Nowy rok, nowe wydatki na inwestycje w gminach

0

W aktualnym numerze Wieści Podwarszawskich piszemy m.in. o inwestycjach czekających na realizację w 2022 roku w gminach naszego powiatu.

Wołomin. Bez większych dyskusji

Skrojony na miarę możliwości Wołomina – tak w skrócie radni oceniali zaprezentowany im projekt budżetu gminy Wołomin na 2022 r. Mimo iż niektórzy mieli obawy co do wysokości deficytu, to ostatecznie przyszłoroczny budżet został przyjęty jednogłośnie.

– Wszystkie dobre programy i inwestycje będziemy wspierać, bo tu chodzi o dobro Wołomina. Każdemu radnemu na tym zależy. Jeśli będą zakusy żeby coś złego zrobić, będziemy negować, rozmawiać – to jest normalne. Budżet jest taki a nie inny i każda złotówka się liczy – ocenił na sesji radny Bogdan Sawicki.

– Mnie też niepokoi ten deficyt. Zawsze niepokojące jest jak się kredytuje jakieś inwestycje, bo trzeba mieć z tyłu głowy świadomość, że to trzeba będzie spłacić. Pan radny Andrzej Fuśnik powiedział, że rozwój w przyszłych latach może być ograniczony przez konieczność spłaty deficytu. Tak, ale dzięki temu, że teraz zaciągamy deficyt, ten rozwój w przyszłych latach może być większy. Może się rozwijać, bo te pieniądze idą na inwestycje, na poprawę infrastruktury, na poprawę jakości życia, która może skutkować zwiększeniem liczby mieszkańców itd. – stwierdził radny Karol Cudny.

Wśród zaplanowanych na 2022 r. inwestycji znalazły się m.in.: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj