Powiat przegrywa z covidem

16

Spoglądając na mapę Mazowsza, a dokładnie powiatów sąsiadujących z pow. wołomińskim wyraźnie widać, że mocno odstajemy na tle reszty. Średnio na 10 tysięcy mieszkańców codziennie mamy ok. 5 zarażonych, w czasie gdy w sąsiednich powiatach współczynnik ten wynosi 0, 1, 2 lub 3.

Tylko w piątek w powiecie wołomińskim odnotowano 121 nowych zakażeń i 2 zgony. W tym dniu powiat wyszkowski miał 42 zakażenia i zero zgonów, podobnie powiat wyszkowski – 42 chorych, węgrowski – 4, miński – 16, pułtuski – 18, a legionowski – 58 nowych chorych. Tego dnia gorzej niż u nas było tylko w powiecie piaseczyńskim i w Warszawie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Dziś u nas tragedia… w jeden dzień 189 chorych czyli prawie 8 na 10 tys.mieszkańców. Jesteśmy w czołówce 🙁

  • Nie chorych tylko wyniki dodatnie te testy są do d.
   Trzeba żyć normalnie. Ja tak żyje jak by tej pseldo epidemii nie było

   • No i właśnie między innymi przez takich mądrali jak ty będziemy się męczyć kolejny rok z tym świństwem.

 2. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczyna się trzecia fala pandemii, a także coraz większe zniechęcenie personelu medycznego spowodowane pracą po godzinach to może być niefajnie. Do tego dochodzi duża aktywność ruchów antycovidowych i problemy z dostawami szczepionki.

  • Gdyby nie pandemia byś powiedziała no mam grypę :). No mnie kurcze od roku nie chce złapać mimo nieprzestrzegania przeze mnie obostrzeń

   • Dokładnie tak powiedział chłopisko z mojej rodziny. Dwa tygodnie póżniej leżał w szpitalu zabrany z domu w stanie krytycznym, a 3 tygodnie później odbył się jego pogrzeb. Tez kozakował i jego żona i dzieci, już dorosłe spacerowali ostentacyjnie bez masek i powtarzali „Ja nie wierzę w żaden COVID”. Teraz płaczą po tacie. Szkoda faceta ale niestety tak to się kończy.

 3. Grupa ma takie same objawy. Ale ten wirus jest selektywny:-) tylko wybranych atakuje. Chodźcie dalej w tych kagańcach niewolnicy

 4. Pierwsze przypadki covid były brane za zapalenie płuc. Dopiero powikłania, które są inne, wzbudziły zainteresowanie i rozpoczęcie badań naukowych.
  Wolę maskę niż właśnie te powikłania – m.in. cukrzycę, utratę smaku, węchu itd. Ale to jest mój wybór i nie czuję się zniewolony.

 5. A cóż dziwnego skoro kościoły pełne ludzi. Zero dystansu kto przyjdzie ten zostaje bo kasa jest najważniejsza. Tam ano sanepid ani policja ani straż miejska nie zagląda
  I jeszcze komunia do ust i plucie w konfesjonale bo przecież nie dezynfekują po każdej spowiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj