Przeniosą studnię w Ciemnem

9

Władze Radzymina zleciły sporządzenie projektu, który zakłada przeniesienie studni w Ciemnem do zupełnie nowej lokalizacji i tym samym – jej likwidację. W czasie ostatniego zebrania wiejskiego zdecydowano o przeznaczeniu funduszy sołeckich na budowę w tym miejscu skweru.

Ujęcie wody w Ciemnem to pobierana z głębokości ok. 46 metrów woda głębinowa, 4-to rzędowa. Jak powiedział Wieściom burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: – Z tej studni od lat korzystają mieszkańcy Ciemnego, okolicznych miejscowości, a nawet Warszawy. Faktem jest, że woda ta jest po prostu smaczna, dlatego cieszy się uznaniem. Mieszkańcy Ciemnego jednak od lat zgłaszają uwagi (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

9 KOMENTARZE

  1. Kto będzie korzystał ze skweru prz ruchliwej drodze ? Chyba że w celu wdychania spalin. To jest jawna niegospodarność i marnotrawstwo.
    Zniszczą to czego sami nie budowali. Tyle tylko potrafią. Może tam postawią kapliucę.

    • Pani Heleno ma pani rację > komuś przeszkadza żródło dla ludzi . Po co ma być pożytek dla okolicy i ludzi którzy tam przyjeżdzają . To jest ” skurwysyństwo ” zrobić coś takiego ludziom > po wode do zródła przychodzą ludzie chorzy ponieważ jest to najlepsza woda w okolicy . Sama korzystam dość długo z poboru wody .Ja osobiście nie zgadzam się z takim postanowieniem bo ktoś ma widzi-misie !!!!!!! Kiedy COŚ bedzie dla ludzi !!!!!! pytam się a nie ODWROTNIE . UWAŻAM ŻE LUDZIE -NARÓD POWINNI PISAĆ PETYCJĘ W ZWIĄZKU Z WODĄ W CIEMNYM !!!!

  2. Skwer? 50 metrów dalej jest las. Tam wszędzie obok są lasy i łąki. No ale przecież wiadomo, że najlepsze miejsce w całej wsi na skwer jest tam, gdzie akurat jest studnia.

  3. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o 6 instytucji i decyzję mieszkańców
    Miś jest, mózgu brak…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj