poważnych chorób. Takich jak uszkodzenie słuchu, nadciśnienie tętnicze, negatywnie działa na układ nerwowy, powoduje zmęczenie, zaburzenia układu krążenia, może prowadzić do zawałów serca czy udarów mózgu, hałas osłabia koncentrację. Kto będzie wypłacał mieszkańcom odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu? Kto wydał pozwolenie na taką działalność w strefie zabudowy mieszkalnej??? To co w innych gminach jest nie do pomyślenia w naszej nie jest niczym nadzwyczajnym.

  • Niech żyje wójt!! Niech żyją radni!! Do tej pory mieliście fory w podatkach, to teraz trzeba oddać daninę z nawiązką. Koniec bumelowania!! P.s plan zagospodarowania był tylko w planie, ale plan uległ zmianie. 😉

   • Bardzo mi się podoba i radny Elsner uratuje szkoły przed reorganizacją, bo pieniądze pójdą na oświatę. Dobrze to przekalkulowali. Wólka i Turze pozostaną bez zmian. Radna Nagraba planuje zamach, ale raczej jej się to nie uda. Ciągle w zielone gramy….

 3. W tak ubogiej gminie w inwestycje i firmy nawet w mieszkańców powinno się obniżać podatki dla nowych firm i mieszkańców żeby przyciągnąć ich i czerpać zyski ale to za dużo myślenia chyba dla władz gminy nie umieją czerpać z rozwoju gmin sąsiednich np Strachówka Jadów Zabrodzie

 4. Wójt był na spotkaniu u nas ani słowem nic nie powiedział ze taka bieda i dokłada, ale ze to państwo tyle pieniędzy daje jak oni to robią i skąd im skapuje.

 5. Dobrze , ze każą płacić i podnoszą wszystkie opłaty. Wybraliście przecież!! to czego oczekujecie. Teraz nie narzekać tylko sięgać do swoich kieszeni jak najszybciej bo ich ręce tam już są.
  Kara musi być

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj