Zielonka zyska dworzec?

3

Jak zapowiedział w minionym tygodniu przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Adam Pietrzak, Zielonka ma szanse na budowę dworca kolejowego wraz z parkingiem P+R. – Ustaliliśmy, że najlepszym terenem pod inwestycje będą, znajdujące się blisko centrum miasta działki należące do PKP wzdłuż ulicy Juliusza Słowackiego, pomiędzy ulicami Dziennikarską a Literacką (po stronie rampy/istniejącej infrastruktury kolejowej) – poinformował przewodniczący.

– Wielu z mieszkańców pamięta fakt istnienia dworca kolejowego, który w trakcie inwestycji PKP PLK (modernizacja linii kolejowej E75- Rail Baltica) został wyburzony. Duża grupa zainteresowanych w tym ja, zadaje sobie pytanie dlaczego miasto z takim potencjałem i liczącą blisko 20-tysięczną społecznością nie ma dworca kolejowego. Postanowiłem to zmienić i od kilku miesięcy zabiegałem o analizę i wdrożenie realizacji tej inwestycji polegającej na budowie Dworca Kolejowego wraz z infrastrukturą parkingową. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Kiedyś zbierane były podpisy pod petycją do PKP, zeby na peronach drzwi zrobić w tych wiatach i nic to nie dało. A o dworcu powiedzieli, że to inwestycja miejska może być jedynie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj