Czy zlikwidują parking?

24

Wołomin ostatecznie przegrał ze Społem wieloletnią batalię o znajdujący się w centrum miasta teren po dawnym markecie Globi. Co teraz stanie się z atrakcyjną działką, która na razie nadal służy mieszkańcom za parking?

Przypomnijmy, że sprawa sądowa o prawa do terenu od lat toczyła się pomiędzy miastem a PSS Społem. W 2008 r., czyli w chwili pożaru marketu przy ul. Wileńskiej, obie strony uznawały swoje prawo do tego terenu. 16 listopada 2020 r. przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie z powództwa Społem PSS w Wołominie o zobowiązanie do złożenia oświadczenia woli. Przedmiotowy wyrok został zaskarżony apelacją gminy Wołomin i sprawa znalazła się w postępowaniu międzyinstacyjnym, trafiła do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Wyrok  nie był korzystny dla Wołomina. Przyszłością tego terenu martwiono się podczas ostatniej sesji rady miasta.

– Na komisji rozmawialiśmy na temat tego przegranego procesu po terenie Globi i przypominam sobie, że my żeśmy taką intencję w uchwale dali pani burmistrz w sprawie ugody tego terenu. Czy takie rozmowy w ogóle były prowadzone w tym temacie? Czy Społem podjęło ten temat ugody, czy to było zaniechane? – dopytywał radny Bogdan Sawicki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

24 KOMENTARZE

 1. … Jak tak mozna, przecie za te sądy Pani walczyła i znicze były… I znów kij w szprychy temu dobrze naoliwionemu mechanizmowi pozytywnych urzedujacych…. Tak by se pewno działkę sprzedali, uzupełnili budżecik, powydawało by sie na jeszcze kilka ławeczek i dzwonów czybtego typu ważne „infrastrukturakne” pomysły a tu guzik… Znów nieudane. Społem górą. Ciekawe rzeczywiście czy podjęła Pani te rozmowy o ugodzie czy dumnie było nie? I dlaczego sie nie udało?

 2. Trzeba się było pokazać że coś pozytywny robi. Teraz wychodzi że wszyscy są przeciwko.
  Wracając do dni Wołomina, skoro miasto załatwia dzieciom dmuchane,to płaci za ich wynajęcie. To czemu pobierali jeszcze opłaty za każde 5 minut?

 3. Parking to była dobra rzecz sądząc po obłożeniu. No co by nie gadać za Ryśka to zrobiono i służyło lata mimo sprawy w sądzie. Nawet taki nieformalny byl ok. A teraz społem se to wszystko sprzeda i hm może nadal parking będzie na razie na chwilę tylko pewno odpłatny… Może radni i szefostwo zrzeknie się diet swoich aby bylo coś dla ludzi? Ano właśnie co z tymi rozmowami o ugodzie? Cos było? Ustalenia?

 4. I skąd teraz będą wyruszać rodzinne wycieczki na kawkę do licznych kawiarenek na patelniil? Czy likwidacja miejsc parkingowych przy Placu 3 Maja nadal aktualna?

 5. Tak bylo kiedyś, ze dla dzieci.. Bo ktoś dbal chciał. . Podejrzewam ze dmuchancow nie wynajęło miasto tylko użyczylio teren i jeszxze wzięto za to użyczenie i monopol kase. Nie wiem czy tak, tak to bywa. Może jakiś pozytywny radny wylumaczy? A ze na festynie nic praktycznie dla dzieci, tylko leżaki dla swego zadowolenia, jak sie wydaje bo słuchało tego ile może 20 osób.. Zresztą festyny nje sa od tego, od tego sa inbe imprezy ake te trza umieć i mieć coś do powiedzenia. Nkev wiem, nue znam sue, jak uraziłem to sortry. Dszukam wyjaśniien.. . To gosciu od dmuchancow zarobił pewno krocie bo ludxi full tylko skąd te ceny, 100 % chyba wyższe niz .. Wolna gospodarka.. Co ciekawe w Kobylce było taniej dużo.

 6. O jej rzeczywiście.. Zaniknie centrum życia Wołomina, Mazowsza…idźmy dalej.. Wolomin bedzue pusty popołudniami.. Hm czy tylko bardziej pusty może byc? Tu przecie nic nue ma. Ja mam pomysł – przecie wszystkie tparkingi w tak doskonale skomunikowanej gminie to do likwidacji. Tylko tutaj? Ekowolomon na 1100. Do Brukseli ktoś z tym pojedzie i zaistnieje. Zlikwidujmy wszytko.. Jest taki urząd przy ogrodowej, tam by mogło kilku uchodźcow zamieszkać a pozytywni radni zrzekli by się swoich zbyt wysokich diet na ich rzecz. Pożytek by byl :))

 7. To taka lokalna atrakcja agropiesoturystyczna:)) tylko gdzie te służby sprzątające? Gdxue? aaaa może ze nie ma wc publicznego? Jedyne takie miasto po obu stronach wisly.. A nie Jest tu – na miarę 22 wieku – elektronicxny za kupe kasy.. nieczynny od zawsze 🙂 ja bym kierowała wszystkich z tzw potrzebą na Ogrodowa, korytarz, pierwsze piętro.. Może wtedy „poczują wolę ludu :)żartuję.. no naprawdę nic smesznego w tym.. Trza trzymać po prostu 😉

 8. Bez tego parkingu, dzikiego ale zawsze będzie istny Armagedon. Przecież te samochody gdzieś będą musiały zaparkować. Przecież te parkingi od strony Laskowej i wzdłuż Żelaznej są mocno niewystarczające. Może na tej patelni parkować? Albo pod urzędem miasta? Niech miasto wreszcie pokaże że ma cohones, kupi tę działkę i postawi poziomowy parking z prawdziwego zdarzenia!!! Jak w Pruszkowie. A nie parczki kieszonkowe na każdym rogu sadzi dla miejscowej żulerni. Pozytywny Wołomin = Czysta propaganda wątpliwego sukcesu.

 9. Cohones urzędu miasta? A to dobre, toż to oksymoron. W tym mieście nie liczy się proza życia, po huk komuś drogi, parkingi i kanalizacja. Koncerciki, piesiaczki, dzwoneczki, muralki i inne pierdy, to się liczy, na tym się zbija kapitał.

 10. Widzisz to sie liczy, jakbyś zapytał na spokojnie każdy tak powie, tylko nukt nie pyta tak, tylko ktoś komuś zrobił taki mętlik, przekonał ze nic im nam tak naprawdę sie normalnego nie należy, ze wróżka Rydwanelka to best of de best samo dobro latające i ze ona jest najwazniejsza a reszta to błoto. Czekam na super mural z Ele w postaci bóstwa, pozytywny pomnik zbiorowy w centrum, może kilka, może znaczki pocztowe z pozytywnymi, z wice burmistrzami też w jakieś poetyckej konwencji ale z twarzami, zeby mozna bylo poznać kto i jak , tuż obok dzwonu który zmieni imie, na honorowe obywatelstwo, moze nawet trynidad Tobago i wywyższenie nad komin elektrociepłowni.. ale nie zapominajcie o ekipie, o radnych, przewodniczących.. Ich trza tez na te pomniki.. Smutne i tyle.

 11. nareszczie powstanie w tej dziurze nowe cemntrum handlowe i wreszcie wierzowiec a jak gmina chce to możeo wyj=najmowac od społem ale najpierw niech zapłaci radwan odszkodowanie spolem za bezpłatne i złodziejskie uzytkowanie terenu przez gmine

 12. Co do parkingu- niech gminne osły pojadą do Legionowa, Pruszkowa- i zobaczą jak wygląda profesjonalny legalny wielopoziomowy parking dla aut przy stacji PKP.
  Aaaaaaa- nie da sie- mając w ręku bilet ZTM- NIE WYJADĄ Z ZASZCZANKA !!!!!!
  Buahahahahaha ———> 619 miejsce
  I wszystko jasne !!!
  Zrobili parking na Laskowej a 30% aut gnije w trawobłocie. Ale za ekranami osłaniającymi tory- już tego nie widać !!!!

 13. Mark opowiadasz jakby o dalekim zamorzu czy Japonii…. Niech zrobią tu choć zwykly parking na potrzebne ilosciowo miejca, dla ludzi, normalny, na miarę pomnika psa, na miarę możliwości… Ale i to jest chyba ponad siły ich jak sie zna tylko potrzeby własnych 4 liter.. Moim zdanien tylko nie wiem bo może wizualizacje już są i wszystko wiedzą tylko nie mówią .. Ech.. Przykre to.. Nje używam słowa pozytywni bo wkrótce może zmienia szyld zeby nie byc kojarzonym z tymi podzwonnymi sukcesami

 14. Potrzebny wam naprawdę parking? Przecież możecie zaparkować w Pruszkowie. Sport to zdrowie, a Wołomin jest ekopozytywny. Pszczoły wam powinny wystarczyć, o, albo psy.
  Kaźmierz, patrz, Witia wierzchem jadzie.
  Nie może być, na psie?

 15. Pszczoły, te karmione muszą mieć ten ogród superowy rosnący kwiecisty przez większą część roku .. A i to leży.. Racxej. Nawet tu. Proste a skomplikowane tutaj. Może jakby ludzie zaczęli parkować i drzeć diesle pod ich domami to by się zastanowili. Może.. No..nie wiem jak i czy się da przemówić

 16. Poprostu- ci co na 6.00- parkują pod urzędem miasta. Nie pod sądem- tylko pod urzędem.
  Kiedyś zaparkowałem pod sądem: ale chyba musiałem zająć miejsce jakiejś poważnej ogrodowej damesy – przynajmniej po licełum załocznym- czyli – szycha. Bo nie dość że ten dziad ci tam kosił- obesrał mi tradą całe auto- i to niejednokrotnie, ale że myjnia jest- to nie zraziłem sie jego uczynkiem- to jeszcze wymalowali mi kluczem na masce uśmieszek- tak dla wesołości. Ledwo to spolerowałem.
  Tacy mili ludzie w sądzie albo urzędzie.
  Ale czynili to z premedytacją- to pewne- bo za każdym razem gdy dziad kosił- osrywał mi zieloną papką toyote.
  Pewnie ta panna z wypaczonym rozumkiem albo tą wolną przestrzenią na obrok i kartofle nad uszami- miała niezły polew.
  Takie miasto!!! Ale trzeba ich uczyć- to pewne.

 17. A to dobre, bo urzędnicy decyzją burmistrz dostają mandaty za parkowanie pod urzędem i zajmują miejsca na parkingach pod okolicznymi sklepami. Coś te Smart city wykłada się już nawet na poziomie parkingów, i to wcale nie mobilnych.

 18. urzedasy se parkuja przed urzedem bo maja zarezerwowane miejsca dla elity, a reszta z tyłu lub z boku, jak kiedys prawniczce zarysowali samochód to radwan i stra pól dnia stali przed parkingiem na tasme z kamery , taka to prywata dla siebie tylko chapac

 19. a pieski ze strazy miejskiej tylko na skininienie radwan, przebierają się w piwnicy urzedu kobiety i meżczyżni razem w jednym pomieszczeniu kopuluja a jaki tam smród

 20. Centrum przesiadkowe to nazwa na wyrost. Ciekawi mnie gdzie będą parkować interesanci starostwa w nowej lokalizacji, gdzie ma być teraz przeniesiona obsługa klientów powiatu.
  może na parkingu Kobyłki ciągnącym się wzdłuż torów aż do Sosnówki.

 21. 10 miejsc ma wykupione prywaciarz co „naprawia” vokvo. Chyba ich tam z 10 stoji. Non stop. 10 na miejskim parkingu 3 w garażu- w życiu bym do dziada nawet rowera nie oddał…

 22. In this article understand the most important thing, the item will give you a keyword rich link a great useful website page, Just follow and click the link below and enjoy our everyday promo’s and big events!!

 23. In this article understand the most important thing, the item will give you a keyword rich link a great useful website page, Just follow and click the link below and enjoy our everyday promo’s and big events!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj