Spór o ujęcie wody w Ciemnem

0

Jak to zwykle bywa przy tego typu decyzjach, jedna strona świętuje, a druga jest zawiedziona. Nie inaczej jest w przypadku zamiarów przeniesienia ujęcia wody w Ciemnem (gm. Radzymin), które od lat cieszy się nieustającym powodzeniem wśród mieszkańców gminy i nie tylko. Użytkownicy studni przy szkole chwalą ją za smak wody oraz darmową możliwość napełniania niezliczonej ilości baniaków. Za to okoliczni mieszkańcy mają już dość ciągłych pielgrzymek do wodopoju i blokowania szkolnego parkingu.

Informację o zamiarach władz Radzymina jako pierwsza podała redakcja Wieści. Artykuł wzbudził sensację, ponieważ większość osób korzystających z ujęcia wody nie miała pojęcia, że być może robi to po raz ostatni. Temat wzbudził też szeroką dyskusję na sesji rady miasta. Głos w sprawie ujęcia wody w Ciemnem jako pierwsza zabrała radna Agnieszka Kacprzak, która poinformowała, że mieszkańcy oraz przyjezdni są zaniepokojeni wizją zamknięcia ujęcia. Traktują go bowiem jako dobro gminne. Kończąc wystąpienie radna zapytała, czy odbyły się w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Odpowiadając burmistrz wyjaśnił, że gmina nie planuje całkowicie likwidować ujęcia wody, a jedynie przenieść je w inne miejsce.- Prawo jednych mieszkańców nie może uprzykrzać życia innym mieszkańcom. Decyzja zapadła na jednoznaczny wniosek mieszkańców Ciemnego. Ujęcie pod szkołą nie jest przez nich mile widziane i przyznam szczerze, że gdyby tylko przybysze z innych gmin z tego ujęcia korzystali to powiem wprost: nie interesują mieszkańcy gminy Radzymin – i wtedy to ujęcie byłoby zlikwidowane, ale z uwagi na to, że mieszkańcy gminy Radzymin również z niego korzystają, dlatego będzie ono przeniesione. W miejsce takie, w którym z jednej strony będzie można korzystać z dobrej jakości wody, a z drugiej nie będzie uprzykrzało życia osobom odwiedzającym szkołę. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj