Marki pozostają „przy wodzie”

0

Kilka dni temu władze miasta Marki zapowiadały, że postarają się zrobić wszystko, by przy obliczaniu stawki za wywóz śmieci utrzymać „system od wody”. Tak się stało – już dziś oficjalnie wiadomo, że Marki pozostają przy systemie opłat od zużycia wody i nie zmieniają stawki, wynoszącej 11,22 zł za metr sześcienny.

Decyzję podjęto na poniedziałkowej sesji rady miasta. Należało ją zorganizować w trybie nadzwyczajnym, ponieważ Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie uchyliła październikowe uchwały rady w tej sprawie. – Warto zauważyć, że w myśl obowiązujących przepisów prawa, to wyłącznie do kompetencji Rady Miasta pozostaje określenie sposobu ustalenia ilości zużytej wody na potrzeby ustalania wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, co zostało uczynione w uchylonej uchwale – zaznaczył Marcin Skrzecz, naczelnik wydziału ochrony środowiska.

Najważniejszą zmianą, podjętą przez radnych, jest odejście od zakwestionowanego przez RIO rozwiązania „minimum 81-dniowego” (dającego wybór mieszkańcowi co do 81-dniowego okresu zużycia wody, na podstawie którego była obliczana stawka). Zamiast tego w uchwale jest mowa o wybranych przez właściciela… (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj