Długo wyczekiwana inwestycja

2

W Kobyłce podpisano umowę na budowę ulicy Rataja na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Husarii. Ta inwestycja będzie realizowana przy wsparciu finansowym z programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. O konieczności wykonania tego zadania rozmawiano wcześniej podczas sesji rady miejskiej. Wtedy również zamartwiano się o kwestie finansowe.

– Pierwotnie na budowę ul. Rataja na ten rok mieliśmy zabezpieczone 6 mln 300 tys. zł. Teraz wartość tego zadania to 12 mln 800 tys. zł. To zadanie w całości, jeżeli chodzi o finansowanie, przesuwamy na rok 2023 r. Padła odpowiedź, że realizacja będzie w tym roku, ale finansowanie w 2023 r., tak? Oprócz zaliczki w wysokości 5 proc. Czyli o 100 proc. więcej jest to finansowane. Czy w ramach tych 12 mln 800 tys. jest tylko budowa ul. Rataja, czy w ramach Polskiego Ładu wniosek dotyczył też ul. Poprzecznej? Usłyszeliśmy też, że ewentualnie w ramach tej kwoty są zadania uzupełniające typu ul. Witosa. Proszę o potwierdzenie i na co jest konkretnie te 12 mln 800 tys.? – pytał radny Piotr Grubek.

– W budżecie jest to ul. Rataja. Nie ma tam ul. Poprzecznej. Przewidujemy również w tej kwocie środki na zrobienie odcinka ul. Witosa od Rataja do Dąbrowskiego i jeszcze jedną ulicę bez nazwy – wyjaśnił Paweł Dylewski, kierownik wydziału inwestycji.

– Po raz kolejny kosztem budżetu 2023 przesuwamy zadania. Robimy to od początku kadencji. Nie mówię żeby tej ulicy nie robić, jest ona potrzebna, ale weźcie państwo pod uwagę, że 6 mln zł w 2023 r. właśnie już rezerwujemy – dodał radny Grubek.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj