Taki raj na ziemi

0

„Szkoda umierać, kiedy tutaj taki raj na ziemi” – powiedział niedawno do swoich opiekunów jeden z pensjonariuszy Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kobyłce. Po zwiedzeniu placówki należy przyznać mu całkowitą rację – nowo wybudowany obiekt jest nowoczesny, przestronny i co najważniejsze – wypełniony miłością oraz troską.

W miniony piątek uroczyście otwarto Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kobyłce przy ul. Poprzecznej 18. Jego misją jest świadczenie usług opiekuńczych i integracja osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Znalazło się tutaj miejsce dla 30 podopiecznych, którzy przebywają w ośrodku za dnia oraz 10 mieszkających tutaj przez całą dobę.

Historia budowy tego niezwykłego obiektu nie jest długa.W 2019 roku Powiat Wołomiński zakupił za kwotę 3,9 mln zł dwie nieruchomości (jedną prywatną i drugą od Miasta Kobyłka) o łącznej powierzchni ok. 7500 m2 z przeznaczeniem na cele społeczne. W 2020 r. rozpoczął się proces projektowania, a rok później rozpoczęcie budowy.

W piątek, kiedy oficjalnie otwierano obiekt, wszystko już było dopięte na ostatni guzik. Sale do rehabilitacji, łazienki, kuchnia, gabinet pielęgniarski i salon do spotkań są w pełni umeblowane, sprzęty działają, a w pokojach przeznaczonych dla pacjentów całodobowych stoją nowoczesne łóżka oraz fotele z masażem. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj