Ile kosztuje aparat na zęby?

0
Dentysta Ortodonta Wołomin

Aparat na zęby to marzenie wielu osób, które zmagają się z najróżniejszymi wadami zgryzu. Dzięki niemu mogą zyskać piękny uśmiech i pozbyć się kompleksów. Ostateczna cena aparatu na zęby zależy od wielu czynników. Podstawą jest oczywiście typ aparatu na który zdecyduje się pacjent. W tym artykule dowiesz się wszystkich szczegółów włącznie z całościowym szacunkowym kosztem całego leczenia ortodontycznego.

Co należy brać pod uwagę przy wyborze aparatu na zęby?

Leczenie ortodontyczne to duży wydatek, jednak gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty. Koszt tej niewątpliwej przyjemności wraz z kosztami wizyt u specjalisty może wynieść nawet 12-15 tys. złotych. Ile faktycznie kosztuje aparat ortodontyczny?

Czynniki które należy brać pod uwagę szacując łączny koszt aparatu na zęby to:

  • rodzaj wady zgryzu
  • typ aparatu
  • obszar korekty
  • czas leczenia u ortodonty.

Wśród aparatów ortodontycznych wyróżniamy: aparaty stałe i ruchome. Aparaty ruchome mają zastosowanie głównie w przypadku dzieci. Aparaty stałe mogą być wykonane z metalu, kryształu, porcelany lub kompozytu. Ważne jest także to, czy aparat zakładany jest na jeden, czy na oba łuki zębowe. Z reguły jednak specjaliści zalecają korektę obydwu łuków zębowych.

Średnia długość leczenia ortodontycznego wynosi 2 lata. Wizyty muszą odbywać się średnio co miesiąc lub co dwa miesiące w przypadku wyboru aparatu samoligaturującego Damon. Na cenę wpływa także ewentualne skrócenie lub wydłużenie okresu leczenia.

Koszt aparatu na zęby

Stały aparat ortodontyczny na zęby, który z reguły noszą dorośli jest najskuteczniejszy, ale również najdroższy. Jego koszt oscyluje w granicach od 1600 zł do nawet 3 tysięcy złotych za 1 łuk.

Koszt leczenia wad zgryzu u specjalisty:

  • konsultacja – 100 złotych,
  • pobranie wycisków do modeli diagnostycznych – 150 zł,
  • zdjęcia RTG – pantomogram + cefalometria- 150 zł
  • plan leczenia- 150 zł
  • comiesięczne wizyty kontrolne – od 50 do 350 zł za jedną wizytę
  • zdjęcie aparatów,  płytki retencyjne i retainer stały – od 800 do 2000 zł.

Warto nadmienić, że to ortodonta podejmuje decyzję o tym jaki aparat zostanie założony. Jest to zależne od wad zgryzu, które występują u pacjenta. Natomiast on sam może wybrać materiał z którego został wykonany.

Reasumując koszt leczenia może wynosić od 6 do nawet 12-15 tys. złotych.

Pamiętaj, że nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do wielu chorób i zaburzeń w obrębie szczęki, żuchwy, jamy ustnej, a nawet całej twarzy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji o leczeniu ortodontycznym. Pamiętaj, że pierwszy krok po pięknego uśmiechu i zdrowia to konsultacja u specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj