Ruszyła budowa tunelu

Ruszyła budowa tunelu

Piątek 23 lipca 2021 r. to dla Zielonki historyczna chwila. Dokładnie o godz. 9.00 wprowadzono na budowę wykonawcę II tunelu pod torami kolejowymi w ul. Inżynierskiej. Jeśli więc wszystko pójdzie dobrze, za rok we wrześniu kierowcy przestaną się tłoczyć pod torami w ul. Kolejowej.

Wprowadzenie wykonawcy odbyło się bardzo uroczyście – na miejscu pojawili się zarówno przedstawiciele inwestora – z PKP Polskie Koleje Państwowe S.A., jak i władze miasta Zielonka. Radość widoczna była zwłaszcza na twarzach włodarzy Zielonki, bo przecież drugi tunel pod torami kolejowymi to ogromna ulga dla każdego miasta.

Przeprawa w ul. Inżynierskiej ma być jeszcze wygodniejsza od tej w ul. Kolejowej, ponieważ będzie szersza, z wyodrębnioną ścieżką rowerową oraz chodnikiem. Dzięki interwencji burmistrza Kamila Iwandowskiego, tunel będzie miał 3,5 m wysokości, co uniemożliwi przejazd dużych samochodów ciężarowych i tirów.

W ramach prac, w pierwszej kolejności powstanie tunel pod linią kolejową – połączy on ul. Inżynierską i Leśną. Zaplanowana jest również budowa przejazdu nad ulicą Kolejową (nad aktualnie jedynym tunelem pod torami) oraz budowa odcinka dróg ulic Kolejowej, Inżynierskiej i Słowackiego. Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami: Piastowską, Staszica i Literacką. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. Mieszkaniec

    Nie chcę robić remontów pozostałych ulic. Gdyby tedy jeździły ciężarówki to rozniosły by istniejące drogi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *