Nowy pomysł na szpital

3
Dyrekcja wołomińskiego szpitala przedstawiła właśnie program naprawczy placówki na lata 2021 – 2023. Pomysły na rozwój szpitala, zaprezentowane oficjalnie radnym powiatu kilka dni temu, są bardzo interesujące. Oto niektóre z nich. Program naprawczy zobowiązany jest przedłożyć jednostce, której podlega (w tym wypadku Starostwu Powiatowemu), kierownik samodzielnego zakładu opieki zdrowotnej, jeśli jednostka przyniosła straty finansowe. Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie w 2020 roku zamknął się taką stratą w wysokości netto (-) 4.048.721,04 zł. Jak przyznał w czasie ostatniej sesji rady powiatu dyrektor wołomińskiego szpitala Grzegorz Krycki, dużą nadzieję pokłada w trwającej właśnie rozbudowie. Dzięki niej placówka uruchomi dodatkowe poradnie, nowe usługi wygenerują kontrakty, a teprzyniosą dodatkowe przychody dla szpitala. Pozwolą one m.in. pokryć koszty
obsługi i utrzymania nowych powierzchni. – My jako chyba pierwsi, jako pierwszy zarząd tego szpitala, pochyliliśmy się nad strukturą udzielania świadczeń zdrowotnych naszego szpitala. Muszę państwu powiedzieć: odkryliśmy, że od wielu lat szpital w Wołominie nie bilansuje się, między innymi dlatego, że ma złą strukturę udzielania świadczeń medycznych. Porównaliśmy
pewne wskaźniki ilości udzielanych świadczeń, jakich świadczeń udzielaliśmy w naszym szpitalu i jakie są w szpitalach z którymi staraliśmy się porównywać, a porównaliśmy się tylko ze szpitalami o drugim stopniu referencyjności, czyli podobnej strukturze udzielania świadczeń (m.in. szpital w Grodzisku Maz.). I szanowni państwo, identyczna w zasadzie liczba świadczeń udzielonych w ciągu 2020 i 2019 r., a zupełnie inna struktura marży na pacjenta, czyli tzw. dochodu. W naszym szpitalu jest to kwota 3-3,6 tys. zł, w szpitalu w Grodzisku to 7200. Czyli 100 proc. większa marża dochodowa na pacjencie. Zastanawialiśmy się z czego to wynika i porównaliśmy sobie strukturę świadczeń wykonywanych w innych szpitalach. Co się okazuje, nasz szpital w 70-80 proc. realizuje tzw. procedury podstawowe, a tamte szpitale w tych samych procentach realizują procedury średnie i wysokie. To się wiąże z przychodem większym i podobnymi kosztami utrzymania szpitala. Co ważne, ta struktura musi być w naszym szpitalu diametralnie zmieniona. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Już widzę jak do obecnego dyrektora wykwalifikowani fachowcy walą oknami i drzwiami.
    Póki co nie potrafił utrzymać nawet tych których już miał przez swoje kosmiczne pomysły. Trza było lepiej zostać w tym Gromie i dalej być gaciowym.

  2. Jako pierwsi, w rozumieniu zarządu szpitala pochylili się nad strukturą świadczeń… Chwała im za to, ale czy zarząd w tym składzie osobowym funkcjonuje od trzech miesięcy? Wydaje mi się, że trochę dłużej, więc obecne samozachwyty i prawie samouwielbienie świadczą o braku kwalifikacji do pełnienia powierzonej funkcji. Jestem w stanie zrozumieć, że pochylenie głowy w sytuacji sporego awansu mogło być odebrane jako niekomfortowe i niestosowne w zaistniałych okolicznościach, ale takie postrzeganie wykonywania obowiązków świadczy o niedojrzałości uszczęśliwionych stanowiskiem.

  3. Skoro już tak się pochylają to by zweryfikowali jak duzo pacjentów wychodzi z tego szpital żywymi, a jak duzo nie. Przez brak kadry, sprzętu i niekompetencję. Ja z niczym zagrażającym życiu tu nie przyjdę woli własnej woli napewno. Było wielu dobrych cenionych lekarzy, ale już ich nie ma. Teraz nawet szpital nazwisk lekarzy nie podaje bo pewnie nie nadążyli robić aktualizacji strony. Dodatkowo SOar i NPL to jakaś porażka. I Krakowska upatrując choroby w bluscze w czaszki! Nie wiem po co oni rozbudowują ten szpital, jak jedyne cła należałaby z nim zrobić to to w cholerę zburzyć a dyrekcję wysłać w kosmos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj