Dotacje nie są zagrożone?

6

Powrócił temat Samorządowej Karty Praw Rodzin, która w październiku 2019 r. została przyjęta przez Radę Miasta Kobyłka. Czy przez kontrowersyjną uchwałę miasto może mieć problem z otrzymaniem dotacji unijnych?

O to czy tzw. uchwała anty LGBT nadal obowiązuje w Kobyłce zapytał jeden z mieszkańców podczas sierpniowej sesji rady. – Czy uchwała ta była zaskarżona i może unieważniona? Jeżeli ta uchwała nadal formalnie obowiązuje, to jaki może mieć wpływ na pozyskiwanie przez miasto środków pomocowych Unii Europejskiej, Funduszy Norweskich i jakich dopłat z tych źródeł możemy oczekiwać w najbliższych latach? Jakie inwestycje musiałyby zostać zatrzymane jeżeli dotacje unijne i pozaunijne zostałyby wstrzymane? Czy nasze miasto ma już sygnały zagrożenia tych inwestycji? – pytał mieszkaniec.

Uchwała dalej obowiązuje. Pismem z dnia 3 marca br. burmistrz miasta Kobyłka zwróciła się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie zgodności tej uchwały z prawem polskim i europejskim. – W odpowiedzi Rzecznik Praw Obywatelskich wskazał na elementy tego dokumentu, które mogą budzić obawy i wątpliwości na gruncie jego stosowania, a w szczególności posłużenie się wieloma sformułowaniami o charakterze ogólnikowym i niejasnym. Może to doprowadzić do bezprawnego różnicowania dostępu organizacji do sfinansowania ich działania, a także rodzić niebezpieczeństwo ograniczenia skuteczności działania gminnych instytucji, wspierających ochronę przed przemocą. Wątpliwości rzecznika budzi także sposób rozumienia instytucji rodziny zaproponowany w karcie.(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Jeśli nie będziemy przeciwstawiać się Sodomie, to za kilka lat połknie ona nas, tak jak to się stało z Europą. Ci ludzie tylko czekają, kiedy osłabimy nacisk, aby przesunąć się jeszcze dalej. Każda akcja – to jest test naszej siły. Apelujemy do wszystkich, aby stanęli w miarę swoich sił do walki z nami.
    Sodoma nie przejdzie!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj