Walka o rondo

1
dav

Władze Zielonki chcą by na skrzyżowaniu ulic: Marecka, Kościuszki i Jagiełłowicza powstało rondo. Starostwo powiatowe – do którego należy ul. Marecka – podchodzi na razie do sprawy z dystansem.

Jak przekonują władze Zielonki, po przeprowadzonej analizie, która miała wskazać rozwiązanie najlepsze dla tego skrzyżowania, należy zmierzać w kierunku budowy ronda. – Po analizie stwierdziliśmy, że rondo jest możliwe do realizacji, przeanalizowaliśmy też jakiej wielkości może być to rondo. Najmniej gruntów zabralibyśmy do realizacji ronda o wewnętrznej średnicy 10 m. Odległość od następnego ronda też na to pozwala. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Analizowaliśmy sygnalizację świetlną, ale jest niewskazana ze względu na sąsiednią sygnalizację przy przejściu prowadzącym do kościoła – argumentował na czwartkowej sesji wiceburmistrz Zielonki. Jak dodał, rondo byłoby najlepszym rozwiązaniem, bo pomogłoby się włączyć do ruchu kierowcom z ul. Kościuszki. Budowa ronda spowoduje zajęcie dwóch przylegających nieruchomości. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny bez sensu pomysł władz Zielonki. Jakby w tym mieście nie było ważniejszych problemów i inwestycji do zrobienia. Nie zauważyłem żadnych problemów z wyjazdem z ul Kościuszki jeżdżąc tam codziennie. Elokwentny wiceburmistrz chce zabłysnąć kolejnym świetnym pomysłem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj